Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Cestování

Gleb Gen, maska tančící na chůdách.
Road movie dvou přátel, zkušeného cestovatele a motorkáře Igora Brezovara a herce Martina Písaříka, který jezdecké zkušenosti teprve získává, pokračuje jízdou přes Libérii na Pobřeží slonoviny. Dopravní zácpy v Monrovii a omluva naší D1, nejmocnější maska Gleb Gen na vysokých chůdách a šok z repliky baziliky sv. Petra na Pobřeží slonoviny


Dlouhý popis
Road movie dvou přátel, zkušeného cestovatele a motorkáře Igora Brezovara a herce Martina Písaříka, který jezdecké zkušenosti teprve získává, pokračuje jízdou přes Libérii na Pobřeží slonoviny. Dopravní zácpy v Monrovii a omluva naší D1, nejmocnější maska Gleb Gen na vysokých chůdách a šok z repliky baziliky sv. Petra na Pobřeží slonoviny (Premiéra)
Takovou dopravní situaci jako v Monrovii, hlavním městě Libérie, Martin ještě nezažil. Stýská si po kolonách na magistrále či D1, které mu nyní připadají jako drobná dopravní zdržení. Když se motorkářům podařilo vymotat ze silnice, sjeli do kaučukového háje a vychutnali si jeho klid. Přejezd z Libérie na Pobřeží slonoviny je přes most, kde je hranice mezi oběma státy. Trochu komplikace přinesla hraniční závora, jeden stát pouštěl, druhý nepřijímal. Ale na zákazy vstupu si museli Martin s Igorem zvyknout, do některých lesů se nevstupuje, protože patří duchům a magii, jiné ovládli mistři tkalci. Tkát dlouhé kusy látek s nádhernými vzory smí pouze muži, ženám je tato tradice zapovězena. Mohou látky sešívat a tvořit z nich šaty, stříšky proti slunci, rubáše zemřelým, či oblečení pro rituály masek. Gleb Gen je jedna z nekrásnějších a nejmocnějších masek na vysokých chůdách a jeho posláním je prosazovat spravedlnost. A Martin prožije na závěr naprostý šok - bazilika sv. Petra uprostřed písku na Pobřeží slonoviny není fata morgána, ale věrná replika baziliky ve Vatikánu!


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 25.11.2020
Čas
21.30 - 22.00
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Česká labuť
Dokumentární komedie o dvanácti vitálních důchodkyních, které se navzdory svému věku rozho...
dnes 11.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Člověk plus - budoucnost našich smyslů (2/5)
Zrak Co se změní v našem vnímání okolního světa? Cyklus BBC
zítra 00.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Dědečkové
Životní moudrost tří mužů z Moravské Nové Vsi (2017). Režie: T. Grosskopfová
zítra 04.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 19. 1. 2021 Svátek má Doubravka
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz