Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument

Jak velká je role malého státu v Evropské unii? Česko v EU - mýty a skutečnost očima českých insiderů, kteří se na chodu evropských institucí podílejí. Režie: V. Olmer


Dlouhý popis
Jak velká je role malého státu v Evropské unii? Česko v EU - mýty a skutečnost očima českých insiderů, kteří se na chodu evropských institucí podílejí. Režie V. Olmer (Premiéra)
Dokument vznikal ve spolupráci s Evropskou komisí během českého předsednictví EU. Film se opírá zejména o výpovědi nadstranických a nepolitických úředníků, skutečných insiderů, kteří se dlouhodobě podílejí na přípravě a prosazování konkrétních vizí, legislativy i českých zájmů. Jak to vlastně funguje a jakým způsobem Česko prosazuje své zájmy? Je pravda, že jeho hlas není dost silný? Dokument přibližuje fungování EU, které je u nás opředeno řadou mýtů. Ačkoli se struktura EU může jevit jako nepřehledná, jsou lidé především dlouhodobě mateni řadou dezinterpretací, polopravd a dezinformací. Řada politiků a aktivistů v posledních letech otevřeně volá po Czexitu. Nemluví ale o tom, co by pro nás znamenal konkrétně. Například jak fatálně by ovlivnil českou ekonomiku, volný trh, český pracovní trh a zejména naše peněženky. Jak mj. ukazují výzkumy veřejného mínění, benefity našeho členství v EU občané nevnímají nebo o nich nemají dost informací. Málokdo například ví, co vše a v jakém rozsahu v naší zemi financují fondy EU a že od vstupu do EU získala ČR přes bilion korun. Spolu s finanční podporou NGEU, rozsáhlým balíčkem na oživení ekonomiky po pandemii, činí k letošnímu podzimu 2022 celkové příjmy dokonce 1,78 bilionu korun. A jen málokdo tuší, že při prosazení či naopak zablokování určitých stanovisek, máme stejné možnosti jako ostatní členské státy.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 11.12.2022
Čas
00.20 - 01.15
Délka
55 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Bilance: Dopady války na ČR
Největší ekonomické výzvy a šoky současnosti pod drobnohledem reportérů ČT. Jak velká čísl...
zítra 02.11
ČT1
Pohoda u krbu
zítra 06.00
Prima
Letecké katastrofy
(Mayday 19) Extrémní úhel 7. srpna 1997. Let společnosti Fine Air Cargo 101 mířící do Dom...
zítra 17.47
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 5. 2. 2023 Svátek má Dobromila
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz