Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

58% 140 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 104 min.
DVD od 14.6.2004

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:18Čtvrté pokračování životních příběhů doktora Štěpána Šafránka, lékaře s duší básníka a báječným smyslem pro humor.
Lékař Štěpán je pro svou prostořekost vyhozen z nemocnice a stává se nezaměstnaným. Vrací se do rodného městečka a zatímco se jeho dřívější spolužáci a kamarádi pohybují v nové době jako rybky v čerstvé vodě, Štěpán, věren svým životním zásadám, se s dravým dickensovským kapitalismem nemíní ztotožňovat. Svědomí mu brání ve výnosném, ale zcela nemravném obchodu s lidským zdravím. Konečně však potkává dívku, která se patrně stane smyslem jeho života....
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu min humoru. vic filozofie. ale basnik tam porad je.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Konec básníků v Čechách

obrazek
Dospělý Štěpán Šafránek už ztratil mnohé ze svého mladistvého elánu. Už nerecituje dívkám básničky a jeho vzdor vůči nejrůznějším šlendriánům má příchuť hořké ironie. Když Kendy natáčí v nemocnici reportáž, sestříhá Štěpánovy odpovědi tak, že vyzní jako výsměch velmi ctižádostivému řediteli nemocnice. Samozřejmě se to neobejde bez následků a Štěpán je vyhozen z práce. Vrátí se do rodného Hradiště a zatímco jeho přátelé, známí a bývalí spolužáci se úspěšně zabydlují ve světě podnikatelských aktivit, on jen s obtížemi hledá vhodné zaměstnání. Svědomí mu brání ve výnosném, leč nemorálním byznysu s lidským zdravím a na zařízení soukromé praxe mu chybí peníze. Setkání s jeho bývalými láskami mu přináší řadu zklamání, jejichž jedinou útěchou je sympatická lékárnice Ute. Poprvé ji potkal na slavnosti místního Sokola, kde asistoval jako lékař, podruhé v lékárně, kam přišel pro léky mamince. Odměřená žena si ho však nepouští příliš k tělu.
obrazek
Jeden z bývalých spolužáků mu sice dohodí skvěle placené místo na soukromé klinice, kde se léčí bohatí pacienti se sexuálními poruchami, Štěpánovi se však taková práce nelíbí a brzy odejde. Odmítne také nabídku krýt koupi polikliniky, ze které chce bohatý podnikatel udělat obchodní dům. A tak raději stále marně shání peníze na vlastní praxi. Nikdo mu nechce půjčit, dokonce ani jeho bývalý řidič Písařík, který je nyní úspěšným léčitelem. Bedřišku, která si ho chce vzít a slibuje mu zařízení praxe z peněz bohatého otce, odmítne, protože už se zamiloval do Ute. A tak jediné peníze, které vydělá, jsou za nápady, kterými zásobuje reklamní agenturu svého bývalého soka v lásce, Emila Nádeníčka. Nakonec ovšem zdá, že i on konečně najde co hledá. Sblíží se s Ute a najde si na inzerát práci lékaře v ústavu pro mentálně postižené děti, která sice není nejlépe placená, ale zato je smysluplná.


Podobné filmy

To byl zítra flám
(Hot Tub Time Machine) John Cusack si chce spolu se svými kamarády zavzpomínat na staré ča...
dnes 22.45
Prima Cool
Divoká stvoření
(Fierce Creatures) Multimiliardář Kevin Kline chce vydělat na všem co nejvíc peněz, i na z...
zítra 05.00
Nova Cinema
Vánoční skřítek
(Elf) Na Severním pólu žije skřítek Buddy, který se od ostatních skřítků dosti odlišuje. J...
zítra 11.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Čt. 11.8.2022
Čas
13.45 - 15.50
Délka
125 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 3. 12. 2022 Svátek má Svatoslav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz