Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

77%
film / drama, komedie, romantický, thriller, USA, , 138 min., od 11 let
A Few Good Men

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1992, Nominace na Oskara, Nejlepší film


V TV televize út. 28.5. AMC (pl) 19.20, ne. 26.5. Sky Movies Drama & Romance HD 18.40, so. 25.5. Sky Movies Showcase HD 01.05
AMC (pl) 19.20
Sky Movies Drama & Romance HD 18.40
Sky Movies Showcase HD 01.05
Ukázka
02:51Tom Cruise a Jack Nicholson jako protivníci v případu vraždy, která zásadně změní jejich životy.
Poněkud lehkomyslný, začínající ambiciózní vojenský právník Daniel Kaffee má před sebou první složitější případ. Prokuratura jej pověřila obhajobou dvou vojáků z americké základny Guantanamo na Kubě, kteří byli obviněni z vraždy svého kolegy Santiaga. Má při tom po svém boku kamaráda, poručíka Sama Weinberga i energickou kolegyni, kapitánku JoAnne Gallowayovou. Případ se zdá na prvý pohled poměrně jasný. Kaffee chce klientům doporučit, aby se přiznali, a vymoci pro ně co nejnižší trest. Při rozkrývání motivů a zákulisí činu se ale ukáže, že tu něco dost důležitého nehraje. Aniž si to uvědomí, najednou proti němu stojí velitel základny, až démonický plukovník Jessep, člověk s bezchybným vojenským rejstříkem a styky na nejvyšších místech. Začíná nerovná hra..
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Páni, to byl příběh. Nemá cenu se rozepisovat o jednotlivých postavách, ale co, pojďme udělat výjimku. V hlavní roli advokáta se nám představil trochu naivní a se smyslem pro zlehčování herec Tom Cruise. Kluk, co si myslí, že případ dokáže vyřešit beze svědků a bez dalšího rozsáhlejšího zajímání se o případ. Pravý opak reprezentuje Demi Moore. Ambiciózní žena, která je pečlivá, svědomitá a z lidí se snaží dostat maximum, bez ohledu na to, jak moc je daný případ nereálný. Trojici uzavírá Jack Nicholson se svým vyhřátým místečkem poblíž Kuby. Zkušený armádní příslušník, který má své pevné názory a na ty se mu nesmí sáhnout, jinak bude zle. A právě tato trojice si spolu pěkně zatančí u soudu. Celou dobu jsem nahlížel na film takovým způsobem, že jsem se zastával pachatelů, kteří jen plnili rozkaz. Stejný názor mám i po skončení filmu ale přidal se k němu ještě jeden. A ten plyne z jedné z řečí posledně předvolaného svědka. My, co ráno vstaneme a máme kolem sebe všechno potřebné, my co se večer přikryjeme teplou přikrývkou, my co jsme bídu, strach a válku nezažili, si hodláme hodnotit ostatní, co se s takovým terorem jako je válka setkávají každý den. Přijde mi to zkreslené. Nicméně spravedlnost musí být za každých okolností. Tento film se vyznačuje spoustou dialogů, ale ani o jednom nemohu říci, že bych se při něm nudil nebo snad neposlouchal. Vrcholem je jednoznačně závěr s velkým Z.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pár správných chlapů

Dva vojáci z americké základny Guantanamo Bay na Kubě jsou obviněni z vraždy svého kolegy. Případ se zdá nadmíru jasný. Vojenská prokuratura svěří obhajobu obou obviněných poručíku Kaffeemu, mladému ambicióznímu právníkovi, který proslul mimořádně rychlým mimosoudním vyřizováním svých případů. Kaffee chce svým klientům doporučit, aby se přiznali a vymoci jim co nejnižší trest. Kapitán Gallowayová, pověřená dohledem nad celým případem, je však jiného mínění. Domnívá se, že oba obvinění pouze vykonali rozkaz svého velícího důstojníka. Víra ve vlastní profesionální schopnosti a fakt, že jeho dohližitelem je krásná mladá žena, přesvědčí Kaffeeho, aby se pokusil o nemožné. Rozhodne se dokázat nevinu obžalovaných i proti jejich vůli. Ví, že podstupuje nesmírné riziko. Musí sehnat potřebné důkazy a především se otevřeně postavit veliteli základny Guantanamo, plukovníkovi Jessepovi, člověku s bezchybným vojenským rejstříkem a styky na nejvyšších místech.


Podobné filmy

Jeden den v New Yorku
(New York Minute) Dvojčata Jane a Roxy jsou si k nerozeznání podobná a přece každá jiná. A...
dnes 06.25
Nova Cinema
Když se setmí
(After the Sunset) Špičkový zloděj Pierce Brosnan se na popud krásné společnice Salmy Haye...
dnes 10.05
Nova Cinema
Vzpomínky na Afriku
(Out of Africa) Meryl Streep odjela s baronem Klaus Maria Brandauerem do Keni na jeho farm...
dnes 12.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT2
Datum
Po. 12.2.2024
Čas
21.45 - 00.00
Délka
135 min.
Typ
film
Specifikace
duální vysílání, skryté titulky


Registrace
PřihlášeníČtvrtek 23. 5. 2024 Svátek má Vladimír
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz