Informace    Komentáře    Obsazení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

65%
seriál / thriller, akční, krimi USA/Kanada, , 43 min.
< Předchozí díl12. z 235 dílůNásledující díl >
(CSI: Miami   episode: Entrance Wound)

Režie:
Herci: , , , , , více...

Díly v TV:
Hon na predátora televize zítra Nova Cinema 06.30, po. 3.6. Sorozat+ 20.00
Odkaz předků televize zítra FX 06.50
Vražda v tunelu televize zítra Nova Cinema 07.30, po. 27.5. Nova 01.20

V hotelu pod postelí je nalezena mrtvola ženy. Místo činu je velmi dobře uklizeno, na opasku oběti je jediný krvavý otisk prstu. Ten přivádí kriminalisty na stopu Colea Judsona, který v mládí údajně napadl ženu nožem. Důsledný Horatio Caine však zjistí, že jde o otisk falešný. Další šetření přivádí vyšetřovatele na stopu skutečného vraha - Coleova domácího Leea Bastillea, jehož přivede na šikmou plochu únava z každodenní rutiny a současně slabost pro kriminologickou literaturu. Druhým, souběžně vyšetřovaným případem, je smrt německého turisty. To, co původně vypadá jako loupežná vražda či přepadení, je ve skutečnosti vražda nájemná. Objednatelem je manželka oběti, Greta, která se svým mužem v okamžiku prvního výstřelu dokonce seděla ve voze, a ani skutečnost, že k vraždě došlo v Miami, není náhodná, neboť vrah byl kdysi ve Stuttgartu Gretiným učitelem tance.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Viděla jsem několik epizod a v souvislosti s Davidem Carusem mně to nedá, musím srovnávat se starším seriálem "Policie-New York", který jsem sledovala poměrně často a kde mě právě Caruso zaujal. Rozdílné je hlavně zaměření "Miami" na vraždy, v "New Yorku" se v omšelé ošoupané kanceláři řešily obyčejné menší i větší poklesky velkoměsta, nebyly tam laboratorní přístroje hodné třetího tisíciletí, ale bylo tam něco jiného - téměř hmatatelná atmosféra pracovního shonu všedního dne, hrdinové měli svůj osobní, intimní život a intenzivní vztahy mezi sebou. V nových, odlidštěných kriminálkách, které se navzájem podobají jako vejce vejci, se díky sterilně technickému prostředí dá dívat jen na perfektně zvládnuté počítačové triky. Téměř vždy pracovně vystupující vyšetřovatelé, z nichž někteří mají své kouzlo (D.Caruso např.), nejsou schopni navázat opravdový kontakt s divákem, což je asi nový trend čerpající zkušenosti z našeho současného způsobu života, bohužel. Jo, a u Carusa by měli začít používat nějakou kvalitnější řasenku, ten shit, co ho s ním (bůhví proč) líčí, mu dělá cucky na řasách
Všechny komentáře k seriálu 25+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní díl seriálu

Popis dílu Falešný otisk

Tím súdnych detektívov CSI Miami sa zaoberá vyšetrovaním vraždy prostitútky a prepadnutím na benzínovej pumpe, ktoré malo smrteľné následky... V hodinovom hoteli pri morskom pobreží nájdu mŕtvu prostitútku. Na jej nahom tele, ktoré leží pod posteľou, napočítajú 23 bodných rán. Krvných stôp je málo, pretože vrah umyl svoju obeť kardamonovým korenistým mydlom vo vani. Vyšetrovatelia Horatio Cain a Tim Speedle však predsa len odhalia vrahove stopy. Odtlačok prsta nájdený na zvyškoch ženiných šiat patrí istému Coleovi Judsonovi, ktorý pred pätnástimi rokmi napadol ženu s nožom v ruke. Dnes pracuje pre rentiera a majiteľa domu Lea Bastillea. Judson však veľmi dôrazne odmieta akúkoľvek svoju účasť na vražde prostitútky. Ako sa potom jeho odtlačok prsta mohol dostať na miesto činu? Nemeckú rodinu, ktorá dovolenkuje v USA, prepadli na benzínovej pumpe. Mimoriadne brutálny páchateľ, ktorý im chcel ukradnúť auto, zastrelil manžela, ale ženu a deti nechal na pokoji a ušiel. Videozáznam z monitorovacích kamier čin dôkladne zaznamenal, ale maskovaného páchateľa na zázname nemožno identifikovať. Až pomocou laboratórnych testov smrtiacej guľky sa tím súdnych detektívov CSI z Miami dopracuje na stopu istého Malcolma Davidsona. Aj ďalšie indície naznačujú, že vraždil. Detektívi zatiaľ však nedokážu zodpovedať otázku - prečo pri prepadnutí rodiny strieľal a zabíjal? Aký mohol mať motív? Vtedy vychádza najavo pozoruhodný fakt - Malcolmov brat Brian Davidson žije v Nemecku a stýka sa s Gretou Roeblingovou. A to je manželka zavraždeného muža! Potom existuje vynikajúci motív - milenci Brian a Greta si u Malcolma mohli objednať vraždu Gretinho manžela. Je to správna stopa, alebo bude vyriešenie prípadu šokujúco odlišné?


Podobné seriály

Hercule Poirot IX (2)
(Agatha Christie’s Poirot) Temný cypřiš Předivo lží je tentokrát mimořádně složité. Dokáž...
dnes 22.17
ČT1
Doktorka Kellerová (8)
Vztahy a zajímavé lékařské případy v pokračování úspěšného seriálu (2017). V hlavních rolí...
dnes 22.25
Barrandov
Kriminálka Miami VI (17)
(CSI: Miami VI) Hon na predátora Na parkovišti úmyslně přejede auto muže. Policisté zjist...
zítra 01.50
Nova
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova
Datum
Po. 26.2.2024
Čas
14.30 - 15.30
Délka
60 min.
Typ
seriál
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníPátek 24. 5. 2024 Svátek má Jana
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz