Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Dokument / Aktuální dění

Šestý díl dokumentárního cyklu s průvodcem Danem Bártou o ohrožených druzích zvířat z různých částí planety a jejich přátelích, českých přírodovědcích, kteří se mnohdy tisíce kilometrů od domova zabývají jejich záchranou (2018). Režie: Z. Suchý


Dlouhý popis
primatolog, etolog a ekolog Mgr. Stanislav Lhota Ph.D.
Pracuje jako výzkumný pracovník pro Českou zemědělskou univerzitu v Praze-Suchdole a pro Zoo Ústí nad Labem. Jeho předchozí práce zahrnovala terénní výzkum opic hulmanů posvátných v Indii a nočních lemurů ksukolů ocasatých na Madagaskaru. Od roku 2005 pracuje především v Indonésii, se zaměřením na ochranu opic kahau nosatých a jejich přirozeného prostředí, tedy především pobřežních mangrovových lesů. Dlouhodobě se zapojuje do kampaně proti neudržitelné produkci a spotřebě palmového oleje. Je členem odborné komise pro primáty při IUCN.

Záchrana mangrovového biotopu, ohrožení primáti
"Chceme chránit nejcennější části povodí Balikpapanského zálivu (Východní Kalimantan, Indonésie). Území v těsné blízkosti velkoměsta Balikpapan zahrnuje řadu přírodních ekosystémů - primární i sekundární tropický deštný prales, mangrovy, korálové útesy a mělké pobřežní moře. Je domovem řady ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně delfínů orcel tuponosých, dugongů, opic kahau nosatých, orangutanů, gibonů, medvědů malajských, levhartů obláčkových a řady dalších. Oblast je pod značným tlakem spekulantů s pozemky a developerů. Zvláště velké nebezpečí souvisí s pěstováním a zpracováním palmového oleje. Cílem je podpořit ochranářské snahy místních organizací formou mezinárodní koordinace, odborné asistence a finanční pomoci. Součástí programu je biologický výzkum, environmentální monitoring a práce s místními komunitami."


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Čt. 4.6.2020
Čas
05.30 - 05.59
Délka
29 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Padající květináč
Zlaté české ručičky a hlavičky. Platí to i dnes? (2007). Režie: J. Dadák
so. 11.7. 02.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Šlechtici bez titulů
Měl by stát více pomáhat majitelům zřícenin hradů a zámků při jejich rekonstrukci? (2008)....
st. 15.7. 02.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 5. 7. 2020 Svátek má Cyril a Metoděj
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz