Informace    Fotky    Opakování / ostatní díly    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

78% 80 hlasů
film / komedie, Československo, , 80 min.
Kinopremiéra v ČR 24.2.1937, DVD od 1.1.2006 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
05:36


Rozpustilá komedie o nejpočestnějším muži městečka, před kterým se nečekaně objeví jeho dávný prohřešek.
Profesor Karas a jeho rodina se řídí heslem "Mravnost nadevše". Otec rodiny má však nemanželskou dceru, kterou tají. Ta nastoupí do rodiny jako vychovatelka nejstarší dcery. Moderní děvče začne rozvracet zaběhnutý pořádek. Otec se bojí, že tajemství vyjde na povrch, a když jde za dcerou tajně v noci do pokoje, bere se to jako zálet.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to zábavné, je to chytré a v kontextu doby určitě 5hvězdičekhodné. Osobně plným počtem cejchuji pouze filmy, které mnou emocionálně pohnuly nebo si je ráda často pouštím opakovaně do zblbnutí, popř. oboje. To Mravnost opravdu není, takže dávám subjektivní hvězdy čtyři.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mravnost nade vše

<>Obrázek nenalezen<> Hlavní postavou příběhu je profesor Karas, vůdčí osobnost sdružení pro povznesení obecné morálky, vážený muž široko daleko známý nekompromisními názory, které lze shrnout jedinou větou - Mravnost nade vše. V tomto duchu vede nejen své žáky, ale železnou rukou diktátora také svou rodinu. Jednoho dne se však Karasovi ohlásí nečekaná návštěva. Jeho nemanželská dcera Věra, živý důkaz jeho mladické nerozvážnosti. Karas si uvědomí, že by mohla zcela zničit jeho "image" bojovníka za mravopočestnost a rozhodne její existenci utajit.
obrazek
To ovšem netuší, že si Věra najde práci jako vychovatelka v jeho vlastní rodině. A pak už se všechno jen a jen zamotává. Zatímco Karasova dcera se zamiluje do sochaře Konráda, který pracuje na bustě pana profesora, do Věry se zamiluje mladý doktor Jílovský. Zvláštní chování pana profesora k nové vychovatelce však neunikne pozornosti rodiny a bohužel ani doktora Jílovského, který začne žárlit. Napětí roste a jediný, kdo si ničeho nevšimne, je sám Karas, který marně přemýšlí jak celou situaci rodině sdělit co nejšetrněji. Zmatek vyvrcholí ve chvíli, kdy je Karas celou rodinou tajně sledován, kterak v noci pokradmu opouští Věřin pokoj.


O filmu

Úspěšná satirická komedie vznikla v posledních dvou týdnech roku 1936. Podle námětu J. Erbenové ji natočil režisér Martin Frič a historie jejího vzniku je poněkud neobvyklá. Frič ji improvizovaně natočil přes vánoce roku 1936 jen proto, aby nebyl přerušen provoz filmových ateliérů v posledních dvou týdnech roku a zaměstnanci studia tak měli nejen zajištěn příjem v období vrcholící hospodářské krize, ale současně si mohli o svátcích přilepšit - proto se tomuto filmu také říkalo "film na rybu". Tak kvapné improvizace se ovšem zalekli i samotní producenti Barrandova, takže se neodvážili film v Praze uvést. Zkušební promítání proběhlo v Prostějově a teprve po jeho nadšeném přijetí tamním publikem měl v únoru 1937 úspěšnou premiéru také v Praze.

Podobné filmy

Bohatství chudých 2
(Poveri ma ricchissimi) Tucciovi jsou zpátky.Když se vrátí do své vesničky v domnění, že p...
dnes 13.55
Nova Cinema
Svatba na bitevním poli aneb Hodiny před slávou
(Svatba na bitevním poli) Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách...
dnes 18.05
Nova Cinema
Mamma Mia!
Svobodná matka Meryl Streep provozuje na prosluněném řeckém ostrově hotýlek a chystá se pr...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT1
Datum
So. 14.5.2022
Čas
14.50 - 16.10
Délka
80 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, cernobily film, HD


Registrace
PřihlášeníČtvrtek 19. 5. 2022 Svátek má Ivo
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz