Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Doprava

(Mayday 22) Smrt Kobeho Bryanta.
26. ledna 2020 šokovala svět tragická nehoda vrtulníku, při které zahynula i jedna z největších basketbalových hvězd historie. Kanadský cyklus dokumentárních rekonstrukcí


Dlouhý popis
26. ledna 2020 šokovala svět tragická nehoda vrtulníku, při které zahynula i jedna z největších basketbalových hvězd historie. Kanadský cyklus dokumentárních rekonstrukcí (Premiéra)
Při nehodě vrtulníku zemřel pětinásobný vítěz NBA Kobe Bryant. Vyšetřovatelé NTSB začali ihned zkoumat vrak. Všechny mechanické a elektronické systémy podle všeho fungovaly. Data poskytla obraz celého letu. Vzlétli krátce po deváté a pak dvanáct minut kroužili. Ve hře byla znepokojivá možnost, snažil se pilot dohnat zpoždění? Pro takové podezření však nebyly důkazy. Ara Zobayan měl nalétáno přes osm tisíc hodin, pracoval jako šéfpilot charterové společnosti Island Express zajišťující vrtulníkovou přepravu v Los Angeles. Island Express byl rodinná firma, v jižní Kalifornii působil desítky let a byl známý svou VIP klientelou. Mezi pravidelné zákazníky patřili mediální hvězda Kylie Jennerová, křídelní hráč L. A. Clippers Kawhi Leonard a dnešní pasažér, bývalý hráč L. A. Lakers Kobe Bryant. Ara Zobayan letěl s Bryantem a jeho rodinou již mnohokrát, byli přátelé. Po jižní Kalifornii absolvovali tolik letů, že se mezi nimi vytvořilo kamarádské pouto. Kobe létal luxusním strojem Sikorsky S-76B v konfiguraci pro osm cestujících.


Komentáře k pořadu: 21 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
St. 22.5.2024
Čas
22.00 - 22.45
Délka
45 min.
Typ
dokument
Specifikace
duální vysílání, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

IGNIS BRUNENSIS 2004
Dokument z mezinárodní přehlídky ohňostrojů v Brně (2004)
zítra 02.00
ČT1
Číslo poslední
Jak vypadá život hrobníka, který kope jámy pro zemřelé na desítkách hřbitovů? Jeho práce z...
zítra 05.10
ČT2
Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
zítra 12.40
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 17. 6. 2024 Svátek má Adolf
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz