Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Architektura

Magazín pro všechny, kteří uvažují o změně bydlení (2009)


Dlouhý popis
Rekreační chata u vody

Herečka Markéta Tanner se před čtyřmi lety vrátila ze Švýcarska. Pořídila si krásný byt v Praze na Malvazinkách a s novým partnerem si splnila sen – téměř vlastníma rukama si postavila obytnou loď. Jenže se po třech letech s přítelem rozešla a „plovoucího domečku“ se teď musí vzdát. Je to pro ni hodně těžké, byla na ní doslova závislá a coby rybářka a milovnice vody trpí tím víc. Proto hledá vhodnou chatičku.

Hledaná chatička by měla být v dobrém stavu, ale nemusí být dokonalá, jeho nová majitelka je schopna si v ní něco předělat, zrekonstruovat podle svého. Rozhodně by měla ležet někde u vody, nebo mít výhled na vodu (nejlépe u Sázavy či u Berounky, možný je i Orlík). Miluje obytnou kuchyň. Chata by měla mít alespoň další 2 samostatné pokoje (jeden pro syna). Důležité je, aby to byl přízemní domeček s toaletou a koupelnou, postačí i sprcha. Pozemek nemusí být moc velký, ale nesmí být ve středu vesnice ani na samotě.

Nové místo na letní rekreaci se pokoušela hledat jenom chvíli. Pár chatek už viděla, ale nebyla spokojená. Obává se, že loď ji jen tak nic nenahradí. Realitní makléři proto nebudou mít dnes lehký úkol! Najít rekreační bydlení není právě jednoduché.

Původní bydlení

Výchozí finanční situace

Markéta Tanner bude platit v hotovosti. K dispozici bude mít milion korun, který získá za svůj podíl na lodi.

Noční můry
- Přišla o víkendovou loď. Ta po dohodě zůstane bývalému příteli, který se
s Markétou finančně vypořádá.
- Už nechce zůstat na vodě, hausbót by nebyl řešením.
- Náročná údržba lodi, na kterou sama nestačí.
- Přeje si lepší pohodlí. Myslí jednak na sebe ve stáří a jednak na vnoučata,
kterým bude lépe v chatičce než na lodi.

Požadavky
- Chata o velikosti 2+1, přilehlý pozemek nemusí být příliš velký.
- Lokalita u vody, ne ovšem na úplné samotě nebo uprostřed vesnice či osady.
- Cena maximálně do 1.000.000 Kč.

Zpočátku překvapí krásně upravená zahrada, hlavní nevýhodou ale je, že řeka je vzdálená několik set metrů a není na ni vidět. Nicméně chata je velmi nadprůměrně vybavená. „Rekreační bydlení není existenční nutností a podle toho je nutno přistupovat k jeho hledání,“ říká pan arbitr Toman. Prim hraje v tomto případě lokalita a první dojem.

Chata č. 1 – Otradovice

Otradovice se nachází 22 km od hranice Prahy. Dostanete se tam pohodlně vlakem i autobusem. V chatě je veškeré vybavení, které městský člověk, zvyklý na komfort, potřebuje. Jde o dobře udržovanou chatu z cihel a dřeva, která má pět místností a zahradu. Skládá se z verandy, obývacího pokoje, kuchyně, ložnice, malého pokoje a koupelny. Orientace chaty je na všechny světové strany.

Půvabná chatka s nádherným výhledem na údolí řeky Sázavy. Nevýhodou je vyšší cena, navíc jen za samotnou stavbu, neboť pozemek je pouze v režimu pronájmu.

Chata č. 2 – Petrov nad Sázavou

Chatová oblast Petrov se nachází 15 km od hranice Prahy nad údolím řeky Sázavy kousek od Slap. Dostanete se tam vlakem – posázavským pacifikem - i autobusem. Jde o udržovanou stavbu z cihel a dřeva v chatové oblasti na jižní stráni se zahradou. Do chaty se vchází přes zastřešenou terasu přímo do obývacího pokoje, z něhož vedou dveře na další terasu, ze které je překrásný výhled do údolí. Součástí obývacího pokoje je i kout na spaní. Chata má kuchyňku a koupelnu se záchodem.

Nejvíce se Markétě Tanner zalíbil tento dobře udržovaný srub přímo na břehu řeky. Romantické prostředí skýtá i své nevýhody a drobná nepohodlí, tato nabídka však předčila ostatní vhodností lokality i nízkou cenou.

Chata č. 3 – Hostěradice

Hostěradice se nachází u Kamenného Přívozu v okrese Praha – západ 25 km od Prahy. Chata se nachází přímo u řeky Sázavy a má dvě obyvatelná patra. Jde o dřevěnou budovu ze 40. let 20. století. Parkování je na začátku chatové osady, dostupnost chaty je posléze pěšmo. Má čtyři místnosti (verandu se sedacím nábytkem, malý pokojík s kamny, malá kuchyně, v patře je ložnice). Chata je bez koupelny, suché WC na zahradě.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Po. 25.1.2021
Čas
03.30 - 03.55
Délka
25 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky

Podobne televizni porady

Bydlet jako... skejťák
Pracovna pro mladého lékaře Honzu, který zastává názor, že skateboarding není sport, ale ž...
dnes 05.00
ČT1
Příběhy domů
Pohled kláštera Dokument o neobvyklých historických proměnách původně ženského kláštera v...
dnes 19.20
ČT2
Rajské zahrady: Vrchotovy Janovice
Zuzana Slavíková provází nádherným parkem Sidonie Nádherné (2009). Režie P. Lokaj
st. 10.3. 01.55
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 8. 3. 2021 Svátek má Gabriela
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz