Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Historie

Dahlgren.
Druhá řada dokumentární série o novodobých českých zločinech. Mediálně známý a mimořádně tragický případ z roku 2013, kdy Američan Kevin Dahlgren vyvraždil rodinu svých příbuzných v jejich domě v Brně – Ivanovicích. Režie: D. a M. Vaňurovi


Dlouhý popis
Druhá řada dokumentární série o novodobých českých zločinech. Mediálně známý a mimořádně tragický případ z roku 2013, kdy Američan Kevin Dahlgren vyvraždil rodinu svých příbuzných v jejich domě v Brně - Ivanovicích. Režie D. a M. Vaňurovi (Premiéra)
Dne 22. května 2013 došlo v Brně - Ivanovicích k vyvraždění rodiny Harokových - matky, otce a dvou synů, z nichž jeden byl nezletilý. Po několika vyšetřovacích verzích byl z vraždy podezřelý a později obžalovaný bratranec zavražděné ženy Kevin Dahlgren, který u rodiny dočasně bydlel. Vraždy se udály v rodinném domě Harokových postupně. Podle kriminalistů i soudu byly vraždy provedeny obzvlášť brutálním způsobem. Pachatel použil nože a u nejmladší oběti také kámen. Po dokonání vražd zabalil těla svých obětí do textilií, umístil je v garáži domu a minimálně tři ze čtyř těl se pokusil spálit a zahladit tak stopy. Dýmu z tohoto ohně si všimli sousedé a zavolali hasiče, kteří následně objevili oběti. K tomu došlo tehdy ve středu 22. května večer kolem desáté hodiny. V té době již podezřelý Kevin Dahlgren pravděpodobně nebyl v zemi. Česká republika měla od zatčení lhůtu 60 dnů, aby požádala o jeho vydání. V srpnu 2015 byl ale nakonec vydán ze Spojených států amerických k trestnímu stíhání do České republiky. Soudní proces u brněnského krajského soudu začal 31. května 2016. Kevin Dahlgren se stal prvním občanem Spojených států amerických, který byl vydán americkou justicí do Česka.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Po. 23.9.2019
Čas
22.05 - 22.39
Délka
34 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Směr Dunkerk
(Road To Dunkirk) Bez úspěchu evakuační operace Dynamo by se možná dějiny vyvíjely jiným s...
dnes 16.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Osudové lásky (8/12)
Goethe a Ulrika Starý básník propadl půvabům mladičké baronky. Jeho vzplanutí skončilo ve...
dnes 18.15
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Hannibal: Římské tažení
(Hannibal: March to Rome) Dokudramatický portrét legendárního vojevůdce, věnovaný novým vě...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 25. 5. 2020 Svátek má Viola
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz