Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

66%
film / komedie, Československo, , 100 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize dnes CS Film 12.00
CS Film 12.00


Jak se chudé venkovské děvče na čas stalo zámeckou paní a co z toho bylo.
Baron Dolanský se hluboce zajímá o botaniku, ví, jak to dopadá, když se kříží stále tytéž rostliny, a správně usuzuje, že s lidmi tomu nebude jinak. Je vdovec a potomky nemá, budoucího dědice erbu tedy musí obstarat jeho synovec Max. Strach z možné degenerace panu baronovi velí, aby rodu obstaral novou krev. Na druhou stranu to zase nesmí být jen tak někdo - musí mít alespoň určité způsoby. Jako nejvážnější adeptka připadá v úvahu chudičká, leč krásná Madla Lísková, měla by ovšem získat předběžnou průpravu. Šlechtic požaduje, aby na jeho zámku rok pobývala. Dívčina matka ochotně souhlasí, dceru přece čeká zajištěná budoucnost. Jak dopadne snažení českého Pygmaliona?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu První polovina je značně lepší, než ta druhá. Přesto si film uchovává alespoň průměrnou, až mírně nadprůměrnou úroveň. Hugo Haas je opět skvělý a i když zde tolik prostoru nemá (třeba oproti filmu Ať žije nebožtík), každá scéna s ním stojí za to. I výkon Lídy Baarové stojí za zmínku. Prostě stará oddychovka na všední odpoledne. 65%
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Madla z cihelny

Bezdětný vdovec baron Jan Dolanský věnuje svou lásku a péči synovci Maxovi. Mladík je však podle jeho názoru poněkud změkčilý a tak se baron rozhodne v obavách o budoucnost rodu a v rámci jeho ozdravění a posílení, najít pro něj zdravou a silnou nevěstu, bez ohledu na její původ a vzdělání. A ideální kandidátku na tuto roli objeví v místní cihelně. Je to Madla, nejstarší z dvanácti dětí vdovy Lískové. Vezme ji na svůj zámek a tam se z ní snaží vychovat dokonalou mladou dámu, což se mu sice podaří, mnohem méně už je ovšem úspěšný jako dohazovač. Ne že by nebyl Max do Madly zamilovaný, to by v případě tak okouzlující dívky ani jinak nešlo, ale chová se k ní chladně, protože se domnívá, že si ji strýc přivedl pro sebe. Situaci ještě navíc poněkud zkomplikuje bohatý bezdětný sedlák František Rybka, který touží po dětech a když nemůže mít vlastní, ožení se s vdovou Lískovou. Jenže si přeje vidět i dvanácté vyženěné dítě.


O filmu

Česká filmová komedie, která ve své době patřila k nejoblíbenějším a nejhranějším, vznikla v roce 1933, kdy ji natočil režisér Vladimír Slavínský podle divadelní hry Olgy Scheinpflugové, ženy spisovatele Karla Čapka.

Podobné filmy

Bílá paní
Duchařská veselohra režiséra Zdeňka Podskalského podle povídky Karla Michala Jak Pupenec k...
dnes 06.52
ČT1
Policajt ze školky 2
(Kindergarten Cop 2) Agent FBI Dolph Lundgren nastupuje v utajení jako učitel do mateřské ...
dnes 07.15
Nova Cinema
Bravo Girls: Opět v akci
(Bring It On Again) Whittier právě nastoupila na kalifornskou univerzitu a ráda by se stal...
dnes 10.30
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT1
Datum
Ne. 3.3.2024
Čas
06.40 - 08.25
Délka
105 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, cernobily film, HD


Registrace
PřihlášeníNeděle 14. 4. 2024 Svátek má Vincenc
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz