Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Dokument / Historie

Rok 1989 podle denních zpráv Státní bezpečnosti v podání O. Kaisera. Akce nezávislých iniciativ i jednotlivců, které ve výsledku způsobí pád režimu. Režie: M. Kučera


Dlouhý popis
Rok 1989 podle denních zpráv Státní bezpečnosti v podání O. Kaisera. Akce nezávislých iniciativ i jednotlivců, které ve výsledku způsobí pád režimu. Režie M. Kučera (Premiéra)
17. listopad 1989 byl vyvrcholením procesu, který započal v české společnosti mnohem dříve. Širší podporu veřejnosti nabyl nejpozději na počátku roku 1989. Oficiální i neoficiální sdružení i jednotlivci, kteří se dostali do konfliktu se systémem státně řízeného myšlení a hospodářství, měli v té době již dostatečný potenciál na to, aby se v tehdejší ČSSR začala formovat občanská společnost.
Hlasy dosud mlčící většiny způsobovaly ÚV KSČ značné starosti. Pozornost jim proto věnovala i Státní bezpečnost. Z monitoringu StB předávaného ÚV KSČ navíc vyplývá, že vládnoucí moc se už nemohla spolehnout ani na členy vlastní strany, ani na příslušníky sovětské armády, prostě na nikoho...
Dokumentární kabaret Konec věčných časů se odehrává od půlnoci 14. ledna do odpoledne 17. listopadu roku 1989 na různých místech České republiky. Kromě O. Kaisera, který tlumočí denní zprávy StB, v něm jako mluvčí účinkují Zdeňka Patoušová, Anna Freimanová, Pavel Kačírek, Hana Holcnerová, Jan Rampich, Jindřich Petrlík, Bára Štěpánová, Roman Rákosník, Stanislav Devátý a Jana Dvorská.
V archivních materiálech Československé televize dále vystupují tehdejší moderátoři zpráv, ministr obrany ČSSR M. Václavík, vedoucí tajemník Městského výboru KSČ v Praze M. Štěpán a generální tajemník ÚV KSČ M. Jakeš.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Út. 12.11.2019
Čas
21.00 - 21.55
Délka
55 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Letecké katastrofy
(May Day 12) Srážka nad Grand Canyonem 30. června 1956. Létání bylo v té době stále ještě...
dnes 23.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Zapomenuté oběti (2/2)
(Sacrifice) Po zdařilém vylodění na pěti normandských plážích stojí před Spojenci náročný ...
zítra 00.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Příběhy železné opony
Jak se muži měnili v žáby Jedna z mála cest, po níž se dalo v osmdesátých letech pronikno...
zítra 02.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 2. 7. 2020 Svátek má Patricie
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz