Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Architektura, Cestování

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na cestě po nejromantičtějším městě světa, po hlavním městě módy, po metropoli světel a lásky a pokladnici umění a architektury


Dlouhý popis
S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na cestě po nejromantičtějším městě světa, po hlavním městě módy, po metropoli světel a lásky a pokladnici umění a architektury (Premiéra)
Paříž je hlavním a největším městem Francie a zároveň také nejkrásnějším městem této země. První zmínky o Paříži pocházejí z roku 300 př. n. l. V té době byl osídlen pouze malý ostrov na řece Seině, na kterém žil keltský kmen Parisiů. Odtud pravděpodobně pochází i dnešní název města - Paříž, které proslulo svou pověstí nejromantičtějšího místa na světě. Paříž navštěvuje zhruba 20 miliónů turistů ročně, a přitom má přibližně 2,2 milionu obyvatel. Přesto patří k nejlidnatějším městům Evropy. Rozloha Paříže je něco kolem 1 200 km2. Nejvyšším bodem Paříže je kopec Montmartre, který má 129 metrů nadmořské výšky. Význam slova Paříž podle historických pramenů znamená buďto kotel nebo také pracující muž. Avšak od 20. století je Paříž známá také pod slangovým názvem Paname. Jen těžko najdete město, které by procházelo takovými neustálými proměnami. Hlavní řekou města je Seina, která významně ovlivňuje život města už od jeho vzniku. Řeka rozděluje město přirozeně na dvě části. Její délka na území města Paříže činí téměř 13 km. S Paříží jsou spjaty i ikonické památky, které zná téměř každý, i ti, co tam nikdy nebyli. Katedrála Notre-Dame, Eiffelova věž, Muzeum Louvre, Ostrov svatého Ludvíka, či bájný umělecký Montmartre s bazilikou Sacré-Coeur.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 15.9.2021
Čas
21.35 - 22.05
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Bydlet jako... v lesní školce
Dětská ložnice plná lesních zvířátek, stromů a kytek. Designérka Markéta Daňková vytvoří v...
dnes 17.55
ČT1
Vesnicopis
Velenice Magická vesnice mezi nebem, peklem a rájem na Českolipsku (2012). Do míst s kapl...
dnes 19.25
ČT2
Přidej se
Jaké omyly a předsudky jsou spojené s žábami a co je potřeba k jejich ochraně? (2005). Rež...
zítra 02.50
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 25. 9. 2021 Svátek má Zlata
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz