Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

71%
film / komedie, romantický, Československo, , 105 min.
DVD od 27.1.2010 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:04Věčně mladý Stáňa Jánský plete hlavu hned třem generacím žen jedné továrnické rodiny.
Nepoučitelný milenec Stáňa by rád zůstal věčně mladý. Proto se uchází hned o tři ženy tří generací z jedné rodiny.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu "Prosím vás, zeti, dejte mu ji. Dejte mu ji, ať už je jednou v rodině pokoj. Nebo si ten člověk počká ještě na jednu generaci." Dobře promyšlená úsměvná romantická komedie odehrávající se po tři generace jedné rodiny. Příběh by se tak dal rozdělit na tři dějové etudy, tedy právě z období každé generace, které mají jedno společné. Tím je nějaký Stáňa Jarský. Vlivem daných okolností v každé generaci žádá o něčí ruku. Na 40. léta skutečně příběh jen lehce úsměvný, ale vyobrazený v plné perspektivě. Dobrá nálada a neustále úsměvy všech protagonistů jsou typické aspekty na filmovou tvorbu své doby, takže v tomto směru je potřeba se na snímek dívat okem shovívavým. Atmosféra je nedramatická, avšak v jádru věci hodně povzbudivá. On ten příběh původního autora, pro divadelní inscenaci, Jana Patrného je postaven tak dobře, že je skutečně divák zvědav, kam až to zajde. Závěrečná věta z úst herečky Zity Kabátové tak vyznívá jako nejlepší tečka, která pobaví nejvíce a při odchodu z kina se museli diváci smát ještě hodně dlouho.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Muži nestárnou

Rok 1911. V rodině postaršího továrníka Horníka vyučuje student Stáňa Járský devítiletou dceru Jiřinku hře na klavír. Mladík však miluje mladou a krásnou paní Horníkovou a rodiče ho raději posílají na studia do Vídně. V předvečer Stáňova odjezdu zůstavá shodou okolností paní Helena doma sama a podlehne vášnivému vyznání zamilovaného studenta. Rok 1920. Exportní odborník Ing. Stáňa Járský potká v Praze nyní již dospělou Jiřinku. Mladí lidé se citově sblíží a Járský chce požádat o její ruku. Ovdovělá paní Horníková má však starosti s továrnou, kterou může zachránit jen fúze s podnikem pana Krutiny. Jiřinka se musí provdat za jeho syna. Rok 1939. Prošedivělý a mladistvě elegantní generální ředitel Járský se vrací z ciziny do Čech. Potkává Helenku, dceru Jiřiny a vnučku své první lásky. Mezi oběma vzplane velký cit. Na babiččino doporučení vyhoví tentokrát rodina Járského žádosti o Helenčinu ruku. Mohl by si totiž počkat ještě na další generaci.


O filmu

V září 1940 uvedl Oldřich Nový ve svém divadle úspěšnou autorskou úpravu hry Jana Patrného Muži nestárnou, hru s vtipným námětem a neméně vtipnou pointou - o muži, jež získá sympatie a posléze i lásku žen tří generací jedné rodiny. V roce 1942 ji pro film přepsal Vladimír Slavínský, který tuto komedii i režíroval. Do hlavní role obsadil tehdy už renomovaného herce Národního divadla Jana Pivce. Ve Filmovém kurýru se týden před premiérou v dubnu 1942 objevila jeho slova: "Úloha v tomto filmu byla zvláště vděčná: hrát tři role v jediné osobě, snažit se proniknout do duševního života nezkušeného, smrtelně zamilovaného studentíka, později pak zralého činorodého muže a nakonec trochu rezignovaného a klidného padesátníka. Všechno byly role vyloženě charakterní.
obrazek
Vyhýbal jsem se obvyklému milovnickému rámci, proto jsem též první fázi (studenta) pojal s bezděčnou komikou, v druhé - abych se přiznal - hrál jsem vlastně sebe. Byl zde však ještě jeden choulostivý bod: divák nesmí získat dojem, že ing. Jarský je jen věčný donchuán, který honí děvčata, i když mu šedivějí vlasy. Proto jsem se ve své třetí a poslední podobě snažil vykreslit muže, který již mladé děvče nedobývá, ale je jím vlastně dobýván." Jeho roztomilými partnerkami byly Zita Kabátová, Jana Romanová a Jarmila Smejkalová (ve své první větší filmové roli).

Podobné filmy

To musí být láska
(To musi być miłość aka It Has to Be Love) Těsně před Silvestrem přijíždí do polských Sopo...
dnes 13.45
Nova Cinema
Muži v černém 2
(Men in Black 2) Nelítostná Serleena hledá na Zemi světlo planety Zarthi. Pokud ho najde, ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Jeden navíc
(Shopgirl) Milostné vztahy nesedí vždy na míru tak jako rukavice. Dva rozdílní muži v duel...
zítra 00.45
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
So. 13.4.2024
Čas
16.35 - 18.52
Délka
137 min.
Typ
film
Specifikace
HD


Registrace
PřihlášeníPondělí 24. 6. 2024 Svátek má Jan
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz