Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

78% 2637 hlasů
film / thriller, drama, mysteriózní, USA, , 129 min., od 12 let
The Game
Kinopremiéra v ČR 5.3.1998, DVD od 1.7.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Dárek pro milionáře, který se nečekaně změnil v boj o život s nepolapitelným nepřítelem.
Nicholas Van Orton, velmi movitý a úspěšný sanfranciský bankéř, je tak osamělý, že i své narozeniny slaví sám. Když dosáhne 48 let (věku, v němž jeho otec spáchal sebevraždu), dostane od svého bratra Conrada, který před lety odešel a teď se náhle vrátil, neobyčejný dárek - kartičku, která ho opravňuje k tomu, aby se zapojil do neobvyklé hry společnosti Consumer Recreation Services. Celá záležitost vypadá natolik kuriózně, že se Nicholas rozhodne společnost navštívit. Aniž to ví, dává tím impulz, aby se věci daly do pohybu...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Námět tohoto snímku je svým způsobem upravený příběh klasického sci-fi ´Total Recall´ (1990, 2012), ve kterém se obyčejný stavební dělník za pomocí implantací vzpomínek stane tajným agentem. V tomto snímku se pro změnu zase nějaký multimilionář stane součástí nějaké akční hry, kterou od svého bratra dostal jako dar k narozeninám. Stačilo se jen zaregistrovat, projít patřičnými testy a zdravotní prohlídkou. A je to celé promyšleno skutečně solidně. Do pocitů hráče je totiž vtažen i divák, neboť stejně jako hlavní hrdina neví, kdy ta hra vlastně začala, kdy ještě trvá a kdy už ne. Oproti výše zmíněnému sci-fi, se však jedná o vcelku napínavý psychologický thriller, který si zahrává s veškerými smysly oplývající zdravý rozum. Temnější atmosféra plná nejistoty a pozdějšího zoufalství v rámci paranoie a strachu z obyčejných životních stereotypů dává plnou důvěru se do něčeho takového po divácké stránce ponořit a plnohodnotně také prožívat každou stresující chvilku. Při reálném pohledu se jedná o těžce bizarní hru, neboť hráč vlastně na samém začátku vůbec neví, do čeho vlastně jde. Vše je utajeno v rámci překvapení a stoprocentního prožitku. Hra se nejenže přizpůsobuje životu hráče, ale patřičně vše také upraví, takže o zápletky a osudové zvraty jedinou chvilkou není nouze. Vše striktně sází na moment překvapení, což se daří. Stejně jako daný hráč, se v tom nakonec může ztratit i divák. Obzvlášť na konci před ukončením hry hodně stresovou chvilkou, která je absolutním vrcholem osobního psychického vyhoření. Opravdu je to ještě hra nebo se to poněkud vymklo z rukou? Scenáristiky i režijně dobře odvedená práce. Když pomineme platné zákony, které by realizaci takové hry zhatily, šel by někdo z diváků do něčeho takového?
Všechny komentáře k filmu 45+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hra

obrazek
Investiční bankéř a multimilionář Nicholas Van Orten žije ve velkém luxusním domě, osamělým životem. Může si dovolit cokoli, o nic však nemá zájem. Ani o svého bratra Conrada, který se objeví, aby mu popřál k osmačtyřicátým narozeninám. A předal mu dárek, poukázku na Hru společnosti CRS. O smylu hry mu však odmítne cokoli prozradit. Bankéř se při pracovním jednání náhodou ocitne v sídle CRS, kde s nechutí projde řadou náročných fyzických i psychických testů, ani tady se však o hře samotné nic nedozví. Sotva však podepíše smlouvu, začíná se roztáčet zpočátku nenápadné soukolí, které hrozí rozdrtit jeho kariéru, bohatství, postavení, svobodu a nakonec i život.
obrazek
Jako první se objeví před jeho domem pohozená figurína, která mu připomene otcovu sebevraždu a vzápětí na něj promluví z televize známý komentátor, který ho uvítá do hry, další den má v restauraci spor se servírkou Christinou, která ho poleje. Dívka dostane okamžitě výpověď a když za ní Nicholas vyběhne z hotelu, ocitne se ve víru podivných a znepokojujících náhod. Když se druhý den vydá do hotelu, kde byla nalezena jeho kreditní karta, tvrdí mu recepční, že se tam včera ubytoval. Ve svém pokoji pak objeví na stole dávku kokainu a kompromitující fotografie, na nichž je s neznámou ženou. Vzápětí se v jeho domě objeví zoufalý Conrad. Tvrdí, že se společnosti nedokáže zbavit a je proti své vůli nucen ve Hře pokračovat.
obrazek
Když ho hra málem připraví o život v taxíku, který se zřítí do vody, požádá o zásah policii. Společně s ní vtrhne do sídla CRS, tady však zjistí, že firma zmizela. Podaří se mu najít Christinu, a když jsou napadeni zabijáky pracujícími pro CRS podaří se jim uniknout a ukrýt se na Nicholasově chatě v horách. Dívka tvrdí, že firma, pro kterou pracuje, se specializuje na okrádání bohatých zákazníků, a protože už se dostala ke všem jeho kontům, nepotřebuje ho a nejspíš se ho zbaví. Příliš pozdě si Nicholas všimne, že mu dívka namíchala do čaje nějakou omamnou látku. Probere se v hrobce zapadlého hřbitova kdesi v Mexiku. Bez peněz, bez dokladů, jen ve špinavém obleku. Nicholas se však nehodlá jen tak vzdát a rozhodne vybojovat si svůj život zpátky.


O produkci

obrazek
Režisérem napínavého thrilleru s Michaelem Douglasem a Seanem Pennem v hlavních rolích je bývalý úspěšný režisér reklam a hudebních klipů, dnes hvězda prvního formátu David Fincher. Když se v roce 1992 jako celovečerní debutant ujal režie třetího pokračování vetřelčí ságy po takových velikánech, jakými jsou Ridley Scott a James Cameron, nemálo skalních fanoušků série skepticky kroutilo hlavou. Výsledkem a dalšími filmy, vesměs thrillery, Sedm, Hrou a Klubem rváčů, ale všem dokázal, že opravdu "umí". Především výtvarnou stránku a atmosféru filmu - můžeme vám zaručit, že i Hra se vám přinejmenším v tomto směru zadře pěkně hluboko pod kůži.

Podobné filmy

Výkupné
(Ransom) Multimilionář Mel Gibson a jeho žena Rene Russo se musí rozhodnout - buď zaplatí ...
dnes 23.55
Nova Cinema
Až tak moc tě nežere
(He's Just Not That Into You) Jedny jsou z Venuše, druzí z Marsu, společně obývají Zemi, a...
zítra 02.10
Nova Cinema
Pošli to dál
(Pay It Forward) Když dostane dvanáctiletý Trevor ve škole úkol, jak učinit tento svět lep...
zítra 04.25
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT2
Datum
So. 25.9.2021
Čas
21.40 - 23.45
Délka
125 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníPátek 22. 10. 2021 Svátek má Sabina
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz