Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

76%
film / komedie, drama, USA, , 132 min., od 12 let
I Am Sam
Kinopremiéra v ČR 30.5.2002, DVD od 1.4.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:18Nerozlučnou dvojici - retardovaného otce Sama a jeho dcerku Lucy chtějí úřady oddělit. A tak musí Sam celému světu ukázat, jak silná láska může mezi dcerou a otcem vzniknout.
Sam je starostlivý otec, který miluje svoji dceru Lucy. Problém je v tom, že jeho mentální vývoj se kdysi zastavil zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Dosud se mu s pomocí přátel dařilo překonávat všechna úskalí otcovství. Teď ale do hry vstupuje agilní sociální pracovník a Samovi hrozí, že mu Lucy bude odebrána, protože ho začíná mentálně převyšovat. Případu se ujímá zkušená právnička a společně se snaží přesvědčit systém, že si Sam zaslouží být otcem se vším všudy...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Herci jsou doopravdy skvostní, včetně maličké Dakoty. Je to film, který se vás skutečně dotkne a snad i trochu změní váš pohled na svět. Jen kdyby nebyl tak zdlouhavý.
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jmenuji se Sam

Spisovatel Bill se nechá manželkou přemluvit k víkendové plavbě na luxusní jachtě jejího bratra Philipa. S nimi se na moře vydají také Phillipova přítelkyně Catherine a jeho klient, mladý muzikant Alex. Pětice se zcela odlišnými charaktery a přístupem k životu se sice příliš neshodne, přesto by mohla strávit příjemné dva dny na vlnách, třpytících se sluncem. Kdyby ovšem nenarazila na moři na hořící loď a nevzala na palubu dva trosečníky. Kubánskou emigrantku Camille a bisexuálního transvestitu Tima, který sotva se dostane na palubu jachty, vytáhne zbraň. V tu chvíli se plavba mění v noční můru a boj o život. USA 1994, thriller.


O hercích

Sean Penn
Narodil se 17. srpna 1960 v Burbanku, Kalifornie. Za roli Sam Dawsona byl nominován na Oscara. Mimo to, že je herec režíroval také thrillery Vyvrhel nebo Křižovatka smrti. Napsal je a produkoval. Vedle Davida Leana a Andrewa Davise patří mezi režijní vzory herce a režiséra C.T. Howella. Jack Nicholson, který hraje v jeho snímku Křižovatka smrti o něm tvrdí, že je režijně Penn obrovský talent. Je synem režiséra Arthura Penna, v jehož filmu Judgment in Berlin má cameo svědka při procesu. Jeho mladší bratr Christopher Penn je také herec a starší bratr Michael Penn je hudebníkem. První roli dostal v seriálu Barnaby Jones.

Hrál především role drsných a problémových mladíků. Mezi jeho filmy patří Tenká červená linie, Hra, U-Turn, Jak ta je úžasná!, Mrtvý muž přichází, Carlitova cesta, Stav milosti, Nejsme žádní andělé, Oběti války, Barvy, Tváří v tvář smrti, Shanghajské překvapení, Koumáci, Dravec a feťák, O závod s měsícem, Zlí hoši, Výprask na Ridgemontské střední, Večerka nebo Jak zemřel Randy Webster. Mezi jeho další herecké ceny patří Stříbrný medvěd za roli trestance v dramatu Mrtvý muž přichází.

Michelle Pfeifferová
obrazek Patří mezi nejvíce ceněné herečky současnosti. Jako studentka Fountain Valley High School se začala věnovat divadlu, pracovala jako modelka v TV reklamách, hrála v seriálech a pokoušela se proniknout na stříbrné plátno. Jak o sobě sama často prohlašuje, nepovažovala se za nijak zvlášť přitažlivou osobu, protože v ní ze střední školy přežíval mindrák způsobený posměchem spolužáků z jejích výrazně vykrojených rtů. Dodnes na dotazy novinářů ohledně jejich tvaru odpovídá, že v mládí spadla z kola a otok ještě nesplaskl.

Do světa filmu se jí podařilo výrazněji proniknout přes postel mafiána v podání Al Pacina ve snímku Zjizvená tvář. Film měl obrovský ohlas, ale především díky hlavnímu mužskému představiteli. Následovaly však herecké příležitosti, které využila beze zbytku: romantická fantasy Jestřábí žena a sexy hororová komedie Čarodějky z Eastwicku. Nomimaci na Oscara obdržela za roli v dobovém snímku Stephena Frearse Nebezpečné známosti. Zlatý Glóbus a druhou nominaci na Oscara pak dostala za melodramatickou komedii Báječní Bakerovi hoši, ve které po Pomádě 2 opět předvedla, že má také pěvecký talent. Za svoji kariéru ztělesnila nejrůznější prototypy žen, většinou však vybavené elegancí i dramatickým potenciálem. Od půvabných zranitelných dívek (Jestřábí žena), přes citově strádající (Frankie a Johnny) až po femme fatale (Mindy Simmons v Posledním pokušení Homera Simpsona, epizodě z roku 1989 dostupné na kazetě Sex, lži & Simpsonovi). Třetí nominaci na Oscara pak získala za antirasistické drama Pole lásky, pro které se rozhodla, když se jí zdálo, že slíbená role ve feministickém filmu Thelma a Louisa jí neustálým odkládáním začátku natáčení uniká.

Mezi její nejlepší role patří ty ve filmech Čarodějky z Eastwicku, Nebezpečné známosti a Batman se vrací. Jak sama říká, ráda představuje ženy, které se rvou se svými vášněmi a bláznovstvím a odmítá hrát Pfeifferovou.

Dianne Wiestová
obrazek Objevila se v pěti filmech Woodyho Allena - Purpurová růže z Káhiry, Září, Zlaté časy rádia, Hana a její sestry a Výstřely na Brodwayi. Wiestová získala svou první Cenu akademie pro herečku ve vedlejší roli za učinkování ve filmu Hana a její sestry. V roce 1995 získala uznání prakticky všech asociací kritiků a zároveň i cenu Akademie pro herečku ve vedlejší roli za ztvárnění postavy Heleny Sinclairové ve snímku Výstřely na Brodwayi; ta přinesla Wiestové druhého Oskara a třetí nominaci. V roce 1996 obdržela Wiestová na Filmovém festivalu v Sundance cenu Piper Heidseicka. V tom samém roce učinkovala také v komedii Mikea Nicholse Ptačí klec, společně s Robinem Williamsem, Nathanem Lanem a Genem Hackmanem.

K jejím dalším úspěch lze počítat učinkování ve filmu Independence Day z roku 1983, Tančím, jak nejrychleji dovedu, Zamilovat se, Střihoruký Edward, Človíček Tate a Rodičovství. Z poslední z nich získala svou druhou nominaci na Cenu Akademie. Wiestová začínala svou kariéru v American Sheakspeare Company, získala cenu Obie, Clarence Derwentové a Světovou divadelní cenu pro nejlepší herečku za své učinkování ve hře The Art of Dining v roce 1983. Svůj režijní debut v divadle si odbyla v roce 1985 ve Williamstown Playhouse, kde nastudovala hru Not About Heroes. Učinkovala také ve hře Summer House v Lincolnově centru. K jejím filmům z nedávné doby patří Zaříkávač koní Roberta Redforda nebo Drunks Petera Cohena.

O tvůrcích

Jessie Nelsonová
Začínala jako herečka v experimentálním divadelním souboru Mabou Mines, později začala spolupracovat s The New York Shakespear Festival. Režírovala dokument My First Time a později pro televizi kritikou cenněný snímek To the Moon Alice. Jejím prvním celovečerním filmem, který režírovala byl titul Corrina, Corrina, ve kterém hráli Whoopi Goldbergová a Ray Liotta. Scenáristicky také spolupracovala na snímku Susan Sarandonové a Julie Robertsové Stepmom. Její příští režií je snímek That's All Folks v produkci Martina Scorseseho. Společnost Warner Bros. distribuovala film podle jejího scénáře Druhá šance.

Kristine Johnsonová
Pracovala na tomto filmu několik let. Podílela se na scénářích filmů Fiktivní zločiny s Harvey Keitelem, Kelly Lynchovou a Fairuzou Balkovou. Měla také podíl na vzniku takových titulů jako Dobré ráno Vietname a Coupe De Ville. Koprodukovala superúspěšnou komedii Vyhoď máti z vlaku. V současnosti pracuje s režisérkou Allison Andersonovou na snímku Johnson lives.

Elliot Davis
Díky své stylové práci s kamerou byl často vybírán výraznými režiséry. Vybral si ho například Steven Soderbergh pro titul Zakázané ovoce. Při dřívější spolupráci s ním získal Davis Independent Spirit Award za titul The Underneath a pracoval s ním i na filmu Gray's Anatomy and King of the Hill. Spolupracoval též s Alanem Rudolphem na titulech jako Equinox, Love at Large, Mortal Thoughts a Snídaně šampionů. Mezi jeho další filmy patří Živelná pohroma s Benem Affleckem a Sandrou Bullockovou, Co dělat v Denveru když člověk nežije, Ledové ostří. Michelle Pfeifferová stála před objektivem jeho kamery už ve filmu White Oleander.

John Powell
Vychází z klasické hudby. V Londýně vystudoval Trinity College of Music. S Gavinem Greenawayem se podílel na několika výrazných performancích. S Hansem Zimmerem se pak podílel na filmu Bílý tesák. Ve Spojených státech je dosud teprve čtyři roky a již má za sebou hudbu k takovým filmům jako Tváří v tvář Johna Woo a spolupodílel se na titulech MravenecZ, Slepičí úlet, Shrek nebo Živelná pohroma.

Podobné filmy

Santa má bráchu
(Fred Claus) Fred to má v životě těžké, je mladším bratrem Santa Clause a nesnáší ho! Když...
dnes 11.30
Nova Cinema
Koruna k Vánocům
(Crown for Christmas) Když přijde newyorská pokojská Allie o práci, zdráhavě přijme brigád...
dnes 13.35
Nova
Láska s výstrahou
(Two Weeks Notice) Milionářský šéf Hugh Grant a mladá právnička Sandra Bullock tvoří dokon...
dnes 15.25
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Po. 25.9.2023
Čas
07.15 - 09.45
Délka
150 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 2. 12. 2023 Svátek má Blanka
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz