Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Reality TV, Zdraví

Sebepoznání.
Každý z nás může zlepšit svůj život. Zážitky, zkušenosti i rady odborníků na téma harmonie duše a těla. Pořadem provází Klaudia Zusková. Režie: V. Karas


Dlouhý popis
Každý z nás může zlepšit svůj život. Zážitky, zkušenosti i rady odborníků na téma harmonie duše a těla. Pořadem provází Klaudia Zusková. Režie V. Karas (Premiéra)
Už odpradávna považují lidé sebepoznání za jeden z nejtěžších úkolů v životě. Nikdy to nekončí: Člověk je sám sobě záhadou, výzvou k prohloubení a ucelení vlastní představy o světě. Když odhodíme masky, pod kterými vystupujeme jak navenek, tak i ve vztahu sami k sobě, dostáváme se ke své podstatě. Jak se k ní ovšem dostat? Jak ji pochopit a jak své poznatky prakticky využít?
Autorce a průvodkyni pořadem Klaudii Zuskové a protagonistům Magdě a Jiřímu pomůže s těmito otázkami psycholog, matematik, lékař a také kouč Radvan Bahbouh. Pod jeho vedením si vyzkoušejí Metodu čtyř živlů - dávný systém inspirovaný přírodou vytvořený pro pochopení osobnosti a rozdílů mezi lidmi. Později mu dala za pravdu jak chemie, tak faktorová analýza. Metodu Bahbouh vyvinul se svými kolegy na základě zkoumání souboru více než 13 000 lidí. Používá se také v zahraničí.
V psychodiagnostickém testu si Klaudia, Magda a Jiří ověří, jak jsou v jejich osobnostech namíchány elementy ohně, vzduchu, země a vody. Uvědomí si, že s nimi pracovali už přechozích dílech pořadu. Magda, která má blízko k vodnímu živlu, se díky dýchání při otužování naučila zvládat stres a situace, které jí dřív navozovaly panické ataky a migrény. "Ohnivý" Jiří se naučil být empatický a tolerantní. Klaudia reálně pochopila, že nemůže mít věci pořád pod kontrolou, a poznala, jak uvolňující je pro ni znát a přijmout své aktuální limity.
Radvan Bahbouh s protagonisty probere, jaké živly považují u sebe za dominantní a jaké naopak cítí jako deficitní. Na základě toho vysvětlí, jak s výsledky pracovat v běžném životě. Jde totiž o nastolení harmonie, přesněji dynamické rovnováhy a směrováni k celistvosti. Je potřeba totiž nejen správně zacházet s tím, co máme v naši osobnostní výbavě, ale také trénovat a rozvíjet to, co máme méně zastoupené a jako by nám chybělo. Ovšem navíc by měl každý v sobě najít pátý element, kterým je láska. Ta všechny živly spojuje a je prazákladem cesty ke štěstí.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
So. 25.6.2022
Čas
17.55 - 18.25
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Výměna manželek VII
Poradí si mladá Martina, která vyrůstala v dětském domově, v rodině citově závislé na matc...
dnes 15.35
Nova
Nebezpečné vztahy
Láska je krásná věc, dokud se nezvrhne v nenávist. Podívejte se s námi na neuvěřitelné živ...
dnes 15.50
Barrandov
Policie v akci
Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a vo...
dnes 15.50
Prima
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 4. 10. 2022 Svátek má František
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz