Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

67% 2076 hlasů
film / thriller, akční, komedie, krimi, USA, , 147 min., od 16 let
Bad Boys II
Kinopremiéra v ČR 25.9.2003, DVD od 29.2.2004 , Blu-Ray od 20.7.2016 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:26Will Smith a Martin Lawrence - šílení poldové versus drogová mafie.
Detektivové z oddělení narkotik v Miami Mike Lowrey a Marcus Burnett jsou přiděleni k úderné jednotce, jejímž úkolem je zastavit přísun extáze do města. Během vyšetřování shodou okolností odhalí rozsáhlý konspirační plán bezcitného drogového bosse Tapia, který chce rozšířit své impérium a ovládnout obchod s narkotiky v celém městě, přičemž hodlá zabít každého, kdo se mu postaví do cesty.

Věci se dále komplikují, když se Marcusova půvabná sestra Syd, tajná agentka vládní organizace pro boj s drogami, dostane během křížové palby do zajetí zločinců, což oba hlavní hrdiny přinutí zajít až na samotnou hranici zákona. Mezi Mikem a Syd se navíc začne odvíjet romantický vztah, který jejího přehnaně starostlivého bratra přívádí k šílenství.

Marcus a Mike se však musejí povznést nad rozdíly ve svých povahách a společnými silami svrhnout Tapiu a jeho drogové království. Když se navíc Syd a její tajná identita ocitnou v nebezpečí, je sehrané duo Mizerů jedinou šancí na její vysvobození.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jeden z mala holywoodskych akcakov, kde sa mi druhy diel pacil viac nez prvy. Skvela velkolepa akcia, dohnana az do krajnosti, miestami hraniciacej s paródiou, vyborne hlasky, uzasne humorne situacie (z rozhovoru "co si urobil s mojim zadkom" vo video predajni som umieral od smiechu a to je iba jedna z mnohych), vyborne zlozena herecka dvojica - fesacik a trtko, jeden lepsi nez druhy. ;-) A este tam hral aj stary killer Henry Rollins, ktorého muziku mam rad. Samozrejme, tazko tu najdete hlbsie hodnoty ako v kultových klubových filmoch. Ale v ramci velkorozpoctovej big-show-time oddychovej pukancovej komercie je to jeden z najvydarenejsich filmikov vôbec. V ramci daného zanru mu smelo nadelujem 90%.
Všechny komentáře k filmu 37+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mizerové II / Mizerové 2

obrazek
Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey svým zásahem proti kukluxklanu zmaří svým kolegům pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku drogy extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje o tom, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má své tajemství. snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, která je agentkou protidrogové agentury DEA a snaží se v utajení proniknout do blízkosti bezohledného drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii a jeho ruského společníka Alexeje, pro kterého má vyprat peníze za drogy.
obrazek
Mike a Marcus ji pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ji ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce, při níž jsou zničeny desítky aut, předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jejich domě pak najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálním způsobem donutí Alexeje, aby mu přenechal své podniky. Dvjoci detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musejí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd se podařilo proniknout až k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala.
obrazek
Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy DEA. Dlouho to tak ovšem nevypadá, protože i jejich další sledovací akce skončí přestřelkou, honičkou a fiaskem. Nakonec se jim sice podaří odhalit úkryt drog i způsob, kterým je Taipa rozesílá svým zákazníkům, ale v rozsáhlé policejní akci se podaří zadržet jen drogy. Taipa uletět na Kubu a má sebou rukojmí, Syd. Vláda agentku odepíše jako ztrátu, ale s tím se ani Marcus ani Mike nehodlají smířit. Přidají se k nim také její kolegové z DEA a další policisté a společně podniknou přímo na Kubě odvážný pokus o její záchranu.


O filmu

obrazek
Trvalo osm let, než se osvědčený tým, složený z producenta Jerryho Bruckheimera, režiséra Michaela Baye a hereckých hvězd Martina Lawrence a Willa Smithe, dal znovu dohromady, aby natočil pokračování filmového megahitu Mizerové. Ten se v roce 1995 stal nejúspěšnějším filmem z celoroční produkce Columbia Pictures a pro Baye, Lawrence a Smithe byl velmi slibným začátkem kariéry. Po tomto úspěchu se stali natolik žádanými, že plánovaný druhý díl filmu musel být po dlouhá léta odkládán.

"V prvním díle Mizerů jsme hodně improvizovali," říká Bay. "Scénář, se kterým jsme začínali, nebyl nijak zvláště obsáhlý a rozpočet filmu byl tak nízký, že jsme neměli čas na důkladnou přípravu. Tentokrát jsme si ale dali mnohem více záležet a před natáčením každé scény jsme přemýšleli, jak ji učinit ještě zajímavější."

Na začátku příběhu se Marcus Burnett potýká s běžnými radostmi a strastmi rodinného života: se svými pubertálními dětmi, se splácením hypotéky a s obavami ze své budoucnosti. Na optimismu mu však vůbec nepřidává divoký život jeho dlouholetého parťáka Mike Lowreyho, který působí dojmem, že ze svých věčných rošťáren nikdy nevyroste.

<>Obrázek nenalezen<> "Marcus není spokojen se svým profesním životem," říká jeho představitel Lawrence. "Mnohem raději by dělal nějakou klidnější práci. Neznamená to, že by si svého parťáka nevážil, ale chce po něm, aby pochopil, že s přibývajícími léty v člověku roste chuť užívat si v klidu plody své práce. Marcus chce trávit více času se svou rodinou a být takovým manželem a otcem, jakého si jeho rodina zaslouží. Díky Mikeovi se však stále dostává do nebezpečných situací, což jej pokaždé velice rozčílí. Navíc si brzy uvědomí, že neustále probouzený hněv má zničující vliv na jeho život, proto se z tohoto začarovaného kruhu snaží dostat."

"Nový příběh zachycuje životy našich postav osm let poté, co jsme se s nimi rozloučili na konci jedničky," říká Smith. "Marcus i Mike mezi tím zaznamenali výrazné pokroky ve svých kariérách i v životě - kromě toho, že Mike je pořád stejný playboy. Marcus už je unaven vším tím běháním, skákáním a střílením, zatímco Mikea to stále baví. Chová se pořád tak, jako by mu bylo 20 let - chodí na divoké večírky, okouzluje ženy, hraje si s pistolemi a plete se do rvaček. Výsledkem je, že si oba hlavní hrdinové začínají být stále více vzdálení."

Když na Marcusovu novou životní filozofii přistoupí i kapitán Howard, začínají být neshody mezi hlavními hrdiny ještě zřetelnější. "Kapitán i Marcus se pokoušejí naučit ovládat svůj hněv. Snaží se zůstat soustředění a držet věci pohromadě, což Mikeovi nesedí, protože jeho chování náhle nápadně vybočuje z normy," dodává Smith.

obrazek
Situace se nadále vyostřuje v okamžiku, kdy se na scéně objevuje Marcusova mladší sestra Syd. "Marcus je ve vztahu ke své sestře přehnaně starostlivý, zejména pak v souvislosti s Mikem," vysvětluje Lawrence. "Když zjistí, že Mike a jeho sestra spolu měli několik schůzek a vidí je spolu flirtovat, je to pro něj velmi těžké sousto, protože zná Mikeovu povahu." Vztah mezi Syd a Mikem však není jen dalším krátkým milostným románkem. Mike si uvědomí, že tuto dívku nemůže jen tak podvádět a cítí, že přišel čas, aby se konečně usadil.

Dalším těžkým šokem je pro Marcuse zjištění, že jeho sestra pracuje jako tajný agent D.E.A. (vládní agentura pro boj s drogami). "Marcus si myslí, že Syd má obyčejnou kancelářskou práci a v Miami je pouze na dovolené," vysvětluje její představitelka Gabrielle Union. "Ve skutečnosti je ale agentkou D.E.A., která právě narazila na rozsáhlou síť pašeráků extáze. Případ jí však přerostl přes hlavu."

"Že je Syd ve skutečnosti agentkou si Marcus uvědomí uprostřed velké přestřelky," říká Lawrence. "I když je to poměrně vážný moment, scéna najednou získá komediální ráz. Jednou z nejlepších věcí na tomto filmu je, že vtipné momenty přicházejí ve chvílích, kdy je člověk očekává nejméně."
"Někdy je zcela nemožné definovat, díky čemu jsou scény tak humorné," říká Bay. "V případě Martina a Willa je klíčovým prvkem jejich sehranost. Humor vychází ze způsobu, jakým mluví, z jejich intonace, a pokud člověk do tohoto rozhovoru nesprávným způsobem zasáhne, scéna okamžitě ztrácí svůj komediální potenciál. Oba se skvěle doplňují a dokáží podat vtip tím správným způsobem. Martin má navíc schopnost dělat naprosto neuvěřitelné grimasy.

obrazek
V průběhu volných nedělí se Bay často scházel s herci, aby společně vypilovali dynamiku jednotlivých dialogů. Z těchto sezení pořizoval videozáznamy, podle kterých pak průběžně zapracovával do scénáře všechny nové nápady a jeho aktuální verzi pak rozdával hercům následující den.
"V prvním díle Mizerů bylo mým záměrem dát staromódnímu příběhu o policajtské dvojce svěží podobu pomocí zajímavého vizuálního pojetí, dynamického střihu a skvělé souhry mezi Martinem a Willem. Nakonec se ukázalo, že to, co film posunulo na tak vysokou úroveň, byli právě jeho dva hlavní hrdinové," říká Bay.
"Během hledání vhodných míst pro natáčení jsem si v hlavě vytvořil hodně akčních scén," říká Bay. "Rád vymýšlím akční scény, připadá mi to velmi zajímavé - proto si je také všechny píši sám. Je to trochu jako malování. Jezdím po různých místech, abych nabral inspiraci, a všechno si důkladně fotím. Pak začínám formovat své představy o průběhu scény. Často také vymyslím scénu na základě toho, co mi konkrétní lokace může nabídnout."

Tentokrát Baye zaujala hrázní silnice MacArthur Causeway, která spolu s mostem Julia Tuttle a druhou hrázní silnicí Venetian Causeway spojuje Miami s poloostrovem City of Miami Beach. Aby mohl štáb natočit jednu akční sekvenci, bylo nutné na části MacArthur Causeway zastavit provoz na tři dny.
"Snažil jsem se oběma městům vyjít maximálně vstříc," říká Bay. "Když jsme zrovna nenatáčeli, nechali jsme všechna auta volně projíždět. Uzavření silnice předcházel složitý dopravní plán, na jehož plnění se podílelo přes 90 policistů a několik záchranářských a hasičských týmů. Vyvinuli jsme velké úsilí, abychom lidi nijak neohrozili a způsobili jim co možná nejméně potíží."

obrazek
Bay, jehož filmy se vyznačují velkolepými akčními scénami, chtěl znovu ohromit publikum a překonat ve vizuální atraktivitě první díl. Nápad natočit scénu s automobily, padajícími z vozu na přepravu osobních aut, se zrodil během jeho tvůrčího sezení s autorem storyboardů Robbiem Consignem. Společně přemýšleli o tom, jak dodat automobilové honičce energii a snažili se přijít s konceptem, který dosud ve filmu nepoužili.
"Použili jsme velký tahač a připojili k němu tři přívěsy. Během honičky sjíždějí z tohoto gigantického přepravního vozu jednotlivá auta, do kterých pak narážejí svými vozidly kaskadéři, zatímco auto dvou hlavních hrdinů manévruje mezi nimi. Věděli jsme, že ztratíme několik kamer, ale pořídili jsme fantastické záběry," popisuje Bay.

Pro minimalizaci všech rizik museli filmaři spolu s koordinátory kaskadérských kousků Andym Gillem a Stevem Picernim podniknout spoustu testů. Automobily Ferrari, řízené proslulým kaskadérem Henrym Kingiem, byly na vyhrazené letištní dráze testovány na přesnost a rychlost. V rámci testů s kamionem na přepravu aut pak filmaři zjišťovali, jak rychle by auta z přívěsu sjížděla, jak by se chovala po dopadu na silnici a jak by jejich katapultáž ovlivnila rychlost a směr samotného přepravního vozu.
"Michael umí natáčet akční scény, což nám velmi usnadnilo práci," říká Gill. "Zná správné úhly. Velmi důležité je však být stále několik kroků před ním a mít všechno pečlivě připraveno. Převážná část Michaelových představ je totiž pouze v jeho hlavě a dokud nerozmístí všechny kamery, musí ostatní lidé ze štábu dát na svůj úsudek."

obrazek
Scénu, která se vešla na jednu stránku scénáře, natáčel štáb čtyři dny. "Po každém záběru jsme museli znovu správně rozmístit okolo šedesáti aut," říká Picerni. "Lidé museli navíc posbírat všechen odpad, který na vozovce zůstal po předchozí scéně. Bylo to velmi časově náročné."
Při natáčení scény hrál podstatnou roli speciálně upravený vůz, pro který se během natáčení vžilo pojmenování ,Bay Rammer'. Jeho vnitřní vybavení bylo omezeno na nutné minimum a uvolněný prostor posloužil k silnému vyztužení vozidla. Na voze byly provedeny také vnější úpravy, které měly zabránit poškození tří připevněných kamer - právě ty umožnily zachytit akci z pohledu jedoucího vozu. "Michael chtěl získat rychlé a efektní záběry z okamžiků střetu s jiným vozidlem, aby publikum cítilo každý náraz, jako kdyby sedělo v autě s Martinem a Willem. Myslím, že s použitím tohoto speciálně upraveného auta se nám to podařilo," říká Gill.

O hercích

Martin Lawrence
obrazek Načal svou kariéru v Hollywoodu sitcomem What's Happening Now! Po tomto seriálu byl vybrán jako moderátor populární televizní show HBO Def Comedy Jam, který moderoval po tři sezóny. V letech 1992 - 1997 pak obsadil hlavní roli v seriálu Martin, u kterého byl také vedoucím výroby. Jeho zatím posledním komediálním počinem je sólové vystoupení, se kterým Lawrence uspořádal turné po Americe a jeho záznam byl vydán pod názvem Martin Lawrence Live: Runteldat. Natočil také akční komedii Policajti na baterky, ve které si zahrál se Stevenem Zahnem.

Will Smith
obrazek Zahrál si v životopisném dramatu Ali, ve kterém ztvárnil postavu legendárního boxera. Za tuto roli byl nominován na cenu za nejlepší herecký výkon organizacemi Academy of Motion Picture Arts and Sciences, Hollywood Foreign Press Association, NAACP, American Film Institute a Broadcast Film Critics' Association. Jeho zatím posledním filmem je snímek Muži v černém 2, při jehož natáčení se znovu sešel s hercem Tommym Lee Jonesem a režisérem Barrym Sonnenfeldem. Jako vedoucí výroby se podílel na komedii Showtime s Robertem DeNiro a Eddiem Murphy. Smith hrál také ve filmu Roberta Redforda Legenda o slavném návratu, který mu vynesl nominaci na cenu NAACP, a ve filmovém hitu Wild Wild West, k němuž také nahrál titulní píseň. Jeho společnost Overbrook Entertainment následně vydala soundtrack, kterého se po celém světě prodalo více než 2 miliony kusů. Kromě thrilleru Nepřítel státu Tonyho Scotta se Smith objevil také v hitech Den nezávislosti a Muži v černém. Za ústřední píseň ke druhému ze jmenovaných filmů obrdžel prestižní cenu Grammy. Smithova prvního sólového alba Big Willie Style se prodalo 8 milionů kopií. Dalšího alba Willennium a singlu Will2K se pak prodalo po 2 milionech kusů. V televizi debutoval jako hlavní postava seriálu Fresh Prince.

Gabrielle Unionová
obrazek Během několika posledních let vytvořila působivé filmové portfolio. Zahrála si v romantické komedii Garyho Hardwicka Deliver Us From Eva a ztvárnila svou první akční roli ve filmu Cradle to the Grave. V roce 2002 se objevila v komedii Bombakšeft a thrilleru Opuštěná. Do popředí zájmu se poprvé dostala díky úspěšné komedii Bravo, Girls! Peytona Reeda, ve které si zahrála s Kirsten Dunst. Předtím se objevila ve filmu Jako bratři. Jako hostující herečka si zahrála v několika epizodách seriálu NBC Přátelé a na jeden rok se stala součástí stálého hereckého obsazení seriálu City of Angels, ve kterém obsadila roli Dr. Courtney Ellis. Jejím televizním debutem byla komedie Moesha.

O tvůrcích

Michael Bay
obrazek Při natáčení tohoto filmu již popáté sešel s producentem Jerrym Bruckheimerem. Jeho režijní prvotina, film Mizerové s Willem Smithem a Martinem Lawrencem, vydělal po celém světě více než 160 milionů dolarů a stal se nejúspěšnějším filmem roku 1995 z produkce společnosti Columbia Pictures. Jeho druhým filmem byla Skála - velkorozpočtový akční snímek se Seanem Connerym, Nicolasem Cagem a Edem Harrisem, který se stal největším trhákem roku 1996 a vydělal přes 325 milionů dolarů, čímž Bay zdvojnásobil úspěch svého debutu. Díky tržbám dalšího snímku Armageddon, který natočil podle příběhu Jonathana Hensleigha, se stal jedním z nejmladších režisérů, kteří tržbami za své filmy překročili hranici jedné miliardy dolarů. V Armageddonu si zahráli Bruce Willis, Ben Affleck, Billy Bob Thornton a Liv Tyler, film vydělal přes 550 milionů dolarů. Historický velkofilm Pearl Harbor s Benem Affleckem, Joshem Hartnettem, Kate Beckinsale, Jonem Voightem a Alecem Baldwinem pak vydělal o 100 milionů méně, ale stal se jedním z nejprodávanějších DVD titulů všech dob.
Bay začal svou kariéru jako režisér hudebních videoklipů a reklamních spotů. Jeho první televizní reklama pro Americký Červený kříž získala prestižní ocenění Clio Award a kampaň Got Milk? se zapsala do historie jako jedna z nejznámějších a nejčastěji imitovaných reklamních sérií všech dob a Bayovi pomohla získat několik prestižních cen včetně Stříbrného a Zlatého lva na Filmovém festivalu v Cannes. Bay nedávno založil produkční společnost Platinum Dunes, jejímž primárním účelem je produkce nízkorozpočtových filmů. Jako první přijde na řadu remake kultovního hororového filmu Kožená tvář, na kterém se bude Bay podílet jako producent.

Ron Shelton
Debutoval jako scénárista v roce 1983 válečným dramatem Pod palbou. Na filmu, ve kterém obsadili hlavní role Gene Hackman, Nick Nolte a Joanna Cassidy, se podílel také jako pomocný režisér. Jeho režijní prvotinou se stal film Bull Durham z roku 1988, který byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší původní scénář. Film se dočkal uznání kritiky a Shelton za scénář obdržel ocenění od organizací Writers' Guild of America, New York Film Critics Circle, Los Angeles Film Critics Association a National Society of Film Critics. O rok později zrežíroval film Blaze, v jehož hlavní roli se představil Paul Newman. Poté s herci Woodym Harrelsonem, Wesley Snipesem a Rosie Perezem natočil komedii Bílí muži neumějí skákat. Tématiku basketbalu následně vystřídal baseball v dramatu Cobb (1994) s Tommym Lee Jonesem, který pojednával o temném životě této sportovní legendy.

Podobné filmy

Král Šumavy
Do posádky v šumavském pohraničí nastupuje v létě roku 1948 poručík Kot, aby posílil ochra...
dnes 22.50
Prima
Úsvit mrtvých
(Dawn of the Dead) Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou popu...
dnes 22.55
Nova Cinema
Konečná
(The Last Stand) Stárnoucího šerifa Arnolda Schwarzeneggera vytrhne z nudy telefonát agent...
dnes 23.05
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
St. 22.9.2021
Čas
01.40 - 04.25
Délka
165 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 23. 10. 2021 Svátek má Teodor
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz