Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

60%
film / komedie, Československo, , 76 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:16Miloš Kopecký jako advokát, jehož případy se točí kolem lidí, kteří se snaží pořádně vydělat na automobilech.
JUDr. Hořic je specialistou na soudní spory z motoristické oblasti. Ke své práci přistupuje poněkud neortodoxně: neváhá vyhledávat důkazy přímo v terénu a je v zájmu pravdy ochoten podstoupit i různá rizika. S tímto přístupem se ujímá i nejnovějších případů: zastupuje zakřiknutého viníka autonehody Dymeše, kterého protistrana vydírá pomocí fingované pracovní neschopnosti, mladíka Čižmu, jenž způsobil smrt cyklisty kvůli vadnému brzdovému válci, sousedku Cíglerovou, která chce získat neoprávněné odškodné za smrtelnou autonehodu bývalého manžela, nebo vykutáleného kamaráda Řezáče, jenž usedl za volant v podroušeném stavu. Žádný z těchto případů není tak jednoznačný, jak na první pohled vypadá, a je na JUDr. Hořicovi, aby pomohl nastolit spravedlnost. Často přitom musí projevit takřka detektivní schopnosti, aby zjistil skutečné okolnosti neštěstí..
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Byť popisek označuje tento snímek za komedii, nic komediálního tu není. Mistrovské herecké umění Miloše Kopeckého opět zavedlo do role honosného advokáta, který se o případ umí řádně opřít a tentokrát je to bráno velmi vážně i když je patrná jistá nadsázka. Příběh se zajímá o motorismus a různé trable s tím spojené. Jeden hlavní případ je sice devízou děje, ale kolem jich je ještě několik menších. Takhle pohromadě to skoro vypadá, že jezdit autem je sice požitek, ale také plný různých nebezpečných právních situací. Snímek má doslova detektivní atmosféru. Advokát, aby co nejvíce pomohl svému klientovi, pátrá po důkazních materiálech seč může. A tak to hodně připomíná seriál o Perry Masonovi, jen s tím rozdílem, že ten měl na pátrání svého asistenta. Filmové dílo pro televizní vysílání zcela postačující.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jak napálit advokáta

obrazek
Během necelých osmdesáti minut můžete sledovat, jak si energický právník poradí s několika soudními případy, jichž se z části ujímá a z části jsou mu vnuceny lidmi i okolnostmi. Vše začíná na rušné křižovatce, kde dojde ke srážce trabanta a Simcy. Poškozený řidič nabízí viníkovi nehody, že za pět tisíc na nehodu zapomene. Tomu se však zdá částka vysoká a tak navštíví advokátní poradnu, kde se jej ujme právě Hořic. Dalším případem je obhajoba starého kamaráda, který byl přistižen při řízení vozu v opilosti. Třetí případ vnutí zaměstnanému právníkovi jeho matka, když jej přiměje, aby se ujal paní Cíglerové, která chce získat odškodné za smrt svého muže, řidiče ČSAD.
obrazek
Nejdůležitějším případem je ovšem mladý muž, který porazil cyklistu, odmítá však vypovídat, neboť kryje svého švagra, vedoucího půjčovny automobilů a jeho podivné obchody s nabouranými auty. V okamžiku, kdy se rázný advokát začne zajímat o pozadí Tikalovy půjčovny aut, ocitá se náhle v nebezpečí života. S radostí se však případu podivného obchodování s havarovanými auty ujme.


Podobné filmy

Dívka na koštěti
Komu by se chtělo být třista let po škole. Mladé čarodějnici Saxaně určitě ne, a tak uteče...
dnes 12.05
Nova Cinema
Jumanji
Když mladý Alan Parrish nalezl tajemnou stolní hru, pekelný strojek na osud se spustil a c...
dnes 13.40
Nova Cinema
Když se setmí
(After the Sunset) Špičkový zloděj Pierce Brosnan se na popud krásné společnice Salmy Haye...
dnes 18.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
St. 3.4.2024
Čas
16.40 - 18.15
Délka
95 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 22. 5. 2024 Svátek má Emil
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz