Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

60% 839 hlasů
film / komedie, dobrodružný, fantasy, Velká Británie/USA, , 89 min.
The Borrowers

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:31Jsou tiší, stateční a dobře šplhají. A je jich kolem nás plno. Jen se umět dívat.
Věděli jste, že existují lidičkové, kteří žijí pod podlahou každého domu a bytu? K životu skoro nic nepotřebují: místo stolu si vezmou váš knoflík, místo peřin si půjčí vaši ponožku a jedna kulička hrášku, která vám spadne ze stolu, vystačí celé rodince. A právě tito malí společníci začnou vadit novému majiteli domu, který se je rozhodne vyhnat. To ovšem netuší, že si naše povedená rodinka pozve na pomoc všechny Pidilidi ze širokého dalekého okolí. A to teprve nastane tanec!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu No, já myslím že má tohle něco do sebe, tak nějak to na mě pěkně působí tím tématem. Prostě malinkatí lidičkové, to je bomba! Asi bych je pod podlahou mít nechtěla, ale to by měla starosti asi spíš sousedka. Nevadí, dle mého super komedie, která se prostě jen tak neokouká.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pidilidi

V domě Lenderových se neustále něco ztrácí. Petr proto nastražil na různá místa pastičky, jediný, kdo se ale prozatím chytil, je jeho matka Viktorie. Rodina se právě chystá k advokátovi: jejich zemřelá prateta jim v závěti odkázala dům, ve kterém bydlí. Když Lenderovi odejdou, ožije rodina pidilidí Clockových. Otec Lusk, maminka a dvě děti, Arielka a Hrášek. Jako všichni pidilidi jsou tiší, diskrétní a od velkých lidí, jimž říkají Bobové a jichž se bojí, protože se je někdy pokoušejí zašlápnout, si občas „vypůjčují“ různé věci, potřebné k životu. Lenderovi se od mazaného advokáta mezitím dozvídají, že prateta žádnou závěť nezanechala. V důsledku toho se musí okamžitě vystěhovat ze starého domu, který on chce nechat zbourat a na jeho místě postavit činžák. Proradný advokát, který se chce postupně stát majitelem celého města, ovšem zatajil, že závěť existuje: prateta ji schovala někde v domě. V té chvíli mu pidilidi společně s Petrem vyhlašují boj.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Jeden z nejdražších rodinných filmů v historii britské kinematografie a současně důkaz, že ještě lze natočit půvabné a osobité dílko, na které je radost pohledět, vznikl v roce 1997. Cesta Pidilidí na filmová plátna ale začala už mnohem dřív a nebyla jednoduchá. Poprvé se objevili v roce 1952 v knize Mary Nortonové, bývalé herečky, která se kvůli rodině vzdala divadla. Původní nápad byl prý dílem jejich čtyř dětí, když s malými malovanými porcelánovými panenkami hrály na podlaze složité hry. Kniha v originále nazvaná The Borrowers (což v překladu znamená Vypůjčovatelé) měla úspěch a tak se brzy objevil zástup nových dílů - Pidilidi na vodě, Pidilidi ve vzduchu a další. Přesto trvalo celých dvacet let, než se Pidilidi dočkali první hrané verze a dalších pětadvacet, aby se dostali na stříbrné plátno. Na počátku pokusů o jejich zfilmování byla na přelomu padesátých a šedesátých let herečka Beatrice Straightová.
obrazek
Z plánu však sešlo a projekt se dostal do rukou filmového křídla televizní stanice CBS. Vznikl scénář, ale než mohlo dojít k natáčení, společnost se dostala do potíží a z filmu zase nic nebylo. V roce 1971 získal práva i scénář producent Walt DeFaria a už se jich nepustil. Se svými tehdejšími společníky nejprve nabídli projekt společnosti 20th Century Fox, která souhlasila, pokud se podaří získat Jacka Lemmona do role Luska. Nepodařilo. Jinde to nedopadlo lépe a tak se deFariovci od velkého plátna obrátili k malé obrazovce. Výsledek byl uveden během Vánoc 1971 a získal nejen velký divácký ohlas, ale v následujícím roce také pět nominací na cenu Emmy, což je taková televizní obdoba Oscara. Blýskat na časy se začalo teprve v roce 1989, kdy producent Grainne Marmion inicioval jednání mezi Working Title Television a BBC, jehož výsledkem byly dvě televizní série šesti Půlhodinových epizod s Ianem Holmem a Penelope Wiltonovou v hlavních rolích. Úspěch byl opět veliký. Série získaly několik cen a konečně došlo i na filmovou verzi.

Podobné filmy

Sněženky a machři po 25 letech
Stačilo náhodné setkání Viki Cabadaje s profesorem Kardou u lyžařského vleku, aby vznikl n...
dnes 15.50
Nova Cinema
Kamarád do deště 2: Příběh z Brooklynu
Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi podnikají jako nájemci prosperující diskotéky Brooklyn. Ale no...
dnes 18.15
Nova Cinema
Bitevní loď
(Battleship) Z hlubin uprostřed oceánu se vynořilo cosi neznámého. Po bližším prozkoumání ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Po. 27.9.2021
Čas
07.25 - 09.00
Délka
95 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníÚterý 7. 12. 2021 Svátek má Ambrož
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz