Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Reality TV

Život na dluh s sebou nese značná rizika. Odborníci na finanční gramotnost nám ukáží, jak z nelehké situace ven. Režie: R. Šantůr


Dlouhý popis
Život na dluh s sebou nese značná rizika. Odborníci na finanční gramotnost nám ukáží, jak z nelehké situace ven. Režie R. Šantůr (Premiéra)
Manželé Machatí získali darem od prarodičů dům v Bílém Kostele nad Nisou, který byl nicméně v dezolátním stavu. Vzali si půjčku na jeho opravu. Po narození dcery Terezy se rapidně zhoršilo zdraví paní Machaté. Je po dvou mrtvicích, její srdce funguje sotva na 20 %, a její děti už 7 let žijí v tom, že matka může kdykoliv zemřít. Pan Machatý je nesmírně šikovný - postavil ženě vlastníma rukama výtah, aby se mohla pohybovat po domě, sám si sestrojil 3D tiskárnu, o jeho práci je velký zájem. Kvůli nemoci svojí ženy ale prakticky pracuje sotva 2 dny v týdnu, jinak s ní jezdí na kontroly do nemocnic a stará se o ni, jelikož jsou dny, kdy není schopna se ani otočit v posteli. Značná část péče o domácnost leží také na starší dceři Kateřině, která musela prakticky převzít úklid, vaření, praní a další povinnosti. Během posledních let, kdy na tom byla paní Machatá špatně, se rodina neustále zadlužovala a s většinou splátek byli, a jsou v prodlení. Problémy vygradovaly v roce 2020, kdy se pan Machatý rozhodl, na radu přátel, refinancovat část svých úvěrů. Bohužel smlouva je extrémně nevýhodná a vážně hrozí, že rodina přijde o střechu nad hlavou. Machatí nutně potřebují trochu času a klidu, aby se mohli nadechnout, rozmyslet se, co dál, a získali třeba i nějakou pomoc od různých nadací (už jim pomáhá a bude pomáhat Patron dětí), případně od Charity. Otázkou však je, jestli ten čas mají, protože splácet se jim nedaří a exekuční titul k prodeji domu je na spadnutí.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Po. 11.10.2021
Čas
21.50 - 22.19
Délka
29 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Nebezpečné vztahy
Láska je krásná věc. Dokud se nezvrhne v nenávist. Podívejte se s námi na neuvěřitelné živ...
dnes 04.40
Barrandov
Jak to dopadlo!?
Honzy Musila se diváci stále více ptají, jak jednotlivé příběhy Nebezpečných vztahů dopadl...
dnes 06.45
Barrandov
Fotr na tripu II
Co se stane, když se Fotr na tripu rozhodne vyjet do nebezpečných končin se svými dcerami?...
dnes 08.05
Prima
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 4. 12. 2021 Svátek má Barbora
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz