Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

64%
film / fantasy, akční, dobrodružný, mysteriózní, USA, , 103 min., od 12 let
DragonHeart
DVD a Blu-Ray od 19.10.2016 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:49Udatný rytíř se smyslem pro rytířskou čest a poslední drak s ušlechtilým srdcem v boji proti podlému králi.
Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Fajnová fantasy pohádka. Bez Dennise Quaida by teda byla takřka o ničem, ale drak by možná i tak stál za shlédnutí. Vždyť takřka šlape na paty mému favoritovi Dráčkovi Mráčkovi. No a nejde nezmínit hudbu Randyho Edelmana. Po jejím naposlouchání v poslední době jsem se obával přívalu slz v závěru, ale naštěstí jsem to ustál. Skladba je to ale špicová.
Všechny komentáře k filmu 29+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dračí srdce

obrazek
Hlavním hrdinou příběhu, který se odehrává v desátém století, je rytíř Bowen, který vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše. Snaží se ho naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran...Rytíř Bowen v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijce, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se však konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje a pak se s ním sblíží, když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka. Uzavře s drakem dohodu, putují společně a vydělávají fingovanými zápasy, kdy rytíř na oko osvobozuje vesnici od zuřivého draka.
obrazek
Při svém putování dorazí až do vesnice, kde se seznámí s dívkou Karou, které Einon zabil otce, a která se snaží přimět sedláky ke vzpouře. Dívka rytíře ošetří, když je zraněn v souboji s Einonen a snaží se ho přemluvit, aby se společně s drakem postavil vzpouře do čela. S ním a Drakem v čele se pak vzbouřenci vydají dobývat Einonův hrad.


Podobné filmy

Kosmáček
(Allerleirauh aka Thousandfurs) Král Tobald slíbil své umírající manželce, že se znovu ože...
dnes 04.40
Nova Cinema
Závod s časem
(Getaway) Když přijede bývalý automobilový závodník Ethan Hawke na Vánoce domů, zjistí, že...
dnes 09.40
Nova Cinema
Slovo policajta
(Parole de flic) Na policii i na Paříž chtěl jednou provždy zapomenout, ale vrátil se, aby...
dnes 20.00
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Po. 2.10.2023
Čas
04.35 - 06.10
Délka
95 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníPátek 1. 12. 2023 Svátek má Iva
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz