Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

80%
film / drama, Životopisný, historický, thriller, válečný, Velká Británie/USA, , 114 min., od 12 let
The Imitation Game
Kinopremiéra v ČR a SK 29.1.2015, DVD a Blu-Ray od 5.8.2015 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2014, Nominace na Oskara, Nejlepší film


V TV televize út. 4.6. AMC 07.45
AMC 07.45
Ukázka
02:23Životopisný film o britském matematikovi Alanovi Turingovi, který byl považován za génia počítačových technologií své doby.
V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga. Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Benedict neskutečně úžasný! Poprvé ze všech "enigmáckých" zpracování zásadní myšlenka: Zlomit kód, ok, 2 roky práce, ale utajit ten úspěch - mnohem složitější jak technicky, tak především eticky (selektivně nechat umírat desítky tisíc lidí, aby bylo možno občas někde nenápadně zasáhnout tak, aby na to náckové nepřišli!!!). Intenzivní a dech beroucí závěr o konci Turingova života ... Výtečné!!
Všechny komentáře k filmu 38+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Kód Enigmy

K profesoru Alanu Turingovi přichází policie, protože dostala hlášení o vloupání. Profesor však nejeví o spolupráci s nimi žádný zájem a v podstatě je pošle pryč. Týž profesor se uchází k práci pro stát, ale komandér Denniston z něj není nadšený a chce jej vyhodit. Jenže Alan pak řekne slovo Enigma a je přijat. Jsou mu představeni jeho kolegové. Nikdo nijak nejásá. Ani později se nestanou všichni nějak zvláštními přáteli. Pak dochází k drobnému nedorozumění s kolonelem a Alan píše až Churchillovi. Ten jej začne podporovat a Alan ihned vyhazuje dva kolegy. Pomocí křížovky pak najde další dva spolupracovníky místo nich. Jedním z nich je slečna Joan Elisabeth Clarková. On za ní později leze oknem... Ale jen kvůli práci. Alan sestavuje složitý stroj Kristofer, jenž by měl Enigmu pokořit, ale přichází kolonel, chce práci ukončit a Alana vyhodit. Tu se za něj postaví jeho kolegové a práce pokračují. Alan si namluví Joan, jenže je gay. V baru se dozví závažnou informaci a všichni běží ke Kristoferovi. Kód je prolomen. Jenže to se nesmí nepřítel dovědět, a proto se musí dále pracovat velmi opatrně. Informace se musí pouštět opatrně, a proto vznikl Ultra, největší válečné úložiště informací. Jednoho dne přichází Alan domů a dozví se, že Joan byla zatčena pro špionáž. Ale on ví, kdo je pravý špion, ovšem slíbil mu mlčení za to, že bude mlčet o tom, že je Alan gay. Alan jeho jméno řekne, a dozví se, že to o zatčení Joan byl jen trik. Začíná šachová partie, která bude pro dost lidí osudovou. Po válce se Alan povinně „léčí“ z homosexuality hormonálními léky. Jeho zdravotní stav není dobrý.


Podobné filmy

Zúčtování
(The Accountant) Geniální matematik Ben Affleck pracuje pro nejnebezpečnější organizace sv...
dnes 23.05
Nova
Parker
Specialista na velké loupeže Jason Statham se nechá přesvědčit, aby se připojil k menší ak...
dnes 23.50
Nova Cinema
Zrození legendy
(True Legend aka Su Qi-er) Generál Su Can vede vojsko, aby zachránil prince z velké pevnos...
zítra 02.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Pá. 26.4.2024
Čas
12.20 - 14.40
Délka
140 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníPátek 24. 5. 2024 Svátek má Jana
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz