Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument, Doprava

(Mayday 22) Dvojí porce potíží.
Na letišti v Lucemburku se 31. března 1992 ke vzletu připravoval let Trans–Air 671. Kapitán Ingemar Berglund byl nadmíru zkušený švédský pilot, Boeing 707 řídil více než deset let. Kanadský cyklus dokumentárních rekonstrukcí


Dlouhý popis
Kapitán sloužil v armádě a v civilu většinou létal s nákladními letadly, měl zkušenosti s provozem v Africe a Evropě. Znal trasy a byl vynikající pilot. Ani druhý pilot Martin Emery nebyl žádný nováček, pracoval jako instruktor a řídící letového provozu. Boeing 707 byl letoun dlouhého doletu poháněný čtyřmi motory Pratt & Whitney. Byl to velmi silný a spolehlivý stroj, dokázal uvézt čtyřicet až padesát tun nákladu. Pilotům asistoval palubní inženýr Terry Boone. Boeing 707 nebyl příliš vybavený co do automatiky, u bočního panelu za piloty proto seděl palubní inženýr a ovládal jednotlivé systémy ručně. Mezi těmi, co létali na sedmsetsedmičce, patřil k nejlepším na světě. Toho dne je čekal sedmihodinový let z Lucemburku do Kana v Nigérii. Let 671 provozovala nově zřízená nigerijská společnost Trans-Air Limited, jejich klientem byly Kabo Air Cargo. Společnost vznikla jen pár týdnů před nehodou, zajišťovala výhradně přepravu zařízení pro ropná pole v Nigérii. Let Kabo 671 se ustálil ve výšce 8800 metrů. Letadlem cestovali také manažer přepravy a technik údržby. Nad Alpami se zhoršilo počasí, oblačnost sahala prakticky až do výšky deseti kilometrů. Letounem otřásaly turbulence. Po hodině letu, právě když dosáhli hladiny deseti tisíc metrů, se ozvala ohromná rána, po které téměř okamžitě následovala další. Letadlo se silně naklonilo doprava, kapitán s vypětím všech sil stroj vyrovnal.
Na letišti v Lucemburku se 31. března 1992 ke vzletu připravoval let Trans-Air 671. Kapitán Ingemar Berglund byl nadmíru zkušený švédský pilot, Boeing 707 řídil více než deset let. Kanadský cyklus dokumentárních rekonstrukcí (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 21 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
So. 13.4.2024
Čas
12.26 - 13.11
Délka
45 min.
Typ
dokument
Specifikace
duální vysílání, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Tajemství filmů a seriálů - Hoří, má panenko
Známé i neznámé příběhy spojené s nejoblíbenějšími českými filmy a seriály
dnes 20.55
Barrandov
V karavanu po Polsku (6/8)
Zbigniew Czendlik pokračuje na své cestě, tentokrát po Velkopolském vojvodství, kde navští...
dnes 21.00
ČT2
Gepardi v kleci
Mimořádně nadané děti v českém školství narážejí. Jakou podporu potřebují a proč společnos...
dnes 21.30
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníStředa 22. 5. 2024 Svátek má Emil
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz