Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

82% 4211 hlasů
film / akční, dobrodružný, USA, , 127 min., od 12 let
Indiana Jones and the Last Crusade
DVD od 14.5.2008 a Blu-Ray od 19.9.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:05Zatím poslední část Spielbergovy a Lucasovy trilogie aneb svérázný archeolog a jeho neméně svérázný otec pátrají po Svatém Grálu.
Rok: 1938 Místa pobytu: Princeton, Venice, Berlin, Svatá země Dozvíme jak Indiana Jones ke svému biči přišel a proč nesnáší řeckou abecedu. Indy se také po dlouhých létech znovu sejde se svým poněkud excentrickým otcem, jenž je také vynikajícím archeologem, leč trochu jiným než Junior. Nikdy by ho totiž nenepadlo lízt do nejakých děr či starých hrobech. Zvláště když ví, že tam může narazit na něco co má více než dvě nohy. Existuje ovšem jedna vyjímka a tou je legendární SVATÝ GRÁL.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Rok 1938, Priceton/Venice the Holy Land. Indiana Jones si už potřetí nasazuje svůj pomačkaný klobouk, jenomže tentokrát se k němu v tomto napínavém filmu přidává i jeho tatínek (Sean Connery). Tvůrci filmu se postarali o to, aby duo otec - syn netrpělo nedostatkem dobrodružných situací. Oba Jonesové se vydávají hledat tajuplný "Svatý grál". Jen o vlásek se jim daří v nebezpečných honičkách unikat před záludnými nepřáteli. Toto skvělé třetí pokračování je víc než pouhým vyvrcholením Indyho pozoruhodných příběhů. Je to největší dobrodružství filmové historie.
Všechny komentáře k filmu 54+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava

<>Obrázek nenalezen<> Po prologu, který vám umožní nahlédnout do mládí archeologa Indiana Jonese, kdy se coby malý skaut pokouší v roce 1912 zachránit pro muzeum vzácný zlatý kříž, se děj přenáší do roku 1938. Indiana Jones dostane od bohatého sběratele Donovana nabídku, aby převzal po svém otci, dr. Henry Jonesovi, který beze stopy zmizel v Benátkách, pátrání po Svatém Grálu. V Benátkách najde Indiana v doprovodu dr. Schneiderové hrob křižáckého rytíře, jehož štít je stopou vedoucí ke grálu a osvobodí otce z rukou nacistů, kteří po Grálu také pasou, protože kdo se z něj napije, stane se nesmrtelným. Jonesové se vydají do Berlína pro odcizený deník a přestože je po nich vyhlášeno pátrání, podaří se jim deník získat a za dramatických okolností opustit Německo. Nacisté uplatí sultána Hatajské republiky, aby mohli pátrat po Grálu.
<>Obrázek nenalezen<> Přestože jsou Němci v chrámu s Grálem dřív než Jonesové, nepodaří se jim projít bránou střeženou tajemným Božím dechem. Indiana s druhy je zajat a poté, co zrádný Donovan, pracující pro Němce, postřelí jeho otce, donucen jít pro Grál. S pomocí otcova zápisníku projde třemi nebezpečnými zkouškami a setká se se starým křižákem, chránícím už sedm set let tajemství Grálu.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Velkolepý film, který měl premiéru v roce 1989, dosáhl už po prvním týdnu v kinech zisku 50 milionů dolarů, přičemž samotné náklady na vznik činily 35 milionů. Natáčelo se v šesti zemích světa (největší část ve Španělsku) a šesti zemích Severní Ameriky. Indiana se při tom potýkal s tisíci hady, 8000 tisíci krysami, lvem, krokodýly, nosorožcem. Ve filmu vystoupilo přes 2000 statistů, polovina z nich v nacistických uniformách a na plátně se objeví všechny možné dopravní prostředky roku 1938. Od dobových automobilů až po vzducholoď Zeppelin. Oproti prvním dvěma filmům získal snímek poněkud hlubší rovinu, když vedle honiček a pátrání po Grálu, režisér rozehrál i vztah otce a syna, hledajících k sobě cestu. To neznamená, že film ztratil obvyklé temto. Všechno se řítí ve starých kolejích a napětí střídané humorem se valí dějem jako živelná pohroma. Indiana se ocitá v nebezpečí života, z něhož uniká na poslední chvíli jen proto, aby se vzápětí dostal do nebezpečí ještě beznadějnějšího.

Podobné filmy

Nicky Larson: Agent amatér
(Nicky Larson et le parfum de Cupidon) Nicky Larson je univerzální soukromý detektiv, stej...
zítra 00.30
Nova Cinema
King Kong
Naivní herečka Naomi Watts přijme nabídku bezohledného filmového producenta, který hledá p...
zítra 09.15
Nova Cinema
Jurský svět: Zánik říše
(Jurassic World: Fallen Kingdom) Na ostrově Isla Nublar se probudila tamní sopka a dinosau...
zítra 15.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
Čt. 18.8.2022
Čas
20.15 - 22.55
Délka
160 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, HD


Registrace
PřihlášeníÚterý 29. 11. 2022 Svátek má Zina
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz