Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Architektura

Krakov.
Divoký urbanistický vývoj, přílivy turistů do obydlených čtvrtí a změny v socio-kulturním prostředí jsou čím dál víc společným problémem při rozvoji měst ve Střední Evropě. Jak se s nimi vyrovnávají? V dokumentárním cyklu postupně navštívíme Brno, Krakov, Bratislavu a Budapešť. Připravili: K. Trencsényi, P. Kačírek, D. Jursa a J. Hubáček


Dlouhý popis
Divoký urbanistický vývoj, přílivy turistů do obydlených čtvrtí a změny v socio-kulturním prostředí jsou čím dál víc společným problémem při rozvoji měst ve Střední Evropě. Jak se s nimi vyrovnávají? V dokumentárním cyklu postupně navštívíme Brno, Krakov, Bratislavu a Budapešť. Připravili: K. Trencsényi, P. Kačírek, D. Jursa a J. Hubáček (Premiéra)
Brno, Bratislava, Budapešť a Krakow. Města střední Evropy, ve kterých dnes probíhají výrazné proměny. Gentrifikace, turistifikace, development. Komu dnes patří města? A kdo vlastně určí, jak bude město vypadat a kdo, kde a jak v něm může žít?
Centrum nejnavštěvovanějšího města Polska je výrazně poznamenáno turistifikací, tedy přizpůsobováním města pro co nejvyšší objemy a pohodlí turistů. Následkem je často úplné vystěhování místních obyvatel z dané čtvrti, z důvodu nesnesitelného prostředí, jako je hluk a odpadky v ulicích, naprostá absence nočního klidu, podivná benevolence policie a vedení města, či mizení základní občanské vybavenosti. Obchody a služby ustupují podnikům pro turisty, zejména barům a hotelům. Bývalá herečka Alina Kamińska se stává radní a pokouší se tento proces zvrátit. Dokumentární seriál vznikl v koprodukci České televize a GNOMON Production.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 4.6.2023
Čas
09.25 - 09.55
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Národní klenoty II
Český ráj - Skalní velkoměsto Miroslav Táborský představuje jedinečnou kulturní krajinu f...
dnes 18.28
ČT2
Konopiště
Zuzana Slavíková provází zámeckým parkem spojeným s koncem monarchie (2009). Režie: P. Lok...
zítra 01.10
ČT1
Hledání ztracených světů II. - Indie (5/6)
Dharamsala Jiří Dvořák objevuje sídlo exilové vlády Tibetu, kde se setká nejen s duchovní...
st. 4.10. 21.30
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 2. 10. 2023 Svátek má Oliver a Olívie
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz