Informace    Fotky    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

napsáno 5.12.2011 

Recenze

V blízké budoucnosti zastanou část naší práce roboti, ani box už neláká jako dřív a tak se do ringu místo Rockyho s Apollem Creedem dostávají plechoví bojovníci.  
 
Charlie Kenton (Hugh Jackman) je bývalý profesionální boxer a nyní i prvotřídní smolař. U boxu zůstal i poté, co ring ovládli roboti. Jeho svěřenci však v ringu nepodávají zrovna vyrovnané výkony a to především díky Charliemu, který je ovládá zbrkle a nasazuje je proti zbytečně silným soupeřům. Vzhledem k jeho „úspěšnosti“ nikoho nepřekvapí, že dluží na všech frontách a celá řada lidí by z něj ráda vymlátila duši.  
 
Do života se mu ale připlete syn Max (Dakota Goyo), kterému umřela matka. Jeho dobře zajištěná teta Debra by si ho ráda nechala, ale první na řadě je samozřejmě otec. Charlie syna od narození neviděl a tak se snaží ze situace vytřískat co se dá a získat za jeho přenechání rozumnou finanční injekci. Vše se podaří sjednat, jediným zádrhelem je, že dostane Maxe na nějakou dobu na starosti, než se Debra s manželem vrátí z dovolené.  
 
Max je chytrý kluk a nenechá se svým otcem odstrčit na druhou kolej. Jako fanoušek robotických zápasů mu nakonec i začne pomáhat. Otec je sice smolař, ale jednoho dne se na oba přeci jen usměje štěstí, když na smetišti najdou funkčního robota jménem Atom. Zdá se sice zastaralý a nepoužitelný, postupem času však díky Maxovým a Charlieho schopnostem ukáže svou třídu. Dokáže se ale postavit nejlepšímu z robotů? A dokáže otec najít cestu ke svému synovi? Odpovědi jsou samozřejmě předem jasné, cesta k nim však není vůbec jednoduchá.  
 
Hugh Jackman je nejen dobře vypadající chlap, ale hlavně dobrý herec a vzhledem k tomu, že jeho syn, v podání herce jménem Dakota Goyo, za ním nezaostává, jedná se o citlivě gradovaný příběh otce a syna. Robotické zápasy a veškeré sci-fi pozadí je spíše na dotvoření děje. Samozřejmě potěší solidní triky i veškeré robosouboje, ale klíčovým je opravdu vztah otce a syna. Z upoutávek to tak bohužel nevyznívá, ale jedná se o rodinný film v nejlepší slova smyslu.  
 
Snímek samozřejmě využívá obvyklá klišé, kdy jsou sebemenší náznaky sexuality stlačeny na polibek a některé vedlejší postavy se nakonec ukážou v překvapivě pozitivním světle. Je to ale fikce, kterou si užijí děti, rodiče a pokud vyrazíte s drahou polovičkou, nebude se nudit ani jeden z vás.  
 
Shawn Levy (Růžový panter, Noc v muzeu) byl dosud považován za filmového architekta průměrna, který dokáže přilákat davy a natočit přitom film, který se dá se štěstím nějak přežít. Osobně s ním mám jen malé zkušenosti (Noc v muzeu 2), tentokrát se ale každopádně ukázal jako člověk s citem pro řemeslo. Možná je to hereckým obsazením nebo producentským dohledem Stevena Spielberga, každopádně mohu film bez obav doporučit.  
 
P.S.  
Kdo má rád prvního Rockyho, ten si závěrečný souboj užije dvojnásobně.

moviefan, 8 z 10Registrace
PřihlášeníÚterý 7. 12. 2021 Svátek má Ambrož
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz