Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Reality TV, Zdraví

Spiritualita.
Každý z nás může zlepšit svůj život. Zážitky, zkušenosti i rady odborníků na téma harmonie duše a těla. Pořadem provází Klaudia Zusková. Režie: V. Karas


Dlouhý popis
Každý z nás může zlepšit svůj život. Zážitky, zkušenosti i rady odborníků na téma harmonie duše a těla. Pořadem provází Klaudia Zusková. Režie V. Karas (Premiéra)
Spiritualita je v současnosti považována za jeden ze základních pilířů šťastného, plnohodnotného života. Bylo prokázáno, že spiritualita souvisí se zdravím a spirituálně založení lidé se dokáží snáz vypořádat s určitými problémy ve svém životě.
Spiritualita už dnes není spojená jen s konkrétními náboženstvími, ale zahrnuje i celostní víru ve spojení s ostatními bytostmi a se světem jako celkem. Tato nenáboženská spiritualita je teď oblíbeným způsobem, jak rozvíjet vlastní životní cestu prostřednictvím práce na sobě.
Autorka a průvodkyně pořadem Klaudia a protagonisté Magda a Jiří se tentokrát setkávají s klinickým psychologem s terapeutem Michaelem Vančurou. Podle něj představuje spirituální zážitek možnost, jak se osvobodit ze starých vzorců. Mnoho lidi si totiž neuvědomuje, že sami sebe uzavřeli do různých omezujících konceptů, které jim brání v autentickém prožívání vlastního života. Možnosti, jak se z těchto konceptů vymanit, jsou různé: propojení se širším celkem sama sebe a přijetí traumatických zkušeností a opomíjených oblastí svého bytí může umožnit meditace, senzorická deprivace či třeba metoda holotropního dýchání.
Michael Vančura je mimo jiné žákem legendárního psychiatra českého původu Stanislava Grofa, a proto protagonistům pořadu nabídne pro praktické prožití spirituality právě metodu holotropního dýchání. Pro něj přestavuje i vhodný doplněk psychoterapie.
Klaudia, Magda a Jiří projdou přípravami na holotropní dýchání a seznámí se po praktické i teoretické stránce s tím, co je může čekat v jednotlivých fázích procesu. Dozvědí se o kontraindikacích a způsobech, jak touto metodu projít bezpečně. S pomocí Michaela Vančury a jeho asistentů se dostanou do rozšířeného stavu vědomí, a protože všechny procesy jsou individuální, má každý z nich jiné zážitky a postřehy. Pak si nakreslí mandalu jako vyjádření svých emočních prožitků, a pokusí se ji interpretovat. Po absolvování celého procesu je totiž důležitá integrace - začlenění spirituálního zážitku do běžného života. Na pochopení toho, co během holotropního dýchání zažili, mohou lidé pracovat celé dny a týdny po absolvování samotného procesu.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
So. 18.6.2022
Čas
17.55 - 18.25
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Těžká dřina
Tohle není jenom nějaká špinavá práce, tohle je opravdu těžká dřina! Co mimořádného jde za...
dnes 06.05
Prima Cool
Jak to dopadlo!?
Honzy Musila se diváci stále více ptají, jak jednotlivé příběhy Nebezpečných vztahů dopadl...
dnes 06.20
Barrandov
Policie v akci
Čtyři případy, čtyři lidské osudy. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a vo...
dnes 14.35
Prima
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníStředa 19. 6. 2024 Svátek má Leoš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz