Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

62%
film / thriller, akční, dobrodružný, komedie, krimi, USA, , 97 min., od 11 let
After the Sunset
Kinopremiéra v ČR 27.1.2005, DVD od 31.8.2005 Warner, Blu-Ray od 8.4.2015 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize zítra TCM (v UPC) 13.10
TCM (v UPC) 13.10
Ukázka
02:23Kdo uteče vyhraje ...
Příběh začíná rozhodnutím špičkového zloděje Maxe Burdetta a jeho krásné společnice Loly nenápadně se uklidit na bahamském Paradise Islandu, protože právě uskutečnili poslední loupež - druhý ze tří Napoleonových diamantů - a je čas na zasloužený "zlodějský důchod". Jejich finanční budoucnost je zajištěna a kariéra ve světě zločinu minulostí. Jenže agent FBI Stan, který už je sedm let Maxovi na stopě jako ohař, nevěří, že by se tahle dvojka dokázala usadit. Domnívá se, že Max a Lola ještě plánují ukrást poslední Napoleonův diamant - mezi odborníky známý jako jeden z největších na světě, který na svém povrchu nemá ani jediný kaz a jeho hodnota je odhadována na dobrých 70 milionů dolarů. Podle tajných informací se ví, že diamant má dorazit na palubě výletní lodi zrovna na Paradise Island. Ačkoliv Stan nemá v Karibiku žádné pravomoci, rozhodne se chytit vychytralého Maxe a Lolu přímo při činu ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Co se mi na filmu moc líbilo bylo obsazení, všichni k sobě krásně pasovali a mezi Piercem a Salmou to opravdu jiskřilo. Jenže příběh, i když je sem tam vtipný, tak není vůbec zajímavý. Občas jsem se nudila a přišlo mi, že příběh vůbec negradoval.
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Když se setmí

Zloděj diamantů Max Burdett je lupič gentleman, legenda ve svém oboru a dosud nedopadený mistr alibi. Jeho milenka a společnice Lola Cirillová je však přesvědčená, že už mají dost a je čas začít si užívat zaslouženého odpočinku. Max se tedy rozloučí se světem zločinu dokonalou loupeží druhého ze tří tzv. Napoleonových diamantů, při níž, jako již několikrát předtím, zesměšní agenta FBI Stanleyho Lloyda, který se ho už sedm let marně snaží dopadnout. Potom slíbí Lole, že už nebude krást, a odjede s ní na bahamský ostrov Paradise, kde mají pohodlný dům na pláži. Tady však číhá nečekané nebezpečí. Zatímco energická žena má plno zájmů, Max se rychle začne nudit. Okrádat jen tak ze cviku turisty mu totiž nepřináší to pravé potěšení. Jednoho dne se navíc na ostrově objeví nečekaný pokušitel Stan Lloyd, který nevěří, že by Max odešel do důchodu. Řekne mu, že v nedalekém přístavu se bude konat na luxusní jachtě výstava, na níž bude mimo jiné vystaven i třetí Napoleonův diamant. První dva už Max ukradl a Stan věří, že chce i třetí. A přestože tu nemá žádné pravomoci, je odhodlán ho dopadnout, nejlépe při činu. Max se k němu chová přátelsky a tvrdí, že žádný diamant krást nepotřebuje, ve skrytu v něm však pomalu narůstá touha po akci a vzrušení. Poštve na Stana místní policistku Sophii, která agenta zadrží za nedovolené držení zbraně, ale postupně se mezi oběma muži rodí neobvyklé přátelství, i když plné podrazů. Stan se překvapivě sblíží i se Sophií. Stejně jako se on snaží dopadnout Maxe, snaží se Sophie dostat gangstera Henriho Moorému. Zatímco si ve společnosti sympatické policistky a usměvavého lupiče rychle zvyká na příjemný a pohodlný život v luxusu, Max se pokusí o nemožné. Ukrást diamant, aby ho neodhalil Stan se Sophií ani Lola.


O produkci

obrazek
Původní scénář After the Sunset Paula Zbyszewskiho byl zcela náhodně objeven zkušenými producenty Beau Flynnem a Tripp Vinsonem, kteří zaštítili i kritiky ceněné filmy jako Tábor tygrů a Rekviem za sen. Scénář odkoupilo studio New Line Cinema a producenti najali scenáristu Craiga Rosenberga k dodatečným úpravám. Studio i producenti se na samém počátku shodli na tom, že volbou č.1 pro roli špičkového zloděje Maxe Burdetta není nikdo menší než Pierce Brosnan, herec, který je po celém světě známý jako agent Jejího Veličenstva s krycím kódem 007, James Bond. Producent Beau Flynn vzpomíná: "Když jsme si představovali, jak by měl Max vypadat, napadl nás Pierce.

Zároveň jsme věděli, že je naprosto mimo naše možnosti. Když však Pierce projevil o roli zájem, uvítali jsme to s velkým nadšením, ujišťujíce jej, že on je jediným hercem, který by mohl hrát Maxe Burdetta. Od toho momentu začal film dostávat tvar". Herec Pierce Brosnan vzpomíná: "Když mi mí agenti poslali balík zhruba dvanácti scénářů, zabralo mi docela dlouhou dobu, než jsem si je všechny pročetl. Ale zajímal mě jen After the Sunset. Mám rád filmy o krádežích - tenhle je třetí, ve kterém jsem kdy hrál (The Heist, 1989, a Aféra Thomase Crowna, 1999), a od samého začátku jsem si říkal, že by z toho mohl vzejít vynikající kousek". Držitelka nominace na Oscara za výkon ve filmu Frida, Salma Hayek, se k natáčení dostala následně po Brosnanovi. "Chtěli jsme někoho, kdo by Maxovi dokázal pořádně zatopit a kdo by ho jednoduše prokoukl.

obrazek
Salma Hayek je velmi přímá a mezi ní a Piercem bylo od samého počátku cítit energii, která by mohla vést ke strhujícím hereckým výkonům. Když jsme s Piercem diskutovali otázku obsazení Loly, zmínili jsme Salmu, a on reagoval velmi nadšeně. Měli jsme velké štěstí, že i jí se scénář líbil a chtěla s Piercem také spolupracovat". Hayek připouští: "Vždy jsem byla Piercův velký fanoušek a už dlouho jsem s ním chtěla spolupracovat. Je to velmi nadaný herec a v tomto filmu je jeho postava velmi uvolněná, spontánní, občas dokonce bláznivá. Až ho uvidíte s jeho rozcuchanými vlasy a malou bradkou, pomyslíte si, že vypadá velmi přitažlivě. Prostě mu to sluší!". Na to Brosnan vrací kompliment: "Salma je jednou z nejpřitažlivějších žen současné kinematografie. A mimo to je to žena velmi nadaná. Po pravdě řečeno, sám jsem ji ještě nikdy neviděl v roli hlavní postavy v takovéhle "popkorňárně".

Je vzrušující pro nás všechny jen se na ní dívat". Třetí důležitou osobou, která se dostala k projektu, byl Brett Ratner, mladý nadaný režisér filmů Křižovatka smrti, Křižovatka smrti 2, Červený drak, Otec rodiny a Řeč peněz, které po celém světě vydělaly téměř miliardu dolarů. Ratner potvrzuje: "Pierce byl ´v posádce´ ještě dříve, než jsem se ´na palubu´ dostal já. Ale jakmile jsem věděl, že má režie je jistá, rostlo i mé nadšení, protože jsem s ním chtěl udělat film a la James Bond. Vlastně byl prvním, kdo mi volal, řka ´Chci, abys ten film dělal´". Ve vztahu k filmu Ratner říká: "Miluji vynalézavé a spletité filmy o zločincích. V tomto žánru vzniklo spoustu skvělých filmů, ale Když se setmí dělá výjimečným právě kombinace podžánru filmů o krádeži (tzv. heist movie) s pečlivě vybudovanými vztahy, citlivostí a komediálními ambicemi. Je v něm břitký vztah protipólů Maxe a Stana a la Půlnoční běh, romantická linka prostřednictvím vzájemného zalíbení Maxe a Loly, kteří jsou navíc oba zloději, a také vztah Stana a Sophie (v podání Naomie Harris), což v úhrnu vytváří třaskavou směs ne nepodobnou honu kočky na myš".

obrazek
Dalším z důvodů, které stojí za Ratnerovým rozhodnutím podepsat smlouvu, byla skutečnost nové výzvy, která se mu tím naskytla. " Ještě jsem nikdy takový film nedělal a právě proto pro mě měl projekt takovou atraktivitu, " říká. "Je to mix mnoha žánrů, balancujete mezi akčním filmem, dramatem, nechybí humor ani cit. Je to příběh o krádeži, který vás pohltí na každé úrovni". Sám režisér doufá, že "publikum zapomene na loupež jako takovou a bude se spíše soustředit na vztahy, jež jsou samotnou podstatou střetu charakterů. Chtěl bych, aby na konci filmu odcházelo publikum z filmu jak pobaveno, tak zamilováno do postav". K tomu Pierce Brosnan říká: "Velmi jsem toužil se na tomto projektu podílet, takže když z uvažování o post režiséra vzešlo jméno Bretta Ratnera, uvědomil jsem si, že je to někdo, koho obdivuji - a někdo, s kým bych si rád střihl film ve stylu Jamese Bonda. S jeho účastí můžeme obrazně řečeno letět desetkrát výše!"

Když se ke kormidlu dostal Brett Ratner, posunul se projekt do další fáze: obsadit vedlejší role. "Obsazení je jedna z Brettových nejsilnějších stránek," říká producent Beau Flynn. "Klidně se zúčastní i padesáti konkurzů, a nepřestane, dokud nenajde dokonalé představitele". Ratner osvětluje: "Ve případě každé role, bez ohledu na její velikost, se snažím postavám dodat na významu. Každá z postav by měla být nositelkou nějakého zvláštního rysu, jinak je její úloha naprosto zbytečná. Mám rád ten typ rolí, kdy herec na konkurzu čte svůj part a vzkřikne ´Tohle chci! Tohle je má role!´. Po castingu ještě se scenáristy pilujeme každému představiteli roli přesně na míru". Ve vztahu k Woody Harrelsonovi, který se v poslední době objevoval spíše na divadelních prknech než před kamerou, nešetří producent Flynn nadšením: "Angažováním Woodyho Harrelsona vznikl vynikající herecký tým. Rolí Stana do filmu organicky vnáší prvky komedie, což je zahráno velmi opravdově a poctivě. Opravdu mu věříte, že je agentem FBI, který stojí před životní výzvou - vystopovat a chytit Maxe Burdetta". Na to Harrelson reaguje: "Když jsem se o filmu doslechl, ihned jsem se do něj zamiloval.

obrazek
Je to vynikající film o krádeži. A pro mě osobně to byla zajímavá vyhlídka, hrát agenta FBI!" Prostřednictvím role záporáka Henry Mooréa se herec Don Cheadle dostal s Ratnerem ke třetí vzájemné spolupráci (po Otec rodiny a Křižovatka smrti 2), aby zosobnil detroitského gangstera, který utekl na Bahamy. Brett Ratner odkrývá pozadí Cheadlova angažmá: "Když jsem dostal scénář, ihned jsem věděl, že Don bezpodmínečně musí hrát part Henry Mooréa. Věděl jsem, že do jeho postavy vdechne život. Postava původně byla bahamský gangster, ale Don přišel s myšlenkou, že by nebylo od věci z něj udělat chlapíkem z Detroitu, který se přestěhoval na Bahamy, aby rozšířil svou působnost". A tak Don Cheadle velmi rychle podepsal smlouvu na tuto klíčovou roli. Pátou osobností, která rozšířila hvězdný herecký ansámbl o postavu Sophie, je britská herečka Naomie Harris, kterou diváci mohli minulý rok spatřit v thrilleru s hororovými prvky 28 dní poté od Danny Boylea. Ratner vzpomíná: "Hodně mi to připomíná práci na Otec rodiny. Tolik skvělých hereček se pokoušelo získat roli, kterou jim nakonec před očima ukradla Téa Leoni. A Naomie Harris udělala to samé!

Jeden z hlavních důvodů, který jí dal roli ve filmu, byla fungující chemie mezi ní a Woody Harrelsonem. Však uvidíte na plátně". Další klíčová role přistála v klíně Troyi Garity, nedávno nominovanému na Zlatý Globus za vedlejší roli ve filmu A Soldier´s Girl. Garity, který je shodu okolností Ratnerův blízký přítel, vtipkuje: "Vždycky jsme si říkali, že by bylo báječné na něčem spolupracovat. Takže když mi Brett zavolal, že pro mě má tuhle skvělou vedlejší roli, bylo to příliš neuvěřitelné než aby to mohla být pravda. Ze začátku jsem si stěžoval na kde co, ale když mi řekl, že mě sváže do kozelce, zabalí a první lodí pošle do tropického ráje, už jsem ani minutu neváhal." Producent Beau Flynn závěrem poznamenává: "Tento film byl inspirován mnoha jinými. Například klasikou 30. a 40. let s rolemi ve stylu elektrizujících Andrey Hepburn a Spencer Tracy. A něco podobného se v tomhle filmu odehrává i mezi Piercem a Salmou. Myslím, že Brett Rattner má ohromující schopnost udělat z filmu opravdu příjemnou, chytrou a výjimečnou záležitost". Celý rozhovor uzavírá režisér Ratner: "Film končí přesně jako francouzské filmy - divácká představivost je napnutá k prsknutí, co bude následovat. Těším se, až budu točit pokračování After the Sunrise!"

O hercích

Pierce Brosnan
obrazek Narodil se 16. května 1953 v Navanu v Irsku, ale ještě v útlém věku se s rodinou přestěhovali do Anglie, což mu nyní umožňuje hrát přesvědčivě jak role Irů, tak Britů. Později se oženil s Cassandrou Harrisovou. Z tohoto manželství má tři děti, z toho dvě jsou adoptované z Cassandřina prvního manželství. Cassandra v roce 1991 zemřela. Další dva potomky má Pierce s dlouholetou přítelkyní Keely Shaye Smithovou.
V roce 1998 založil svou vlastní produkční společnost, Irish DreamTime, která ještě rozšířila jeho tvůrčí záběr. Prvním projektem nově založené společnosti byla Aféra Thomase Crowna, s Piercem Brosnanem a Rene Russo, která se stala velkým diváckým hitem. Proslavil se postavou Remingtona Steela v televizním detektivním seriálu. Ovšem skutečnou slávu mu přinesla role Agenta 007 Jamese Bonda ve filmech Zlaté oko (1995), Zítřek neumírá (1997), Jeden svět nestačí (1999), Dnes neumírej (2002).

Salma Hayeková
obrazek Narozena 22. září 1968 v Mexiku.
Její otec je Libanonec, matka Mexičanka. Svou hereckou kariéru začala jako hrdinka mexických telenovel. Na počátku 90. let se přestěhovala do Los Angeles, kde účinkovala v řadě TV seriálů. Upozornila na sebe hlavní ženskou postavou v akční komedii Desperado. Je populární a úspěšnou herečkou a producentkou. Letos byla nominována na Oscara za roli Fridy Kahlo ve filmu Julie Taymor Frida, který také produkovala. Kromě toho byla nominována na ceny SAG a BAFTA. Film byl nominován na celkem 6 Oscarů, z nichž dva získal (nejlepší make-up a nejlepší hudební doprovod). Hayek se v poslední době objevila ve filmu Roberta Rodrigueze Spy Kids 3-D: Game Over.

Woody Harrelson
obrazek Narodil se roku 1961. Studoval divadlo a angličtinu na Hanover College v Indianě a svou kariéru začal v New Yorku, kde byl poprvé obsazen do hry Neila Simona Biloxi Blues. Simonova dcera Nancy se poté na několik let stala jeho manželkou. Vzápětí byl Harrelson obsazen do populárního televizního seriálu Cheers. Ve filmu se poprvé objevil roku 1986 po boku Goldie Hawn v komedii Wildcats (Divoké kočky). Roku 1991 byl obsazen do filmu Doc Hollywood, což byla pro něj první příležitost, jak se zviditelnit před velkým počtem diváků.
Mimo své herectví ve filmu působí i na divadelních pódiích, sám píše divadelní hry a také texty písní pro svou kapelu Manly Moondog and the Three Kool Hats, v níž i zpívá. Je vášnivým sportovcem, hraje basketbal, tenis, jezdí na kole a kolečkových bruslích. Harrelson je přísný vegetarián, aktivně se angažuje v ekologii a je známý svou propagací pěstování marihuany pro průmyslové účely. Účastnil a účastní se mnoha různých protestů proti zásahům do přírody a manifestací za legalizaci konopí. V listopadu 1996 byl například zatčen společně s dalšími osmi spřízněnými protestujícími, kteří šplhali po mostě Golden Gate v San Francisco, čímž si chtěli vymoci ochranu lesů v Severní Kalifornii.

Don Cheadle
obrazek Rodák z missouriského Kansas City vystudoval bakalářský stupeň na California Institute of the Arts. Po měsících neúspěšných konkurzů zakotvil v ceněné televizní sérii Fame. Již za svůj debut ve filmu Ďábel v modrém získal cenu za nejlepší výkon ve vedlejší roli od profesní organizace Los Angeles Film Critics. Hvězdou se však stal až po rolích v ceněných a komerčně úspěšných filmech Stevena Soderbergha Traffic: Nadvláda gangů, Dannyho parťáci a Zakázané ovoce.

O tvůrcích

Brett Ratner
obrazek Záhy se stal jedním z nejúspěšnějších režisérů Hollywoodu. Ve dvaceti šesti letech režíroval svůj debut Řeč peněz, který se záhy stal komerčně velmi úspěšným hitem. S Křižovatkou smrti 2 se vrátil do Hong Kongu, což studiu vydělalo 342 milionů dolarů. Jeho projekt - Červený drak - z roku 2002 se stal filmem s nejlepším říjnovým startovním víkendem americké kinematografie. Ratner se v šestnácti letech přihlásil na New York University's Tisch School of Arts, čímž se po úspěšném studiu stal nejmladším absolventem. Při studiích na NYU Film School debutoval krátkým filmem Whatever Happened to Mason Reese, který získal několik cen a také grant Spielbergovy produkční společnosti Amblin Entertainment. Slavný producent hip-hopových desek, Russel Simmons, jej na základě tohoto filmu najal na režii videoklipů, kterých pod jeho produkčními křídly natočil více než sto, maje na kontě spolupráci s umělci a skupinami jako Madonna, Mariah Carey, Jay-Z, Wu Tang Clan, D'Angelo, Heavy D, Mary J. Blige, Foxy Brown, Public Enemy, P. Diody. Ratner měl vždy ambice i na publikačním poli. Vydal kontroverzní knihu Mark Helfricha Naked Pictures of my Ex-Girlfriends a autorsky se podílel i na projektu Hilhaven Lodge: The Photo Booth Pictures, který vydalo nakladatelství Powerhouse Books. Je součástí organizace režisérů seskupených v tzv. Chrysalis Foundation, která se snaží pomoci bezdomovcům a společensky znevýhodněným.

Paul Zbyszewski
Narodil se a vyrostl v Chicagu. Svou profesní dráhu zahájil spoluprácí s lokální televizní pobočkou stanice FOX, kde se podílel na moderování zpráv a produkci. V roce 1995 byl oceněn Emmy právě za produkci. O tři roky později přemístil do Los Angeles, aby začal psát scénáře a pracovat jako asistent produkce ve firmě, která vyrábí filmové trailery. Poté psal scénáře pro televizní show The Weakest Link. Když se setmí je jeho první scénář realizovaný velkým studiem.

Craig Rosenberg
Narodil se v Austrálii, kde získal bakalářský titul (angličtina a právo). Napsal a natočil svůj prví film Hotel De Love, který byl velmi vřele přijat na MFF Toronto. Nyní žije v Los Angeles. Když se setmí byl jeho první realizovaný scénář.

Podobné filmy

Na titulní straně
(The Front Page) Poprava nebo svatba? Jack Lemmon a Walter Matthau v hlavních rolích ameri...
dnes 13.25
ČT2
Yeti: Ledové dobrodružství
(Smallfoot) Jednoho dne narazí bystrý sněžný mladík Yeti Migo na něco, co údajně neexistuj...
dnes 14.15
Nova Cinema
Sestra v akci
(Sister Act) Barová zpěvačka a milenka mafiána Whoopi Goldbergová se stane svědkem vraždy....
dnes 14.50
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Čt. 23.5.2024
Čas
10.05 - 12.00
Délka
115 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 15. 6. 2024 Svátek má Vít
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz