Informace    Komentáře    Obsazení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

65%
seriál Československo,
< Předchozí díl2. z 13 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...

Díly v TV:
Podnájem televize zítra ČT1 11.00 (skryté titulky), st. 19.6. ČT1 10.35 (skryté titulky)
Spor televize ne. 23.6. ČT1 10.55 (skryté titulky), st. 26.6. ČT1 10.25 (skryté titulky)

Rozvodové řízení manželů Joklových pokračuje, soudce Oliva se snaží manžele smířit. Joklovi však na rozvodu trvají. Jokl už začal nový vztah s mladou Danou Mrázovou, doma nebydlí, po jednom ze stání si tam zajde odnést magnetofon, který dal kdysi svým dětem. Joklová je celou situací znechucena a traumatizována, v tomto stavu není schopna reagovat na děti tak, jak je zapotřebí a nedokáže věnovat pozornost zejména Jindrovi, který je v 8. třídě a tedy před závažným rozhodnutím, co bude po skončení školy dělat. Jindra matku chápe a stojí plně na její straně. Přihlášky do učňovských oborů nebo k dalšímu studiu se probírají i v dalších rodinách, jejichž příběhy v seriálu sledujeme. Alice Povejšová má jasnou představu o budoucnosti své dcery. Na rozdíl od svého manžela Filipa je přesvědčena, že Jitka má nesporný herecký talent. Naprostá shoda v názoru na budoucí povolání Barči panuje v rodině Hrdinových. Barča půjde na kadeřnici. Elektrikář Hrdina proto, aby přispěl k vylepšení Barčina závěrečného posudku, je ochoten převzít dokončení rozvodu elektřiny ve škole. Učitelka Hajská začíná být alergická na prvňáčka Jirku Olivu, který často narušuje vyučování. Velké počty žáků ve třídách jsou jednou z příčin přetížení učitelek. I proto se ředitelka Martínková obrací na penzionovanou učitelku Zmatlíkovou, aby se alespoň na čas vrátila do školy. Zatím však u babičky Zmatlíkové neuspěje. Hrdina má melouch u Povejšů, Alice Povejšová se s ním baví na téma škola i divadlo. Michal celkem úspěšně absolvuje první učitelské kroky a ke svému překvapení obstojí i v inspekční hodině. Učitel Lamač by rád nabídl Michalu Karfíkovi podnájem ve svém bytě, aby nemusel bydlet v internátě, ale narazí na odpor své manželky. Roztržka končí srdeční slabostí Lamače.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Drahi normalizacni sudruhovia, nasrane feministky, militantni katolici, lokalne nazorove autority, klobaskovi inzinieri, samozvani psychologovia, samozvani filmovi kritici, zakomplexovane a zamindrakovane nuly, uspesni - i menej uspesni absolventi VUML, dementali, retardi, blazni, polosalene existencie, prechytrale tlchuby, mentalni invalidi a spiny tlste dementne! Tento prednovembrovy - pred 17. 11. 1989 - svoje kvality mal. Chvalim plejadu znamych hercov, ktori sa tu zisli, dobre vykreslene skolske prostredie, scenaristicku rozvahu, obcas herecke vykony na urovni a dobre rozohrate pribehy. Takze na rozdiel od toho hnoja, ktory sa teraz sinie zo sukromnych TV /VKV, Ordinace a podobny sajrajt/ bol tento serial vybornym zobrazenim reality Ceskoslovenska 80. rokov. Za mna vysokych 74 %
Všechny komentáře k seriálu 5+ Napiš komentář k seriálu a získej DVDPopis dílu Rovnýma nohama

Probíhá rozvodové řízení manželů Joklových a soudce Oliva se snaží manžele smířit, jenže už je pozdě, muž si našel milenku. Joklová je celou situací traumatizována a tak není schopna věnovat pozornost zejména Jindrovi, který se v 8. třídě právě rozhoduje, co bude po skončení školy dělat. Jindra matku chápe a stojí plně na její straně. Přihlášky k návaznému studiu se probírají i v dalších rodinách. Například Alice Povejšová má jasnou představu o budoucnosti své dcery. Na rozdíl od svého manžela Filipa je přesvědčena, že Jitka má nesporný herecký talent. Naprostá shoda v názoru na budoucí povolání Barči panuje v rodině Hrdinových. Barča půjde na kadeřnici. Elektrikář Hrdina proto, aby přispěl k vylepšení Barčina závěrečného posudku, je ochoten převzít dokončení rozvodu elektřiny ve škole. A učitelka Hajská začíná být alergická na prvňáčka Jirku Olivu.


Podobné seriály

Simpsonovi XXIX (3)
(The Simpsons XXIX) Pískaná Zatímco se Marge snaží kamarádkám dokázat, že je skvělá návrh...
dnes 13.50
Prima Cool
Příhody Bolka a Lolka
(Przygody Bolka i Lolka) Na lodi Bolek a Lolek se nikdy nenudí a prožívají různá dobrodru...
zítra 06.00
Prima Cool
Příhody Bolka a Lolka
(Przygody Bolka i Lolka) Zelená stezka Bolek a Lolek se nikdy nenudí a prožívají různá do...
zítra 06.00
Prima
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT1
Datum
St. 5.6.2024
Čas
10.35 - 11.40
Délka
65 min.
Typ
seriál
Specifikace
skryté titulky


Registrace
PřihlášeníSobota 15. 6. 2024 Svátek má Vít
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz