Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Reality TV, Zdraví

Spánek.
Každý z nás může zlepšit svůj život. Zážitky, zkušenosti i rady odborníků na téma harmonie duše a těla. Pořadem provází Klaudia Zusková. Režie: V. Karas


Dlouhý popis
Magda a Jiří se vydají do spánkové laboratoře Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech, která se zaměřuje hlavně na tzv. parasomnie (abnormální chování ve spánku - např. náměsíčnost, noční můry či hypersomnii). Vedoucí lékařka Jitka Bušková jim umožní vyzkoušet si moderní diagnostiku spánku. Zatímco Magda si vyzkouší speciální domácí přístroj, Jiří se na noc uloží přímo ve spánkové laboratoři, kde projde komplexním vyšetřením. Obě diagnostiky dokáží odhalit i častou a velmi rizikovou spánkovou apnoe (vyskytuje se i u chrápání) - poruchu, která postihuje více než tři muže z deseti a přibližně každou pátou ženu. Jitka Bušková seznámí protagonisty s problematikou biologických hodin a spolu s průvodkyní pořadem Klaudií jim pomůže, aby si osvojili desatero spánkové hygieny. Do souboru opatření, která vedou ke kvalitnímu spánku, patří třeba i rada večer necvičit nebo neřešit po večeři témata, která nás mohou rozrušit. Na spánek má vliv třeba i to, jakou hudbu posloucháme přes den. Autorkou a moderátorkou pořadu je Klaudia Zusková. Expertkou pro tento díl je vedoucí lékařka oddělení spánkové medicíny NÚDZ v Klecanech Jitka Bušková.
Každý z nás může zlepšit svůj život. Zážitky, zkušenosti i rady odborníků na téma harmonie duše a těla. Pořadem provází Klaudia Zusková. Režie V. Karas (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
So. 14.5.2022
Čas
17.55 - 18.25
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Nebezpečné vztahy
Láska je krásná věc. Dokud se nezvrhne v nenávist. Podívejte se s námi na neuvěřitelné živ...
dnes 13.50
Barrandov
Ano, šéfe!
Majitel hospody Vídeň, Arnošt Petráň, zkusil za svůj život ledacos. Dokonce se vydal i na ...
dnes 14.40
Prima
Jak to dopadlo!?
Honzy Musila se diváci stále více ptají, jak jednotlivé příběhy Nebezpečných vztahů dopadl...
dnes 14.50
Barrandov
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 29. 9. 2022 Svátek má Michal
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz