Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Přírodní svět, Cestování

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na cestě po vesmírné krajině aktivních vulkánů, za divokými zvířaty i želvami, ale také do mekky jogínů a za nekonečně pozitivní náladou místních obyvatel


Dlouhý popis
S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na cestě po vesmírné krajině aktivních vulkánů, za divokými zvířaty i želvami, ale také do mekky jogínů a za nekonečně pozitivní náladou místních obyvatel (Premiéra)
Ačkoliv je Kostarika poměrně malou zemí jak rozlohou, tak počtem obyvatel, nikdy vás nepřestane překvapovat. Země je jedinečná tím, že během krátké vzdálenosti máte možnost vidět nejrůznější druhy krajin, nachází se zde totiž více než 50 mikroklimat a najdete zde téměř 6% celosvětové biodiverzity. V novém dílu cyklu Na Cestě se vydáme do oblasti Guanacaste. Ta vás šokuje svou rozmanitostí a nekonečně pozitivní náladou. Od překrásných pláží přes vesmírnou krajinu vulkánů až po deštné pralesy plné vodopádů a horkých pramenů. Podíváme se do Nosary, mekky jogínů. Potkáme se s učitelkou Janel, která původně byla jeptiškou v benediktinském klášteře a která se poté, co začala učit jógu, z kláštera rozhodla odejít a založit si v Kostarice svou jógovou školu. Řekou Nosara nás na kajaku provede Rio, který se do řeky doslova narodil. Zavítáme na vulkány Rincon de la Viejo a Arenal. Oba dva jsou stále aktivní. Jaký je život vedle takovéto časované bomby? Na to jsme se zeptali Jaira, ten v okolí sopky žije odjakživa a vzpomíná, jak ze sopky ještě před pár lety tryskala láva. Dnes je situace klidná a Jairo pracuje na místní permakulturní farmě. Tu zde založil Nico. Kromě ovoce zde pěstují i čokoládu. Guanacaste je plná divokých zvířat, ta jsou občas zraněná, a tak se dostanou do záchranného centra v Cańa. Hlavní specializací jsou pumy. Angličan Sam zde již několik let dobrovolničí, do pum se prostě zamiloval. Naše putování zakončíme jedinečnou událostí - podařilo se nám zachytit líhnutí želv na pláži Ostienal. I to Guanacaste nabízí. Něco takového vidět, je zážitek na celý život. Nenechte si ho ujít alespoň zprostředkovaně. Nový díl pořadu Na cestě je o životě v hesle místních "pura vida” - neboli čistý život.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Čt. 13.5.2021
Čas
18.15 - 18.45
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Chytré opice
(Clever Monkey's) Primáti žijí na celém světě a my stále znovu objevujeme, jak úžasní jsou...
dnes 09.00
ČT2
Příběhy prasátek
(Pig Tales) V pěti různých prostředích vám představíme pět čuníků, s jejichž pomocí se pok...
dnes 12.25
ČT2
Půda nad zlato
Zatímco množství úrodné půdy a její kvalita stále klesá, roste počet lidí, které má uživit...
dnes 18.55
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 25. 6. 2021 Svátek má Ivan
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz