Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

74% 215 hlasů
film / komedie, Československo, , 102 min.
DVD od 1.4.2004

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:12Štěpán a Kendy poznávají, že i s přistřiženými křídly je možné se vznášet.
Zatímco Kendy se jako pomocný režisér vrací do rodného města natáčet s televizním štábem třináctidílný seriál, Štěpán Šafránek, vybaven po promoci maminčinými radami, nastupuje na své první místo - na internu zdejší nemocnice. Jeho nepřizpůsobivost místním poměrům a smysl pro etiku zvoleného povolání však příliš nevyhovuje ostatním už "zaběhnutým" kolegům. Zatímco ti se škodolibě baví jeho horlivostí a zodpovědností, Štěpán má stále větší problémy s nadřízenými, až je nakonec přesunut na všemi odmítané místo venkovského obvodního lékaře. V Bezdíkově však potkává novou, snad už trvalou a opětovanou lásku, s níž se posléze rozhodne žít a pracovat v severních Čechách.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to stejný jako s dalšíma básníkama, tak jsem jednoduše, vložím svůj komentář od druhých básníků. Nemám rád české filmy, jelikož mě nijak zvlášť neoslňují, nic mi nenabízí a nebaví mě. I když jsem tam se najde opravdu skvěle natočený kousek. A s tímhle filmem a s mým osobním postojem a chutí a názory na filmy můžu říct, že je to pro mě další český nic. Absolutně mě to nebavilo, šíleně jsem se u toho nudil kromě momentů, kdy jsem spal. A nehorázně jsem měl radost z toho, že tenhle film má svůj konec, ale vadilo mi, že až po takový dlouhý době. Pokud máte stejný postoj k české kinematografii, tak u tohohle filmu zbytečně ztratíte svůj drahocenný čas.
Všechny komentáře k filmu 28+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jak básníkům chutná život

<>Obrázek nenalezen<> Po úspěšné promoci se čerstvý doktor Štěpán Šafránek vrací do rodného města, aby vybaven studiem nabytými znalostmi a maminčinými radami nastoupil v místní nemocnici na internu. Úsměvný studentský život skončil a Štěpán se postupně seznamuje s životem pracovním a novým prostředím, s přísnou primářkou, záletným kolegou Sahulákem, kolegyní Tupou i nevrlou uklízečkou. Podaří se mu rozzuřit primářku, když k její prominentní pacientce přidělí na perfektně vybavený dvoulůžkový pokoj paní Hubáčkovou. Na druhou stranu se ovšem díky tomu seznámí s její půvabnou dcerou Alenkou. Což je sice hezké, ale draze zaplacené. Pro své postoje a zásady totiž brzy "narazí" a je při nejbližší příležitosti přeložen na místo venkovského obvodního lékaře do Bezdíkova. Tady, v malé ordinaci s kamny na uhlí a výřečnou zdravotní sestrou Toničkou, se musí vypořádat nejen se zástupy čekatelů na razítka a různá potvrzení, ale také odpoledními návštěvami u pacientů. A opět se setká s Alenkou, která žije na místním zámku s rodiči, kteří tu pracují jako kasteláni. <>Obrázek nenalezen<> Když v televizi zahlédne bývalého spolužáka a spolubydlícího Mirečka, toho času delegáta mezinárodní zdravotnické organizace, spojí se dalšími spolužáky Venošem, Honzou a Vendulkou a společně ho unesou na flám do Venošova sklípku. Stále více času však Štěpán věnuje Alence, které začne říkat Píšťalka a do níž se zamiloval, přestože je zasnoubená s přízemním učitelem Hájkem, který má celý život naplánovaný do nejmenších podrobností. Snaží se jí rozmluvit plánovanou svatbu a recituje jí básničky, přestože za to od kamaráda Kendyho podle jejich dávné úmluvy dostane nafackováno. Nakonec dá Píšťalka Štěpánovi před Hájkem přednost, i když než se tak stane musí překonat ještě spoustu překážet v životě osobním i pracovním.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Autoři básníků - scenárista Ladislav Pecháček a režisér Dušan Klein - zaměnili v tomto pokračování "básníků" lehký tón studentské recese za poněkud ostřejší až satirickou polohu, kterou přináší drsná realita praxe a skutečného života, kdy už nic není na zkoušku. Ale i tentokrát filmu nechybí laskavost a moudrost, jeho hrdinové vyzařují kolem sebe jakési fluidum pohody a radosti ze života. Působivost filmu vedle výborných hereckých výkonů opět umocňují kreslené sekvence, jejichž autorem je tentokrát Jiří Šalamoun.

Podobné filmy

(J)elita ze střídačky 2
(Benchwarmers 2: Breaking Balls) Ben je bývalý hráč baseballu, který musel kariéru skončit...
zítra 05.40
Nova Cinema
Šmoulové 2
(The Smurfs 2) Zlému čaroději Gargamelovi dochází šmoulí modř nutná k čarování, a tak potř...
zítra 14.15
Nova Cinema
Ať žijí duchové!
Parta dětí přesvědčí ducha hradního pána rytíře Brtníka z Brtníku a městské činovníky, že ...
zítra 16.25
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
So. 2.10.2021
Čas
22.45 - 01.10
Délka
145 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníPondělí 25. 10. 2021 Svátek má Beáta
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz