Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

38%
film / akční, dobrodružný, fantasy, USA/Jižní Afrika/Německo, , 109 min., od 13 let
The Scorpion King 2: Rise of a Warrior
DVD od 15.9.2008 a Blu-Ray od 29.2.2012 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:17Ve filmu Král Škorpion, kde se The Rock oháněl mečem, jsme mohli vidět válečníka na vrcholu svých sil a své slávy. Král Škorpión: Vzestup Říše nám přibližuje, jak se z Mathayuse stane jeden z nejobávanějších bojovníků. Mathayusův otec je zavražděn a mladík přísahá, že pomstí jeho smrt. Tak začíná jeho dobrodružství plné nástrah a nepřátel.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu První díl nebyl nic extra, ale tohle už je fakt na pováženou. Režisér snad nebyl u točení přítomen a nechal všechny dělat co chcou. Herci podávají slabé výkony a jsou často nesympatičtí. Filmové efekty jsou taktéž podprůměrnou záležitostí a těch pár pěkných scének co byly v trailer zde rychle zaniklo.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Král Škorpión: Vzestup Říše

Malý Mathayus se chce stát nejlepším bojovníkem Akkadské říše jako jeho otec. Tito válečníci jsou nazýváni Škorpiony a nejlepší z nich se stávají osobními strážci krále. Mathayus se zúčastní výcviku mladých bojovníků, přestože mu to otec zakázal. Na bojišti pozná svou kamarádku Laylu. Když jejich konverzaci zaznamená generál Sargon, vydá se k nim. Layle řekne, že děvčata se výcviku nesmějí účastnit, chytne ji za vlasy a táhne pryč. Mathayusovi se nelíbí, jak s ní Sargon zachází, a tak ho uhodí. Sargon se na Mathayuse vrhne se zbraní. Vtom vejde jeho otec a Sargona zastaví. Do jejich hádky zasáhne král. Mathayusův otec si zaslouží shovívavost, na oplátku musí poslat svého syna na výcvik Škorpionů. Sargon se nemůže smířit s úspěchy Mathayusova otce, a proto ho zavraždí. Mathayus se rozhodne podstoupit několikaletý výcvik a pomstít smrt svého otce... Po několika letech se Mathayus vrací zpět. Přivítá se se svou matkou, Laylou a nejlepším přítelem Noahem. Přichází král. Nový král - stal se jím Sargon. Přeje si, aby byl Mathayus jeho osobním strážcem, Musí mu ale dokázat svou loajalitu. Dostane za úkol zabít vězně. Jenomže tím vězněm je Mathayusův nejlepší přítel Noah. Mathayus napřáhne meč a zničí okovy. Společně se jim podaří odstranit všechny stráže. Zbývá Sargon. Mathayus po něm hodí oštěp, jenže ten se těsně před ním zastaví - Sargon ovládá schopnosti černé magie. Mathayus a Noah vyskočí z okna, nasednou na koně a ujíždějí pryč. Sargonův šíp však zasáhne Noaha a ten umírá... Mathayus zamíří do Egypta. Cestou narazí na Laylu, která ho sledovala, aby mohla jet s ním. Nalodí se na jednu z lodí, kde Mathayus své plány změní ve chvíli, kdy pozná spisovatele Aristofana. Ten mu doporučí Damoklův meč, který se ale nachází v podsvětí, jehož vchod je v labyrintu střeženém Minotaurem. Všichni tři se vydávají do Knossu. Dostanou se do věznice, která je plná mužů, kteří se mají stát potravou pro Minotaura. Toho se nikdo neodvažuje zabít - kromě Mathayuse a Layly. Nakonec se k nim však přidávají i další muži včetně Aristofana. Poté, co Minotaurus zabije několik mužů, Aristofanes zahraje na flétnu, ukonejší Minotaura a Mathayus ho zabije... Všichni jsou připraveni jít do podsvětí. Aristofanes jim vysvětluje, že mají pouze hodinu na to, aby se vrátili, jinak se promění v kámen. Nejdříve se ocitnou v poušti, ta ale začne zarůstat stromy. Musejí dojít až k paláci, ve kterém sídlí Ištar, bohyně lásky i války. Ta je samozřejmě nepřivítá s otevřenou náručí. Zatímco se ji snaží Layla rozptýlit, ostatní hledají meč. Ištar se chystá Laylu zabít, je ale ochotná všechny pustit, když tam s ní Mathayus zůstane. Ten ji odmítne. Aristofanes s Fongem najdou meč a rychle všichni utíkají pryč a na poslední chvíli doběhnou k východu z podsvětí. Rozzuřená Ištar navštíví Sargona. Ten jí slíbí, že meč získá zpět. Išar mu dá víc moci a schopností, ale Sargon bude muset učinit jistou oběť.


Podobné filmy

Profesor v ringu
(Here Comes the Boom) Bývalý univerzitní zápasník Scott Voss si splnil svůj sen a stal se ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Americký ninja 4
(American Ninja 4: The Annihilation) Agenti CIA jsou vysláni do britské pevnosti, aby zde ...
dnes 22.00
Prima Cool
Zloděj životů
(Taking Lives) Montrealská policie se marně snaží přijít na stopu sériového vraha osamělýc...
dnes 22.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Čt. 7.3.2024
Čas
02.40 - 04.25
Délka
105 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníČtvrtek 18. 4. 2024 Svátek má Valérie
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz