Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Docusoap

Divadelní režisérka Apolena Vanišová chtěla být pěstounkou dřív, než měla biologickou dcerku. Jaký je její recept na žárlivost, jak si říct o pomoc a kdo se komu nakonec přizpůsobil po tom, co se její rodina rozrostla? Sledovala Linda Kallistová


Dlouhý popis
Divadelní režisérka Apolena Vanišová chtěla být pěstounkou dřív, než měla biologickou dcerku. Jaký je její recept na žárlivost, jak si říct o pomoc a kdo se komu nakonec přizpůsobil po tom, co se její rodina rozrostla? Sledovala Linda Kallistová (Premiéra)
Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji České republiky připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru - pěstouny.
Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče.
Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků - důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude.
Tentokrát se podíváme přímo do hlavního města. Pražská rodina režisérky Apoleny Vanišové vznikla v její hlavě dřív, než dostudovala, už tehdy si přála, aby ji tvořily děti bio i nebio. Splnit tento sen se jí podařilo hravě, opravdu ho žít ale mělo svá úskalí. Jak se vypořádala s tím, že dcera Fanynka po příchodu brášky přestala mluvit? Kdo se komu nakonec musel přizpůsobit? A proč by si každý rodič měl umět říct o pomoc?
Pokud vás zajímají další informace o pěstounství, volejte sem: 770 169 155 nebo mrkněte sem: www.ceskatelevize.cz/plnehnizdo.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Pá. 10.2.2023
Čas
10.00 - 10.40
Délka
40 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Rodinné křižovatky
Ultrazvukový večírek Dokumentární performance o techno hudbě a těhotenství. Kam až nám př...
zítra 02.36
ČT2
Plné hnízdo v Libereckém kraji (9/14)
Jsou jako andělé, kteří zachraňují děti v krizových chvílích. Přechodní pěstouni pečují, m...
zítra 13.07
ČT2
Být chudý v nejbohatší zemi světa
(USA - Being Poor in the World's Richest Country) Fenomén chudoby a bezdomovectví v USA, o...
po. 3.4. 00.01
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 1. 4. 2023 Svátek má Hugo
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz