Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

72% 527 hlasů
film / dobrodružný, drama, rodinný, USA, , 100 min., od 12 let
Duma
DVD od 12.1.2006

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:35Dvanáctiletý Xan přemluví svého otce, aby se mohl starat o opuštěné mládě geparda. Když ale začne zvíře dospívat, je nutné vrátit kamaráda zpět do divočiny. Než se tak stane, budou muset společně překonat řadu dramatických situací.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Trochu roztahané a ukecané, ale moc hezky se na to dívá. Člověk by si hned jednoho geparda domů pořídil...
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Můj kamarád gepard

obrazek
Samice geparda je napadena a zabita lvy. Zůstanou po ní mláďata. Jedno z nich se dostane na silnici, kde ho najde malý Xan s otcem. Nakrmí ho, vezmou domů a dají mu jméno Duma, což je svahilsky gepard. Duma si zvyká na život na farmě a na všechna zvířata. Pak ale Xanův otec onemocní a musí do nemocnice. Zanedlouho se uzdraví a vrátí se domů. Ale Duma je už skoro dospělý a otec řekne Xanovi, že by ho měli vrátit zpátky do přírody, kam patří. Xanovi se to nelíbí a chtěl by, aby s nimi ještě zůstal. To ale nejde, protože za čas už by bylo na návrat pozdě. Otec najde místo, kde by ho mohli vypustit, a domluví se, že tam příští týden zajedou, utáboří se, budou chytat ryby a vypustí Dumu do přírody. Než se tak ale stane, otec zemře.
obrazek
Matka řekne Xanovi, že musí pronajmout farmu a najít si práci. Odstěhují se do města k tetě a Dumu musí umístit do rezervace. Ovšem tamní pracovník přijde až za dva dny, takže zatím Duma musí bydlet s nimi. Xana odveze matka do školy a on se okamžitě stává obětí šikany. Odpoledne matka jede pro Xana a Duma ji sleduje. Dorazí do školy, kde vypukne panika. Xana na záchodě napadnou jeho spolužáci a chtějí po něm peníze, ale objeví se Duma a zažene je. Xan s ním pak vyjde ven, ale tam čekají muži s uspávacími puškami - a Duma uteče. Xan ho najde a rozhodne se, že ho vrátí domů, jak plánoval jeho otec. Matce nechá doma dopis, aby o něj neměla strach, vezme tátovu motorku, do vozíku naloží Dumu a vyrazí do hor. Na nebezpečné cestě je potká spousta dobrodružství...


O filmu

Režisérka Carroll Ballardová natočila vzrušující dobrodružství dvanáctiletého Xana, který se snaží vrátit do divočiny geparda, o kterého odmalička pečoval. Úžasné přírodní scenérie Jižní Afriky, lvi, krokodýli, dovoké řeky i podivný tulák se stanou testem Xanovy kuráže a rozhodnosti. Připojte se k němu v příběhu o dospívání. O odvaze nechat odejít někoho, na kom vám záleží.

Podobné filmy

Pozdravy ze spermabanky
(Delivery Man) Vince Vaughn se protlouká životem v mikině a teniskách, táhne mu na čtyřice...
dnes 16.15
Nova Cinema
Cesta do středu Země
(Journey to the Center of the Earth) Vědec Brendan Fraser se spolu se svým synovcem a půva...
dnes 20.00
Nova Cinema
Tmavomodrý svět
Ondřej Vetchý a Kryštof Hádek v hlavních rolích příběhu o přátelství, hrdinství a obětech ...
dnes 21.25
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Út. 4.10.2022
Čas
09.45 - 11.45
Délka
120 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníÚterý 6. 12. 2022 Svátek má Mikuláš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz