Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Cestování

Nemám rád písek.
Pokračování road movie zkušeného motorkáře a cestovatele Igora Brezovara a již pokročilého motocyklového jezdce, herce Martina Písaříka Afrikou. Přejezd z Konga do Angoly lodí nevyšel, tak Igora s Martinem čekaly další únavné kilometry pískem a nocleh v místech, kde průvodce doporučuje ani nezastavit


Dlouhý popis
Přejezdy hranic afrických států jsou provázeny obvykle dlouhým čekáním, úplatky za každé razítko a ručním vypisováním formulářů. O to víc byli Martin s Igorem překvapeni, když na hranicích Konga s Angolou viděli budovy vybavené počítači a přátelské úředníky. Akorát na elektrický proud do počítačové sítě si museli trochu počkat. Pak zamířili do Kabindy na schůzku s bývalým studentem české vysoké školy, který dodnes hovoří česky, takže je čekalo příjemné setkání v místní restauraci. Lodě v přístavu také čekaly, ale nejely, není nafta. Plán cesty se musel změnit na průjezd Demokratickou republikou Kongo, kde místo silnic jsou cesty s hlubokým pískem, v němž Martinovi motorka plave. Je to namáhavé a jede se pomalu, takže nocleh zkusí naši cestovatelé v první vesnici. Přesně proti doporučení turistům v této zemi - nezastavovat na odlehlých místech, natož tam přespat!
Pokračování road movie zkušeného motorkáře a cestovatele Igora Brezovara a již pokročilého motocyklového jezdce, herce Martina Písaříka Afrikou. Přejezd z Konga do Angoly lodí nevyšel, tak Igora s Martinem čekaly další únavné kilometry pískem a nocleh v místech, kde průvodce doporučuje ani nezastavit (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
So. 1.4.2023
Čas
09.35 - 10.02
Délka
27 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Letecké katastrofy
(Mayday 15) Osudové hlášení 19. listopadu 1996. Po dlouhém dni se posádka letu United Exp...
dnes 10.07
ČT2
Města bez bariér
Domažlice Města České republiky pohledem handicapovaných. Jaké památky, místa a zajímavos...
dnes 12.15
ČT2
Salto Angel - ztracený svět
Skupina českých vodáků, zabývající se extrémními sjezdy světových řek, se vydala k nejvyšš...
dnes 13.50
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 3. 6. 2023 Svátek má Tamara
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz