Informace    Fotky    Recenze    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

54%
film / thriller, akční, science fiction, USA, , 138 min., od 12 let
DVD od 15.10.2007 a Blu-Ray od 17.10.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize dnes Sky Movies Action & Adventure HD 16.40, dnes Star Movies (hr) 18.00, po. 1.7. RTL+ 21.00
Sky Movies Action & Adventure HD 16.40
Star Movies (hr) 18.00
RTL+ 21.00
Ukázka
01:37Americká verze legendárního fantastického příběhu o střetnutí lidí s gigantickým netvorem pustošícím New York.
Jaderné zkoušky v Tichomoří přinesly své ovoce. Godzilla, zmutované monstrum gigantických rozměrů, se vynořila z hlubin oceánu, aby změnila New York a další světová velkoměsta v hromady sutin. Armáda Spojených států je bezmocná a záchrana lidstva nakonec spočine na bedrech mladého vědce Nicka Tatopoulose, který před vznikem podobného příšery dávno varoval a charismatického vyšetřovatele jménem Philippe Roaché. Času věru není nazbyt, protože Godzilla nejenže ničí co jí přijde pod tlapu, ale možná se chystá přivést na svět malá "godzillata". To se nesmí stát, protože potom by nastal konec lidské civilizace...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu "Naprosto logicky a předvídatelně míří na východní pobřeží!!" "Jak to?" ptám se, "když se poprvé vyskytovala u Francouzské Polynésie na opačný straně USA? Správně by měla útočit na Californii a pochybuju, že to přepádlovala kolem Ohňové země a u Karibiku rovně a doleva." I tak se dá jednou otázkou rozcupovat zdánlivě kultovní příběh přerostlého leguána, který se příliš vyhříval na sluníčku.
Všechny komentáře k filmu 54+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Jaké jméno se vám vybaví při slově megaloman? (Samozřejmě když napřed vyloučíte podpis pod touto recenzí). Jestli podle vás to jméno zní Roland Emmerich, potom to znamená, že jste se trefili. Tak fajn.    Emmerichův start byl pozvolný. Nejprve na sebe upozornil německo-americkým SF béčkem Měsíc 44, potom přifoukl kola bavoráku svého talentu Hvězdnou bránou, přesedlal na traktor přehlížeje svět fantastického filmu z výšku bombastického Dne nezávislosti, načež si udělal řidičák na několikatunový monstruck Godzillou. Díky jejímu vlažnému přijetí to s ním teď sice vypadá, že se pokorně vrátí ke svému rodnému tráboši, ale nepředjíždějme. Godzilla není vůbec tak špatná, jak by to mohlo vypadat podle odezvy amerických diváků. Ti zřejmě stiženi mořskou nemocí z opakovaných návštěv jiného velkofilmu - Titanicu, zůstali zalezlí na svých amerických pecích a ani velkoryse pojatá reklamní kampaň je nedokázala nahnat do kin. Možná zvolili pohodlný styl hloupý Honza, a vyčkávají, až jim dra... Celá recenze
Archinek, 4 z 10

Popis filmu Godzilla

obrazek
Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Z jednoho zdánlivě nepoškozeného vejce leguánů se narodí mutant. Po nějaké době je japonský tanker napaden neznámým obrovským netvorem. Zatímco mladý americký biolog, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy Niko Tatopoulos je povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu, v Panamě byly objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. Ve stejnou dobu se o případ napadené japonské lodi začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu La Rochelle.
obrazek
Niko soudí, že jde o zcela nový druh živočicha, který vznikl mutací a jeho vyjádření se dostane také na televizní obrazovky, kde ho zahlédne jeho bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey Timmomdsová, která marně čeká na tu pravou příležitost. Vzápětí však vypukne panika, když obrovský, téměř stometrový netvor, vstoupí do ulic New Yorku a po ničivé cestě se ukryje v metru. Na návrh Nika je na blízké náměstí navezena obrovská hromada ryb, která netvora skutečně přiláká, zbrklý starosta však dá pokyn střílet. Bitva vrtulníků Apache s rozlíceným netvorem však pro lidi nedopadne dobře.
obrazek
Palba vrtulníků napáchá v ulicích víc škody než užitku a nakonec jsou nebezpečným tvorem všechny zlikvidovány. Niko zjistí, že situace je mnohem vážnější, než se zdálo, bezpohlavní tvor je totiž březí a chystá se naklást vejce. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. To sice stojí Nika místo v projektu, ale na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby, který má za úkol Godzillu zabít a zmírnit tak následky francouzských jaderných pokusů v Polynésii. Niko se k němu přidá a společně s jeho muži pronikne na Manhattan, kde se netvor ukrývá.
obrazek
Uvnitř slavné Madison Square Garden však čeká výpravu děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, ze kterých se právě začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu a společně s francouzským agentem, Audrey, která se vydala po jejich stopách a kameramanem Victorem se pokusí uniknout hladovým mláďatům.


Podobné filmy

Vikingové
(Vikings, the) Kirk Douglas a Tony Curtis v příběhu krutých Seveřanů, před kterými se třás...
dnes 13.50
ČT2
G. I. Joe 2: Odveta
(G. I. Joe: Retaliation) Elitní vojenská jednotka G. I. Joe je vycvičena pro ty nejtěžší s...
dnes 15.00
Prima Cool
Muži v černém 2
(Men in Black 2) Nelítostná Serleena hledá na Zemi světlo planety Zarthi. Pokud ho najde, ...
dnes 17.40
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Ne. 19.3.2023
Čas
20.00 - 22.40
Délka
160 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 22. 6. 2024 Svátek má Pavla
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz