Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Civilizace

Vysoká hladina omylu.
Dokument z cyklu Nedej se zachycuje krajinné a sociální proměny prostředí vodních nádrží Nové mlýny a ukazuje radikální proměnu krajiny, turisticky nešetrnou megalomanii a celkově střet společenských hodnot. Režie: T. Hlaváček


Dlouhý popis
Dokumentární film Vysoká hladina omylu představuje průřezovou reflexi místa/stavby, které po více než čtyřicet let existence vyvolává spory a ostře protikladné postoje ve věci účelu i smyslu stavby samotné. Vodní dílo nádrží Nové Mlýny, průběžně stavěných v letech 1975-1989, vzniklo v původně přirozené oblasti, na níž se rozpínal jeden z největších lužních lesů ve střední Evropě. Tato oblast byla na základě vodohospodářských důvodů zatopena třemi velkými jezery. Ohromné množství energie, které bylo do diskuzí, sporů či akcí po celá ta léta do tématu vloženo, se odráží i v množství mediálních výstupů, které je možné nalézt v archivech. Tyto archivní materiály jsou smutně vzácným příkladem toho, jak se z jedné hospodářské stavby stalo téměř půl století neřešitelné politikum, a ve svém souhrnu k dnešním dnům představují obraz vícegenerační prohry zastánců životního prostředí a přírodovědců ve střetu s technokratickým myšlením, a to překvapivě bez ohledu na politickou a společenskou situaci, ve které se diskuze a spory odehrávaly.
Dokument z cyklu Nedej se zachycuje krajinné a sociální proměny prostředí vodních nádrží Nové mlýny a ukazuje radikální proměnu krajiny, turisticky nešetrnou megalomanii a celkově střet společenských hodnot. Režie T. Hlaváček (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 7 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Ne. 18.10.2020
Čas
11.15 - 11.45
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Babylon
Potápěč a duší Balkánec Láďa Kreiner a jazzová legenda Lee Andrew Davison v dokumentárním ...
zítra 05.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Kvarteto
Koronavirová krize nastolila i otázku potravinové soběstačnosti. Jak jsou na tom partneři ...
so. 31.10. 05.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Náš venkov
Cesta je cíl Mário Kubec s rodinou vyměnil kariérní život na vrcholu za idylu v přírodě. ...
so. 31.10. 05.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 29. 10. 2020 Svátek má Silvie
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz