Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument

Divoký urbanistický vývoj, přílivy turistů do obydlených čtvrtí a změny v socio-kulturním prostředí jsou čím dál víc společným problémem při rozvoji měst ve Střední Evropě. Jak se s nimi vyrovnávají? V dokumentárním cyklu postupně navštívíme Brno, Krakov, Bratislavu a Budapešť. Připravili: K. Trencsényi, P. Kačírek, D. Jursa a J. Hubáček


Dlouhý popis
Divoký urbanistický vývoj, přílivy turistů do obydlených čtvrtí a změny v socio-kulturním prostředí jsou čím dál víc společným problémem při rozvoji měst ve Střední Evropě. Jak se s nimi vyrovnávají? V dokumentárním cyklu postupně navštívíme Brno, Krakov, Bratislavu a Budapešť. Připravili: K. Trencsényi, P. Kačírek, D. Jursa a J. Hubáček (Premiéra)
Brno, Bratislava, Budapešť a Krakow. Města střední Evropy, ve kterých dnes probíhají výrazné proměny. Gentrifikace, turistifikace, development. Komu dnes patří města? A kdo vlastně určí, jak bude město vypadat a kdo, kde a jak v něm může žít?
Pestrá brněnská čtvrť Cejl, místními nazývaná Bronx, se vlivem developerských aktivit rychle proměňuje. Lukrativní projekty znamenají ohrožení pro starousedlíky, kteří si rostoucí nájmy nemohou dovolit. Své vize, jak by pro ně měl Bronx zůstat domovem, zde realizuje řada aktivistů a umělců. Je mezi nimi i Kateřina Šedá se snahou změnit vzhled veřejného prostoru. Své vidění situace ale projevují i politici a developeři. Kdo má největší sílu své názory prosadit? Dokumentární seriál vznikl v koprodukci České televize a GNOMON Production.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Pá. 26.5.2023
Čas
18.20 - 18.46
Délka
26 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Nedej se
Blok občanské a ekologické publicistiky
dnes 05.03
ČT2
Futuretro - smart město (5/8)
Jak se metropole budoucnosti připravují na budoucnost? Co všechno by měla mít hyper modern...
dnes 12.55
ČT2
Nová naděje
Příběhy statečných a odhodlaných lidí. Nová naděje je projekt, který pomáhá všem lidem, kt...
dnes 13.40
Barrandov
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 1. 6. 2023 Svátek má Laura
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz