Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Civilizace, Vzdělávací / Další vzdělávání

Magazín regionů zemí visegrádské čtyřky. Tentokrát na téma útěk z města a blíže k přírodě. Připravili: M. Růžičková, K. Řezníčková a V. Štvrtňa


Dlouhý popis
Magazín regionů zemí visegrádské čtyřky. Tentokrát na téma útěk z města a blíže k přírodě. Připravili: M. Růžičková, K. Řezníčková a V. Štvrtňa (Premiéra)
V magazínu regionů zemí visegrádské čtyřky se tentokrát přiblížíme k přírodě. Útěky z města můžou mít řadu podob. Notoricky známé archeologické nálezy spojují Štramberk dokonce s dobou prehistorickou. Dnes jej současníci často označují jako středověký satelit a to především díky množství dochovaných roubených chalup z 18. a 19. století. V roce 2020 získal Štramberk dokonce ocenění Historické město roku. Hlavní hrdinkou příběhu tvůrců ze Slovenska je Ivana Vágásiová, která se spolu s přítelem rozhodla opustit město a naplnit svůj dávný sen. Žít v blízkosti lesa. Je to sice hezké, romantické rozhodnutí, ale pouze na první pohled. Maďarští tvůrci zamířili na ranč obklopený rozsáhlými lesy v malebném prostředí na úpatí Pilišských vrchů. Daleko od hluku velkoměsta - právě takové místo si pro život zvolil György Török se svou přítelkyní. Žijí tu soběstačným životem a rozhodně se nenudí. Společnost jim dělají psi, kuřata a holubi, jejich nejdůležitějšími společníky jsou ale koně. Polský příspěvek přináší příběh fotografky Inky Wieczeńské, která je pro dobrou fotografii připravená hodiny bloumat beščadskými stezkami, lesy a planinami. A ve dne v noci se snažit zachytit to, co jiní třeba nikdy v životě neuvidí naživo. Inka Wieczeńska - fotografka přírodních krás, před léty opustila Varšavu a odjela do městečka Usrzyki Dolne. Život jí napsal scénář, o jakém se jí ani nezdálo.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Čt. 2.12.2021
Čas
15.30 - 16.00
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Do země lovců lebek
Vzrušující výprava proti proudu času do odlehlého, málo prozkoumaného světa na ostrově Nov...
dnes 18.05
ČT2
Antropocén - věk člověka: Vzduch (2/3)
Posledních dvanáct tisíc let bylo na Zemi obdobím stability, kterému říkáme holocén. Když ...
zítra 15.00
ČT2
Babylon
Svůj život spojil Jan Jelínek se Sokolem Sydney, který mu poskytl druhý domov i pocit svob...
zítra 19.15
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 18. 1. 2022 Svátek má Vladislav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz