Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

75%
film / krimi, drama, thriller, USA, , 154 min., od 15 let
Jackie Brown
Kinopremiéra v ČR 16.7.1998, DVD od 27.6.2005 SPI

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:07Šest hráčů a půl milionu v banku. Ale kdo hraje proti komu?
Jackie Brownová letuška v důchodovém věku si přivydělává k svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Společně se svým přítelem Maxem Cherrym připraví Jackie šílený odvážný plán jak drsnému Ordellovi i ambiciózním policistům vypálit rybník.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jak málo stačí ke štěstí. Respektive k zabití. Chladnokrevné zabíjení je tu na běžném pořádku a tak si nikdo nemůže být nikým jistý. Vše se točí kolem velmi šikovné letušky, která až s podivem vždy dokáže obstarat a zároveň propašovat určité množství peněz za hranice. Otázka je, kdy se něco podělá. A vždycky se něco podělá. O zápletku máme tedy postaráno. Zbývá vyřešit, kdo zbohatne a kdo naopak umře. Ihned po skončení jsem si musel položit zásadní otázku. Kam zmizela Tarantinova oblíbená krev, jelikož buď žádnou krev vůbec nevidíme nebo je použita v tak malém množství, že si ji ani nevšimnete. Ne že by mi to nějak vadilo, jen mě to lehce překvapilo. Celkově mi přijde, že zde Tarantino trochu vybočil a některé jeho prvky zde nejsou na prvním místě. Film má pár hluchých míst, ale jinak je vše parádně propracováno až na úplný závěr, kdy mi policie přišla hodně naivní. Proč se třeba nezeptali prodavačky na události kolem zkoušení kostýmu, zapomenuté tašky v poslední kabince nebo na muže, který si ji vzápětí vyzvedl? Když toto pominu, tak mi vyjde solidní thriller s kvalitním obsazením (Samuel L. Jackson zde vypadá opravdu fantasticky) a nečekaným koncem.
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Jackie Brownová

Stárnoucí letuška Jackie Brownová si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro.


Podobné filmy

Pod zemí
(As Above, So Below) Scarlett studuje na univerzitě obor Mětská archeologie. Její posedlos...
dnes 22.10
Nova Cinema
Rána z milosti
Úspěšnému okresnímu policejnímu řediteli je právě padesát. Mohl by spokojeně bilancovat - ...
dnes 22.41
ČT1
Smrtící ticho
(The Silencing) Napravený lovec, který žije v izolaci v přírodní rezervaci, se zaplete do ...
zítra 00.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT2
Datum
Pá. 23.2.2024
Čas
21.55 - 00.25
Délka
150 min.
Typ
film
Specifikace
duální vysílání, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 17. 4. 2024 Svátek má Rudolf
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz