Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

66%
film / komedie, mysteriózní, science fiction, Francie/Itálie, , 78 min., od 11 let
Hibernatus / Louis de Funes e il nonno surgelato
DVD od 10.6.2005 Intersonic

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 30.6. TV Puls 10.30
TV Puls 10.30
Ukázka
03:14Zmrazený dědeček otravuje rozhodně méně než živý dědeček.
Francouzsko-dánská polární expedice objeví na nejsevernějším břehu Grónska tělo muže dokonale konzervovaného v ledovci. Je to nepochybně člen posádky francouzské lodi, která zde ztroskotala roku 1905. Zmrzlé tělo je dopraveno do Francie, kde se podaří neznámého muže oživit. Pro bohatou rodinu Huberta de Tartas je tato událost jen senzací a dalším úspěchem vědy. Ovšem pouze do té chvíle, kdy se zjistí, že zmrzlý Hibernatus je dědečkem Hubertovy manželky. Hubert chce příbuzného ponechat vědě, ale jeho žena Edmée chce naopak dědečka vrátit rodině. Ale komu vlastně nyní patří rodinná továrna?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Výtečná komedie stavěná na komice Louise de Fun?se, který se tu na konci opět velice zábavně rozparádí. Snímek má neobvykle kratší stopáž, ale asi je to dobře. Námět alespoň není uměle natahován ve snaze z toho vytřískat co nejvíce. Zápletka děje je tedy krátká, jednoduchá a v rámci humoru a srandy dokonale vyšperkovaná. Fun?sovu manželku si tu již po čtvrté zahrála Claude Gensac a po čtvrté se také po boku svého otce a podruhé v roli syna objevuje i Olivier. Tedy skutečný Louisův syn Olivier de Fun?s. A tak tu máme příběh o rozmrazeném dědečkovi a sehranému divadlu, aby si připadal jako ve své době. Schválně komu puknou nervy prvnímu.
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Hibernatus

Francouzsko-dánská vědecká expedice učiní významný objev. Uprostřed Grónska nalezne v ledu zakonzervovaného muže. Odborníkovi na podchlazení organismu, profesoru Loriebatovi se podaří nemožné, přivede zmrzlého muže k životu. Událost ohromí celý svět, včetně zámožného továrníka, Huberta de Tartase. Jeho syn Didier se právě zasnoubil s dcerou bohatého továrníka, s Evelínou. Během zásnubního večírku, spojeného s oslavou dokončení nákladné modernizace rodinného sídla, přijde Hubertovi pozvánka z ministerstva vnitra, kde mu oznámí, že rozmražený muž je dědeček jeho ženy Edmée, Pavel Fournier. Edmée trvá na tom, že vezme dědečka domů a postará se o něj, což Hubert rozhodně odmítá. Pak ale zjistí, že bude Fournierovi navrácen veškerý majetek, tedy i rodinná továrna, kterou kdysi Edmée zdědila, a tak nakonec souhlasí. De Tartasovi si smí vzít dědečka domů, ovšem pouze pod podmínkou, že uvedou svůj dům do stavu, ve kterém se nacházel roku 1905. Hubert je přestrojen za Fournierova otce, vzápětí ale vyjde najevo, že otec kdysi opustil matku s komediantkou, Loriebat mu tedy zakáže přístup do domu. Hubert zuří, celá situace se nelíbí ani Didierovi, který se musí vydávat za podnájemníka. Fournier naléhá na maminku, aby se znovu vdala, a tak se smí Hubert vrátit do svého domu, tentokrát jako její nápadník. Krátce poté de Tartas zjistí, že se dědeček zamiloval do Didierovy snoubenky Evelíny.


Podobné filmy

Já to tedy beru, šéfe...!
Satirická komedie o podivném náboru pracovních sil, manželských trampotách a žárlivosti (1...
dnes 09.50
ČT1
Karlík a továrna na čokoládu
(Charlie and the Chocolate Factory) Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polor...
dnes 10.00
Nova Cinema
Nenechte se rušit
Petr Nárožný, Jana Hlaváčová a Josef Kemr v televizní komedii o tom, že kalamita může lidi...
dnes 15.10
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT1
Datum
Út. 4.6.2024
Čas
14.33 - 15.55
Délka
82 min.
Typ
film
Specifikace
duální vysílání, skryté titulky, repríza


Registrace
PřihlášeníÚterý 25. 6. 2024 Svátek má Ivan
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz