Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Reality TV

Život na dluh s sebou nese značná rizika. Odborníci na finanční gramotnost nám ukáží, jak z nelehké situace ven. Režie: J. Fedurco


Dlouhý popis
Život na dluh s sebou nese značná rizika. Odborníci na finanční gramotnost nám ukáží, jak z nelehké situace ven. Režie J. Fedurco (Premiéra)
Jan Lukáčik byl odjakživa podnikavý kluk. Od 15 let programoval webové stránky, a právě skrz tvorbu webů se seznámil s lidmi, kteří podnikali v cestovním ruchu. Tehdy se teprve rozjížděla platforma na krátkodobý pronájem nemovitostí a Jan v 19 letech svoje první vydělané peníze investoval do rekonstrukce pronajatého bytu v centru Prahy.
Za 11 let svého podnikání dosáhl toho, že pronajímá 13 apartmánů na nejlepších lokalitách v okolí Staroměstského náměstí. Jeden z bytů koupili jeho rodiče, na další má podepsané smlouvy na 30 a víc let. Do rekonstrukce těchto nemovitostí investoval miliony. Navíc se spojil s dalšími majiteli bytů a nabízeli i služby jako parkování, pronájmy aut, úschovnu zavazadel a další. Dokud jezdili turisté, všechno se dařilo. Když jezdit přestali, Jan zjistil, že je zatížený velkou hypotékou, úvěrem a dvanácti nájemními smlouvami. Většinu apartmánů se mu podařilo dlouhodobě pronajmout, ale každý měsíc ztrácí desítky tisíc. Zbavit se pronajatých bytů nechce, protože věří, že se situace zase obrátí, a navíc by tím přišel o peníze, které investoval do jejich rekonstrukce. Měl našetřené peníze zhruba na 8 měsíců, ale krize se táhne dál a peníze docházejí. Najde Jan cestu z dluhů?


Komentáře k pořadu: 15 přečíst / napišStanice
ČT1
Datum
Po. 27.9.2021
Čas
21.50 - 22.19
Délka
29 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Ano, šéfe!
Jsme tu proto, abyste v hospodách nejedli blafy! Kamarádi Filip a Jakub si chtěli otevřít ...
dnes 15.40
Prima
Popelka
Čtyři soutěžící se pokusí změnit z popelek v krásné princezny, a to za pouhé dvě hodiny a ...
dnes 15.50
Barrandov
Policie v akci
To nejlepší z policie v akci. Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy...
dnes 16.50
Prima
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 21. 10. 2021 Svátek má Brigita
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz