film / komedie, Československo,
1931,
95 min.Kinopremiéra v ČR 11.9.1931, DVD od 1.6.2006 Filmexport
Režie:
Svatopluk InnemannHerci:
Hugo Haas,
Jožka Vanerová,
Felix Kühne,
Jindřich Adolf,
Jaroslav Bráška,
více...Těžký život fotbalových fanoušků v komedii podle románu Karla Poláčka.Majitel obchodu s konfekcí, pan Richard Načeradec ze Žižkova, je nadšeným fandou S. K. Slavia a přes odpor své ženy chodí každou neděli na fotbal. Krejčí Emanuel Habásko žije osaměle s dospělým synem Emanem a oba jsou nadšenými fandy Viktorie Žižkov. A tak není divu, že když se jednou na utkání Slavie proti Viktorii Načeradec s Emanem střetne, ukončí jejich bouřlivou rozpravu až strážník a odsoudí oba k pořádkové pokutě. Eman je však nezaměstnaný a a tudíž insolventní. Načeradec tedy zaplatí i za něj a dokonce mu nabídne práci ve svém obchodě. A právě tady potká Eman Emilku Šefelínovou, do které se zamiluje.
Uprav informace o filmuKomentář k filmu Fajna komedia o futbalovej rivalite este z Prvej Republiky. 76 %
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVDWeb:
IMDB Videotéka:
přidat si do ní film
Popis filmu Muži v offsidu
Stále svěží filmovou komedii Muži v offsidu natočil roku 1931 režisér Svatopluk Innemann podle stejnojmenného humoristického románu Karla Poláčka. Sportovní veselohra tehdy byla, a vlastně na dlouhou dobu i zůstala vcelku ojedinělým zjevem v české filmové dramaturgii, třebaže její zcela mimořádný úspěch u obecenstva přímo volal po rychlém následování. O tento úspěch (film běžel v pražských premiérových kinech celých 12 týdnů a měl i velmi pochvalné kritiky) se stejnou měrou zasloužila Poláčkova vtipná a oblíbená předloha a vynikající herecké výkony, jimž všem dominoval pan Načeradec v interpretaci znamenitého herce Huga Haase, který zde vytvořil svou první velkou filmovou roli. Jeho spoluhráči byli Jindřich Plachta v roli starého Habáska, Theodor Pištěk jako pan Šefelín a v drobnější roli pana Hátle, zákazníka pana Habáska, Jaroslav Vojta. Méně výrazná je milenecká dvojice karikujícího Emana Fialy a Jiřiny Štěpničkové, která zde vytvořila jednu ze svých prvních filmových rolí. Milovníci staré Prahy a sportovní fanoušci ocení dokumentární záběry z fotbalového stadionu na Letné, je zde zachycen i populární rozhlasový redaktor Josef Laufer.
Není snad diváka, který by neznal svéráznou postavu vášnivého fotbalového fanouška pana Načeradce, hlavní postavu slavného humoristického románu Karla Poláčka, který také posloužil jako předloha pro filmový scénář. V roce 1931 jej natočil režisér Svatopluk Innemann jako tehdy (a vlastně dodnes) poměrně ojedinělou sportovní veselohru, třebaže její zcela mimořádný úspěch přímo vybízel k dalším projektům. Už v době svého uvedení běžel v pražských premiérách celých dvanáct týdnů, měl velmi pochvalné kritiky a v roce 1969 se dokonce dočkal v našich kinech obnovené premiéry. O úspěch se stejnou měrou zasloužila jak Poláčkova vtipná a mezi čtenáři stále oblíbená předloha, tak i vynikající herecké výkony, především pak znamenitý Hugo Haas, který tu vytvořil svou první velkou filmovou roli (stejně nezapomenutelná je i jeho role doktora Galéna v adaptaci Čapkovy hry Bílá nemoc, kterou sám režíroval). Po jeho boku se objevili Eman Fiala (také autor hudby k filmu) jako mladý Eman, Jindřich Plachta jako Emanův otec - krejčí Habásko, Theodor Pištěk jako holič Šefelín, Jiřina Štepničková jako jeho dcera Emilka nebo Jaroslav Vojta ve vedlejší roli Antonína Hátle. Jde o jeden z mála filmů režiséra Svatopluka Innemanna, autora řady nepříliš hodnotných veseloher často až kýčovitých, který přežil svou dobu a ještě dnes, po více než šedesáti letech skutečně pobaví.
Na sv. Valentýna(Valentine's Day) Ashton Kutcher vlastní květinářství a na svátek všech zamilovaných má po... dnes 10.35 | |  |
| ProfíciAneb Když nejsou lidi... Malá televizní komedie o práci kvapné málo platné (1985). Hrají: ... dnes 15.25 | |  |
| Ledové ostří(The Cutting Edge) Hokejista D. B. Sweeney musel po vážném úrazu s hokejem skončit a rázem... dnes 18.00 | |  |
| Podobné filmy |
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů
napiš nám.