Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument

Jak velká je role malého státu v Evropské unii? Česko v EU - mýty a skutečnost očima českých insiderů, kteří se na chodu evropských institucí podílejí. Režie: V. Olmer


Dlouhý popis
Jak velká je role malého státu v Evropské unii? Česko v EU - mýty a skutečnost očima českých insiderů, kteří se na chodu evropských institucí podílejí. Režie V. Olmer (Premiéra)
Dokument vznikal ve spolupráci s Evropskou komisí během českého předsednictví EU. Film se opírá zejména o výpovědi nadstranických a nepolitických úředníků, skutečných insiderů, kteří se dlouhodobě podílejí na přípravě a prosazování konkrétních vizí, legislativy i českých zájmů. Jak to vlastně funguje a jakým způsobem Česko prosazuje své zájmy? Je pravda, že jeho hlas není dost silný? Dokument přibližuje fungování EU, které je u nás opředeno řadou mýtů. Ačkoli se struktura EU může jevit jako nepřehledná, jsou lidé především dlouhodobě mateni řadou dezinterpretací, polopravd a dezinformací. Řada politiků a aktivistů v posledních letech otevřeně volá po Czexitu. Nemluví ale o tom, co by pro nás znamenal konkrétně. Například jak fatálně by ovlivnil českou ekonomiku, volný trh, český pracovní trh a zejména naše peněženky. Jak mj. ukazují výzkumy veřejného mínění, benefity našeho členství v EU občané nevnímají nebo o nich nemají dost informací. Málokdo například ví, co vše a v jakém rozsahu v naší zemi financují fondy EU a že od vstupu do EU získala ČR přes bilion korun. Spolu s finanční podporou NGEU, rozsáhlým balíčkem na oživení ekonomiky po pandemii, činí k letošnímu podzimu 2022 celkové příjmy dokonce 1,78 bilionu korun. A jen málokdo tuší, že při prosazení či naopak zablokování určitých stanovisek, máme stejné možnosti jako ostatní členské státy.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Čt. 8.12.2022
Čas
22.05 - 23.00
Délka
55 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Pohoda u krbu
dnes 05.40
Prima
Jak se žije kulisákům podle Zdenka Potužila
Návštěva u představitelů náročné profese plné odříkání, při níž se čeká na potlesk za zády...
dnes 14.33
ČT1
Po jedné stopě do Afriky (4/17)
Až na hliněné dno Pokračování road movie zkušeného motorkáře a cestovatele Igora Brezovar...
dnes 17.30
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníStředa 8. 2. 2023 Svátek má Milada
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz