Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Videoarchiv    Podobné filmy    

72% 42 hlasů
film / komedie, Československo, , 100 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
02:30Česká filmová komedie o zarputilém nepříteli žen a mladíkovi, který nebyl tím, čím se zdál být.
Adině Mandlové to sluší i v pánském obleku. Statkář Orlický má za sebou tři nepovedená manželství. Tato zkušenost z něj udělala zapřisáhlého nepřítele všech žen. Na jeho panství mohou pracovat pouze staří mládenci a k témuž údělu nutí i svého synovce a univerzálního dědice Ríšu. Jednoho dne však strýček zjistí, že se Ríša tajně schází s dívkou, rozlítí se a rozhodne se ho ze závěti vyškrtnout. Má totiž v záloze vhodnějšího dědice: kabaretního tanečníka a zpěváka Adu Bártů, potomka své sestry, která se kdysi provdala proti vůli rodičů. S příbuznými se potom léta nestýkala, a tak starý pán nemá ani tušení, že domnělý synovec Ada je ve skutečnosti rázná a podnikavá neteř...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dejte si radit, to nemůže nikdy vadit.... a vyberte si radši jinou komedii s Mandlovou, neboť jich natočila mnoho a neporovnatelně lepších. Holka nebo kluk? bohužel nic víc než talentovanou Adinu nenabízí.
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Holka nebo kluk?

<>Obrázek nenalezen<> Hlavní postavou je Ada Bártů, vystupující v operetní revui jako zpěvák a tanečník. Statkáři Jaroslavu Orlickému, který po třech nepovedených manželstvích zcela zanevřel na ženy, se jeví jako mnohem vhodnější dědic než jeho vlastní synovec Ríša, který se ke strýčkově zděšení začal scházet s dívkou. Tajemník Kropáček, který má potenciálního dědice přivézt, sice zjistí, že jde skutečně o potomka statkářovy sestry, která se kdysi provdala proti vůli rodičů, a dokonce o potomka, který má ty nejlepší předpoklady, protože je absolventem hospodářské školy, ale pak s hrůzou zjistí, že Áda je ve skutečnosti dívka, která se pouze pro vystoupení v manéži převléká za muže. <>Obrázek nenalezen<> A jeho zděšení ještě nabude, když zjistí, že se dívka chce ve stejném přestrojení skutečně vydat na strýčkův velkostatek a ucházet se tam o práci. První část plánu sice vyjde nadmíru dobře, strýček převlek neprohlédne, ale potíže na sebe přece jen nenechají čekat. Adá se totiž zamiluje do sympatického Ríši.


O filmu

obrazek
Svižnou komedii postavenou na kolotoči záměn a nedorozumění natočil v roce 1938 Vladimír Slavínský (Pokušení paní Antonie, Falešná kočička, Rozkošný příběh, Dědečkem proti své vůli). Představitelka hlavní role Adina Mandlová zde nejen hraje, ale také zpívá a skvěle stepuje.

Podobné filmy

Past na ženicha
(Maneater) Půvabná a sexy Clarissa randí s každým v Hollywoodu, ale když se blíží její nar...
zítra 04.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Život s Helenou
(Raising Helen) Kariéra Kate Hudson v přední modelingové agentuře je na vzestupu a ona si ...
zítra 09.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Ochránce
(The Pacifier) Člen elitní jednotky Vin Diesel žil v domnění, že je připraven zhostit se j...
zítra 14.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova
Datum
Ne. 25.8.2019
Čas
23.55 - 02.00
Délka
125 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky


Registrace
PřihlášeníPondělí 17. 2. 2020 Svátek má Miloslava
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz