Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

63%
film / komedie, akční, dobrodružný, USA/Francie/Velká Británie, , 101 min., od 12 let
Johnny English Reborn
Kinopremiéra v ČR a SK 13.10.2011, DVD a Blu-Ray od 15.2.2012 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 19.1. Canal+ Action 13.10
Canal+ Action 13.10




Ukázka
01:58



Neohrabaný zvláštní britský agent Johnny English je zpátky.
Neohrabaný tajný agent Rowan Atkinson musí tentokrát odhalit spiknutí proti čínskému premiérovi. Jeho osobitý styl se projeví v souboji s dvojitými agenty i zabijáckou uklízečkou a opět bude mít neskutečně legrační důsledky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu V podstatě platí to samé, co v případě jedničky, akorát s drobnými odchylkami – velké gagy ustoupily drobným vtípkům v pozadí, vypustil se fekální humor a vedlejší postavy tentokrát čistě přicmrndávají hlavnímu hrdinovi, který prakticky nesleze z plátna. V rámci žánru je to pořád nadprůměr, přesto bych čekal, že se tvůrci po rozpačitých reakcích na první díl poučí. 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Všechny komentáře k filmu 39+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Johnny English se vrací

Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje.


O filmu

obrazek
Nejoblíbenější tajný agent Johnny English se po totálním průšvihu v Mozambiku před osmi lety ukryl do tibetského kláštera, který vede Ting Wang. Když však Englishe povolají z MI7 do úkolu vést misi, kterou zvládne pouze on, je beze všech pochybností zpět v akci.

Po příletu do Londýna English zjišťuje, že se MI7 během jeho nepřítomnosti povážlivě změnila. Nyní ji vede v politicky korektním duchu Pamela Thorntonová, alias Pegas, která se snaží rychle našeho hrdinu odnaučit jeho starým drzým způsobům. Potěšen svým návratem se English opět schází se svým idolem, agentem Ambrosem, alias Agentem jedna a s Quartermainem, který je připoutaný na kolečkové křeslo. Nakonec se seznamuje s krásnou behaviorální psycholožkou Kate Sumnerovou.

Pegas přiděluje Englishovi naléhavé poslání: odletět do Hongkongu a nalézt tam bývalého agenta CIA Fishera, který má podle tajných služeb zavraždit čínského premiéra Xiang Pinga na nadcházejících anglicko - čínských jednáních. Aby zajistila dodržování protokolu, přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera, alias Špióna měsíce.

Do Hongkongu tedy English přilétá s Tuckerem v závěsu a sleduje zde sérii stop, které ho zavedou do hotelu, ve kterém se skrývá Fisher. Fisher Englishovi prozradí, že za tajným plánem na zavraždění premiéra stojí skupina s názvem Vortex…která má tajnou zbraň. Ukáže Englishovi klíč, jeden ze tří klíčů, které, pokud se použijí společně, umožní přístup k mocné a ničivé zbrani. Fisher Englishovi také prozradí, že Vortex má tři členy - Fisher sám je jedním z nich a jeho život je v nebezpečí.

<>Obrázek nenalezen<> Akce č. 2:
English se vrací

Mezi lety 1992 a 1997 vystupoval komediální herec Rowan Atkinson v řadě populárních britských reklam na kreditní karty, kde hrál špióna - smolaře. V té době dostal Atkinson nápad vytvořit o této postavě z reklamy celovečerní film. Ukázal svůj koncept Timu Bevanovi a Ericu Fellnerovi, producentům z Working Title Films, s kterými řadu let spolupracoval např. na filmu The Tall Guy, na trháku Čtyři svatby a jeden pohřeb nebo na filmu Bean. V roce 2003 získal celovečerní film Johnny English ohromný mezinárodní úspěch a celosvětově vydělal více než 160 miliónů US dolarů.

V režii Petera Howitta a v produkci Bevana, Fellnera a Marka Huffama se ve filmu objevil Atkinson jako Johnny English, australská herečka Natalie Imbruglia jako speciální agentka Lorna Campbellová, komik Ben Miller jako Englishův poskok Bough a držitel několika nominací na Oscara John Malkovich jako velmi francouzský a velmi ďábelský obchodní magnát Pascale Sauvage.

Poté Atkinson vytvořil pokračování pro jinou svou postavu, a tento další díl byl stejně populární jako ten první: v roce 2007 se v kinech objevil film Prázdniny pana Beana, který sklidil úspěchy po celém světě. Atkinson si však nemyslel, že je čas poslat Englishe do důchodu. Začal připravovat druhý film, který šel do produkce v roce 2010.

„Druhý film s Beanem jsme s Rowanem natočili zhruba před čtyřmi lety,“ vysvětluje Bevan. „Vždy po čtyřech pěti letech má pocit, že by měl natočit další film, takže jsme usoudili, že teď nastala ta správná chvíle k natočení pokračování. Už nějakou dobu nebyla natočena žádná nová bondovka nebo bourneovka, takže když vyrazíme se svým filmem do kin ve druhé polovině roku 2011, budeme mít hřiště sami pro sebe. Také jsme teď cítili, že lidé chtějí trochu komedie.”

Pro natočení dalšího pokračování komediálně špionážního thrilleru mluvily nejen komerční důvody, ale štáb v něm také spatřoval možnost natočit film, který bude mít zcela odlišnou atmosféru od toho prvního. „Johnny English si vedl extrémně dobře,” shrnuje producent Chris Clark. „Podle nás je English fascinující postava a nyní jsme viděli příležitost umístit ho do reálnějšího světa a do více strhujících situací.“

Britský komik, spisovatel a herec Hamish McColl, který s Atkinsonem a Working Title Films spolupracoval na Prázdninách pana Beana, byl přizván, aby se podílel na scénáři založeném na příběhu výkonného producenta Williama Daviese. „Od doby Johnnyho Englishe,” říká McColl, „vznikly nové bourneovky a bondovky, které změnily celý styl tohoto žánru. Chtěli jsme, aby druhý film vycházel z toho prvního a aby byl současný a zároveň napínavý.“ Komediálnost ale zůstala pro scénáristu stejně důležitá. „Mým cílem je diváky zcela vtáhnout do filmu. Pokud nebudou tajit dech z příběhu, chci, aby ho nemohli popadnout, jak se budou smát vtipu komedie.“

Atkinson věřil, že první Johnny English přinesl příběh, který byl méně uvěřitelný než většina špionážních filmů. Jeho snahou teď bylo vytvořit realističtější příběh, na který navěsí vtipné situace. Shrnuje to takto: „Chtěli jsme lidi pobavit, ale také jsme se hodně snažili přinutit publikum ke zvědavosti, co se stane s postavou. Chtěli jsme vložit trochu více emocí do postavy Johnnyho Englishe a zejména do situací, kdy se Johnny dostává do nepříjemností. Doufali jsme, že právě toto diváky přitáhne.”

Herec si svůj návrat do role Johnnyho Englishe po osmi letech užil. „Vždy jsem měl postavu Johnnyho rád, tu jeho domýšlivost, schopnost se překonávat a přeceňovat svoje schopnosti. Je na něm něco velmi zábavného. Všechny postavy, které hraju, mám rád, ať už je to Mr. Bean nebo postava jako Johnny English. Do těchto rolí vklouznu vždy s radostí a s lehkostí.“

Britský komediální herec a režisér Oliver Parker se ujal režie filmu, když byl scénář už rozpracovaný a podle jeho slov se mu scénář Hamishe McColla hned od začátku velmi líbil.

Na setkání s Atkinsonem, McCollem a s producenty se Parker ujistil, že se jejich představy shodují, a celý štáb začal intenzivně pracovat na tom, aby vytvořil skutečně velkolepý projekt. Podle Parkera se svět špionáže od jejich prvního filmu hodně změnil a nebylo proto nezbytně třeba hrát pořád stejným způsobem. Styl natáčení podle něj klidně snesl novou injekci kreativity a nápadů: „Scénář vypráví ambiciózní příběh a já jsem věděl, že to klidně může být thriller sám o sobě. Výzvou číslo jedna byla kombinace komedie a napětí. Pokud to totiž zvládneme, thriller komediálnost ještě umocní.“

Také Atkinsonovi se s Parkerem a McCollem pracovalo velmi dobře. Sám o tom říká: „Působila mezi námi silná chemie, byli jsme jako impozantní třínohý stůl, u kterého mohl být celý film kreativně vytvořen a od kterého byl řízen.“

Herec oceňuje na scénáristovi jeho všestrannost a na režisérovi jeho trpělivost. Atkinson to komentuje takto: „Kromě toho, že je Hamish talentovaný komediální herec, je také talentovaný scénárista komedií. Nejdůležitější ale je, že s ním vycházím extrémně dobře. Přichází s nápady, které mě baví a doufám, že já přicházím s nápady, které baví jeho. A Oliver je velmi trpělivý. Já jsem ten, který často ztrácí důvěru a zpochybňuje všechno, co se děje, což je pro režiséra těžké a frustrující. On kupodivu nikdy neztrácí náladu, nikdy nenadává a zajistí, že se film natočí podle časového harmonogramu a že se vejde do rozpočtu. Skvěle se s ním pracuje a co je důležitější, pozná dobrý vtip, když ho vidí - a pozná také jakoukoliv neuváženost, když ji vidí. Co jiného od režiséra potřebujete?”

Režisér mu chválu vrací: „Je fascinující vidět Rowana, ať už před nebo za kamerou. Má neuvěřitelný talent, je obětavý a přemýšlivý. Na osobní úrovni bylo zajímavé vidět, jak se ambice a vize, které jsme do filmu vložili, vyplatily. Plus možnost vidět Rowana, jak pracuje s takovými herci jako Gillian, Rosamund a Dominic - to vše dohromady byla skvělá jízda.“

<>Obrázek nenalezen<> Agenti a jejich protivníci:
Obsazení filmu

Při výběru hereckého obsazení filmu Johnny English se vrací byla klíčovým slovem „autenticita“. Parkerovým záměrem bylo sestavit takový tým, který by, kdyby do něj vklouzl Daniel Craig, mohl společně zahrát bondovku. „Svět, do kterého jsem chtěl Johnnyho umístit, byl světem, kde dávají agenti skutečně hodně v sázku. To zvyšuje tlak, který je na Johnnyho vyvíjen, aby všechno přesně klaplo a zároveň je pro nás všechny zdrojem velké zábavy, když to tak nějak úplně nevyjde.“

Roli Pamely Thorntonové, šéfky MI7, která nesnáší žádné hlouposti a která vede organizaci do nových výšin, přijala Gillian Anderson, jejíž nejznámější rolí je bezesporu silná zvláštní agentka Scullyová z celosvětového trháku Akta X. Americká herečka sklidila nadšenou kritiku za svůj výkon v Ponurém domě a skvěle ovládla akcent nezbytný pro jednu z nejmocnějších žen v britské státní službě.

Anderson je fanouškem Atkinsonovy komedie a možnost zahrát si šéfku MI7 byla lákavou vyhlídkou. Sama říká, že když viděla první film, smála se od prvního záběru. „Na Rowanově načasování něco je. Podle mě je nesmírně zábavný. Příležitost pracovat na komedii velkého rozsahu a možnost pracovat s Rowanem a sledovat jeho práci byla prostě příliš lákavá na to, abych ji prošvihla.“

Také Atkinsonovi se líbilo, co do role tvrdé a neústupné Pegas herečka vložila. „Gillian přináší Pamele tvrdost, důvěryhodnost a říz,” rozplývá se Atkinson. „Věříte, že tato žena je rozená šéfka, která nebere zajatce a rozhodně nehodlá tolerovat jakoukoliv hloupost Johnnymu Englishovi.“

Do role behaviorální psycholožky MI7 Kate Sumnerové obsadili filmaři Rosamund Pike, známou svými výkony ve filmech Pýcha a předsudek, Škola života, Vyrobeno v Dagenhamu a naposledy ve filmu Barneyho ženy. Pro filmaře bylo důležité, aby publikum uvěřilo romantickému spojení mezi okouzlující Kate a neohrabaným Englishem. Pike byla herečka, která jejich očekávání splnila.

Parker vysvětluje: „Johnny dělá spoustu chyb v mnoha situacích, ale je také velmi loajální a věrný. Víte, že někde uvnitř sebe má tu kapacitu na to, být hrdinou. A je to právě Kate, kdo je schopen vidět tuhle stránku jeho osobnosti. To úžasné na Rosamund jako na herečce je, že se velmi zajímá o to, co lidi pohání. Věříte, že je fascinovaná zvláštností Johnnyho charakteru a tahle zvědavost a empatie nám umožňuje věřit v jejich romanci.“

Podle Atkinsona se Pike do své role skutečně vcítila. „Opravdu se toho polena zamilovala. Je dost těžké něco takového zahrát, když máte co do činění s někým, kdo má evidentní nedostatky, a těch má Johnny skutečně požehnaně. Co je na Rosamundině práci nejúžasnější, je to, že jí věříte její přesvědčení, že potkala slušného muže, který to myslí upřímně a maká, aby ze sebe vydal to nejlepší,” říká Atkinson.

Pike při přípravě na roli prostudovala řadu materiálů o behaviorální psychologii, a to včetně knih pocházejících z FBI nebo od antropologa Desmonda Morrise. „Je to fascinující obor,“ říká herečka. „Kateina práce spočívá v tom, že čte v lidských výrazech a interpretuje jejich chování MI7. Johnnyho vidí jako úchvatnou studii…s jeho nezvyklou mimikou a tělesnými tiky. Vidí čestnost, která tvoří jádro jeho charakteru, což ona obdivuje.“

Do role Englishova nekonečného hrdiny, agenta MI7 Simona Ambrosea (Agenta jedna) byl obsazen Dominic West, známý svým ztvárněním vtipného baltimorského detektiva Jimmiho McNultyho v populárním seriálu HBO The Wire - Špína Baltimoru. „Potřebovali jsme někoho, kdo by byl ztělesněním klasického agenta, jakým Johnny tolik touží být a vůči komu je enormně podlézavý,“ vysvětluje Parker, podle kterého má West tolik charismatu a inteligence, že je snadné uvěřit mu, že může být buď padouchem, nebo novým Bondem.

Když bylo Westovi 15 let, viděl Atkinsona hrát ve one-man show, a od té doby jeho práci obdivuje. „Je zajímavé pozorovat, jak pracuje, jeho preciznost a koncentraci. Je metodický a puntičkářský.“

Podle Atkinsona ztvárnil West agenta Ambrosea naprosto skvěle. „Dominic dodal roli naprostou věrohodnost; je to heroická, temperamentní a okouzlující postava,“ říká umělec. „Johnny svého hrdinu naprosto nekriticky obdivuje a uctívá, což se samozřejmě ukáže jako ne zcela oprávněné.“

obrazek
Jedním z nejtěžších oříšků pro casting bylo najít někoho, kdo by zahrál agenta Tuckera, Englishova poskoka. Filmaři hledali mladého herce, který by mohl reprezentovat nové prostředí MI7 a který by kontrastoval s Englishovým tradičním a už zastaralým způsobem. Poté, co konkurzy prošla řada mladých talentů, našli britského herce Daniela Kaluuyae, který je britskému publiku známý svou rolí Poshe Kennetha v kultovním teenagerském televizním seriálu Skins. Tento herec také nedávno získal Divadelní cenu Evening Standard a Divadelní cenu Critics' Circle pro herecký objev za svou roli ve hře Roye Williamse Sucker Punch.

Když Parker viděl Kaluuyaův výkon v této hře, okamžitě věděl, že mladý herec je jejich Tuckerem. Poznamenává k tomu: „Nechápal jsem, kde se v Danielovi bere všechna ta energie - nejde jen o rychlost jeho nápadů, ale také o přirozenost a uvolněnost jeho výkonu. Daniel je strašně univerzální a rozený komediální herec. Bylo mi jasné, že se pro tu roli skvěle hodí.“

„Daniel je velmi příjemný a milý, ale také empatický,” říká Atkinson. „Hledali jsme někoho, komu by publikum uvěřilo, že trpí a toleruje zvláštnosti spolupráce s Johnnym Englishem, a to se Danielovi podařilo výjimečně dobře.“

Kaluuya oceňuje jemné nuance, které Atkinson do komedie vnáší. „Rowan je velký komik a když s ním pracujete, je vám jasné, proč. V jeho komedii je všechno logické. Chce, aby film co nejlepší - ne kvůli svému ego nebo kvůli slávě, ale protože chce ve své práci využít všechen svůj potenciál. Je velmi inspirující vidět někoho takhle makat.“

Do jiné větší vedlejší role obsadili filmaři Tima McInnernyho jako Patche Quartermaina, na invalidní vozík upoutaného experta MI7 na zbraně. McInnerny s Atkinsonem nepracoval od seriálu Černá zmije. „Bylo trochu zvláštní začít zase spolupracovat s Rowanem, ale bylo to opět skvělé,“ svěřuje se herec. „Už jsme věděli, jak ten druhý pracuje, takže naše spolupráce byla bezvadná.“

Do dalších vedlejších rolí byla obsazena Pik-Sen Lim jako Nájemná čistička, která přemění jakoukoliv věc - ať už vysavač nebo golfové hole - na pušku a která se všemi způsoby snaží o Englishův konec. Williams Belle byl obsazen do role Linga, muže, kterého English pronásleduje přes střechy Hongkongu. Britského ministerského předsedu ztvárnil Stephen Campbell Moore, agenta CIA Fishera si zahrál Richard Schiff a Mark Ivanir se představil jako ruský špión Karlenko.

Ještě před natáčením si Parker s Atkinsonem dopřáli luxus v podobě doby vyhrazené na zkoušky s talentovanými herci. „Věřím, že celý proces příprav a zkoušení je pro všechny filmy životně důležitý - a Rowan má zkoušení velice rád,“ říká Clark. „Je to důležitá součást celého procesu. Zjistili jsme, kam až sahají možnosti komedie a jak daleko můžeme zajít.“

obrazek
Z Hongkongu do Alp:
Výprava

Držitel ceny Britské filmové akademie za výpravu k filmu Potomci lidí režiséra Alfonsa Cuaróna, výtvarník Jim Clay, se ke štábu filmu Johnny English se vrací připojil s úkolem vytvořit filmu pocit autentičnosti.

„Jim není schopen vytvořit malou scénu,” usmívá se Parker. „Má bohatou a detailní vizi celého filmu a vždy vidí věci v souvislostech. Umí vytvořit působivé prostředí, do kterého Johnnyho Englishe pouze postavíte, a ono je to okamžitě strhující. Máte pocit, že vše, co se ve filmu děje, je věrohodné a může se skutečně stát. I když tohle není napodobenina špionážních filmů, jsou tu momenty, kdy by bylo velmi zajímavé sledovat, jak by si ve scénách Johnnyho Englishe vedl Bond.“

Pro kostymérku Beatrix Pasztor, mezi jejíž úspěchy patří např. tak uznávané filmy jako Dobrý Will Hunting a Jarmark marnosti, představovalo výzvu vytvořit styl kostýmů hodících se pro všechny příležitosti, které se ve filmu vyskytnou. Také kameraman Danny Cohen, držitel nominace na Oscara za opěvovaný film Králova řeč, měl za úkol zachytit skutečný svět, ve kterém English prováděl špionáž. „Beatrix má úžasný talent, hledá individualitu každé postavy a dodává výpravě velké kouzlo,“ komentuje její práci Parker. „A Danny má fantastickou energii a styl. Je vynalézavý a nebojácný.“

Štáb nejprve natáčel 13 týdnů v Británii, poté se přesunul do Hongkongu a do francouzských Alp. Natáčelo se také v Ealing Studios a některé velké záběry byly pořízeny v Gillette Building v západním Londýně. Budova postavená ve stylu Art Deco sloužila do počátku 21. století jako evropská centrála společnosti Gillette, v současnosti je však prázdná.

Poslední dva týdny se natáčelo v Hongkongu a v sousední oblasti Macau. „S filmy je to docela legrační,“ podotýká Bevan, „vše, co potřebujete, je jenom působivé pozadí … a díky tomu jste najednou ve větším filmu. Je to něco, co v našem prvním filmu chybělo, takže jsme do tohoto filmu záměrně vybrali další lokality, Hongkong a Alpy, aby působil větším dojmem.“

Výtvarník Clay dodává: „Hongkong tvoří ke zbytku filmu značný kontrast. Náš svět MI7 je úhledný a moderní, je to cool svět. V Hongkongu jsme viděli drsný, barevný povrch a špinavý kontrast proti ostatnímu světu. Johnnymu to dodává úplně jiný rozměr.“ Parker oceňuje možnosti, které natáčení v Hongkongu poskytovalo. „Zinscenovali jsme bitku na pontonu v hongkongském přístavu. Vzrušující bylo postavit Johnnyho do živého a rušného prostředí spojeného s určitou možností ohrožení, a dívat se, jak se s tím vypořádá.“

Mez místa, na kterých se v Hongkongu natáčelo, patří například i střecha známého Chungking Mansions, kde se odehrála honička Linga a Englishe. Protože jediný způsob, jakým se bylo možné dostat na střechu, bylo prolézt poklopem, byl na střechu namontovaný jeřáb, který zvedal všechno vybavení z ulice na střechu. Scéna s člunem a pontonem se natáčela v novém Yau Ma Tei Typhoon Shelter a v přístavu. Na poslední dva dny natáčení v této oblasti se produkce přesunula do Macau, kde byly natočeny scény z kasina v hotelu Grand Lisboa.

Po prosincovém natáčení v Londýně se zredukovaný štáb odebral do Megève ve francouzských Alpách, kde strávil pět dní natáčením záběrů lanovky a lyžařských a parašutistických scén, ve kterých Johnny opět uniká smrtícímu útoku.

<>Obrázek nenalezen<> Závodní kolečková křesla:
Kaskadérské kousky a technické vychytávky

Atkinson brzy zjistil, že jeho návrat do role Johnnyho Englishe znamená trochu víc práce než jeho první počin v kůži super agenta. Přestože se v obtížnějších scénách nechal zastoupit kaskadérem, Atkinson se do určité míry podílel na všech kaskadérských kouscích. K tomu říká: „Měli jsme udělat více akčních scén v minulém filmu natáčeném před osmi lety a méně akcí v tomto filmu. Teď to pro mě byla docela výzva, překvapilo mě to, a to navzdory extrémně dobrému dublérovi. Ale přežil jsem a film je natočený.“

Jedna kaskadérská scéna ukazuje Atkinsona, jak se obrovskou rychlostí řítí na Quartermainově motorizovaném kolečkovém křesle obchodním centrem the Mall u Buckinghamského paláce ve snaze uniknout tajným službám. O této scéně vypráví Parker toto: „Byla to v podstatě klasická honička v autech s tím rozdílem, že místo do auta jsme Englishe posadili na invalidní vozík, který uháněl Londýnem závratnou rychlostí. Rowan je mistr kamenné tváře, a spojením všech těchto prvků dostane scéna skutečně švih, který spojuje komedii a vzrušení.“

Bylo potřeba přesvědčit studio, aby povolilo Atkinsonovi tuhle divokou jízdu natočit. „Těžiště vozíku je velmi vysoko, takže v zatáčkách a při brždění - a samozřejmě při zrychlování - může být docela nebezpečný,“ vysvětluje Parker. „Chtěli jsme skutečně dobrý vozík, který by byl schopen jet 45 nebo 50 mil za hodinu.“ Tým SFX nakonec vyrobil celkem čtyři kolečková křesla, která byla upravena pro každou ze scén, ve kterých se objevila.

Žádný špionážní film by však nebyl kompletní bez speciálních důmyslných zařízení. Spolehlivý Quartermain ukáže Englishovi své vylepšené přístroje, včetně Englishova auta. Atkinson měl o auta vždy velký zájem a teď hledal auto, které by působilo velmi britským dojmem…něco speciálního, něco, co se nedá koupit v autosalónech. Poznamenává k tomu: „Věděl jsem, že Rolls-Royce vyvinul před několika lety svůj fenomenální devítilitrový motor V16. Požádali jsme Rolls a oni laskavě souhlasili, že nám zapůjčí Rolls-Royce Phantom s tímto motorem. Ten vůz má neuvěřitelné možnosti, pracuje extrémně dobře. Nemá jen velký a úžasný motor, ale je plný různých důmyslných zařízení pro zneškodňování zločinců.“

Důležité však bylo, že žádná technická hračička ani kaskadérský kousek nezastínily největší tajnou zbraň produkce - Atkinsona. Parker uzavírá: „Na natáčení Rowana je úžasné, že můžete získat velmi mnoho informací z jeho nejmenšího gesta - pozvednutého obočí nebo očí protočených v sloup. Funguje to ale stejně dobře ve větších záběrech, protože celé jeho tělo je komediální nástroj. Rowan má ke komedii velmi analytický přístup a jeho pochopení tohoto žánru je výjimečné a propracované. Způsob, jakým umí rozložit vtip je vynikající, stejně jako způsob, jakým umí vtip vytvořit. Klíčové je při práci s Rowanem nechat mu prostor pro to, aby mohl tyto věci využít.“

<>Obrázek nenalezen<> Něco málo špiónské hudby:
Zvuk filmu Johnny English se vrací

Složením hudby ke komediálně špionážnímu thrilleru byl pověřen skladatel a dlouholetý spolupracovník Matthewa Vaughna Ilan Eshkeri. Parker si ho vybral poté, co ho zaujala Eshkeriho schopnost nalézt intenzivní zvuky pro takové projekty, jakými jsou např. Po krk v extázi a Kick-Ass režiséra Matthewa Vaughna a Ninja Assassin režiséra Jamese McTeiguea, stejně jako lehounké tóny pro romantickou fantasy Hvězdný prach a historické drama režiséra Jean-Marca Vallée Královna Viktorie.

Co vedlo Parkera k rozhodnutí svěřit hudbu k filmu Eshkerimu? „Ilan do hudby přináší nové nápady, je to hudební pyrotechnik. Umí přeskočit z rozjeté akce do decentní komedie, ze vzletné romantiky do grotesky, a činí tak s vtipem a elegancí.“

Ať už se jedná o „A View to a Kill” od Duran Duran a Johna Barryho nebo o spolupráci Bona a Tiny Turner v „GoldenEye“ - co by byl světový špionážní film bez kultovní titulní písně? Jako ústřední píseň filmu Johnny English se vrací byla vybrána „I Believe in You” složená skladatelem a producentem „Egem“ Whitem a nahraná britskou zpěvačkou a skladatelkou Rumer.

White, který je známý svou spoluprácí s hvězdami jako P!nk, Kylie Minogue, Adele, Joss Stone a Duffy, složil titulní nahrávku, kterou zpívá britská zpěvačka Rumer. Tento film vlastně opětovně svádí Rumer dohromady s Atkinsonem - Rumer herci prodala laptop, když jako začínající zpěvačka pracovala před několika lety v obchodě Apple.

Co si myslí Parker o Whiteově písni a jak vnímá vokály Rumer, které atmosféru celého filmu dokreslují: „Je úžasné, s jakou přirozenou ladností a ženskostí nás tato píseň přenese přes titulky. Egova skvělá píseň ‘I Believe in You' je nádherným doplňkem celého filmu - vášnivá, ctižádostivá a něžná. My všichni věříme v Johnnyho.”

Podobné filmy

Amazing Spider-Man 2
(The Amazing Spider-Man 2) Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodr...
dnes 08.25
Nova Cinema
Wimbledon
Tenisová kariéra smolaře Paula Bettanyho se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední c...
dnes 11.10
Nova Cinema
Králíček Petr bere do zaječích
(Peter Rabbit 2: The Runaway) Králíček Petr má už sice svou lidskou i králičí rodinu, ale ...
dnes 13.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Út. 13.2.2024
Čas
16.00 - 18.00
Délka
120 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
Přihlášení



Středa 15. 1. 2025 Svátek má Alice
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz