Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Historie

Národně socialistické myšlenky něco stály. V průběhu celé historie nacismu byly středem zájmu právě peníze, průmyslová výroba a organizace hospodářství. Francouzský dokument


Dlouhý popis
Národně socialistické myšlenky něco stály. V průběhu celé historie nacismu byly středem zájmu právě peníze, průmyslová výroba a organizace hospodářství. Francouzský dokument (Premiéra)
Nacistický režim 12 let vyvíjel s pomocí racionalizace průmyslu, měnových machinací a posedlosti ideologií svůj vlastní hospodářský systém. Hitlerovský režim dělal vše možné proto, aby dokázal financovat válku a vyrábět zbraně. Ať to stojí, co to stojí. Hitler se dostal k moci 30. ledna 1933. 3. února sdělil důstojníkům generálního štábu své válečnické záměry. Už v knize Mein Kampf, kterou napsal ve vězení a v roce 1925 vydal, je jeho ústředním zájmem válka. Válka silných proti slabým. Válka árijců proti Židům. Pro nacisty nebyla válka otázkou volby, nýbrž otázkou života. K válčení je zapotřebí armády. Německo však mělo v roce 1933 pouze velmi malou armádu. Podle Versailleské smlouvy byly jeho pozemní síly početně omezené na 100 000 mužů. Nesmělo mít válečné letectvo a pouze velmi omezené loďstvo. Výzbroj a výstroj byla zastaralá. Při cvičeních musel Reichswehr používat atrapy tanků ze dřeva a plátna. Hitler velice rychle rozhodl, že znovu vybuduje armádu. K tomu potřeboval peníze. Německo, zničené léty hospodářských krizí, však peníze nemělo.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 28.11.2021
Čas
23.55 - 01.30
Délka
95 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Cesta do Gulagu
Originální pohled na pozůstatky gulagu na Sibiři, který čeští nadšenci mapují a převádějí ...
dnes 14.55
ČT2
Tajemství Vatikánu (2/5)
Umění a věda Vzrušující cesta po nejmenším státě na světě, plném fascinujících míst s přeb...
dnes 15.30
ČT2
Sto divů světa (3/13)
Unikáty ze seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Města: Petra, Sydney, Copán, Ista...
dnes 17.00
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 20. 1. 2022 Svátek má Ilona
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz