Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Zprávy

Tentokrát se s Jakubem Železným vrátíme v netradičním zpravodajském pořadu do listopadu 1989. Co se dělo během studentských protestů nejen v ulicích, ale také v kancelářích režimních představitelů, kteří je brutálně potlačili? Originální pohled na zlomové události dne 17. 11. 1989


Dlouhý popis
Tentokrát se s Jakubem Železným vrátíme v netradičním zpravodajském pořadu do listopadu 1989. Co se dělo během studentských protestů nejen v ulicích, ale také v kancelářích režimních představitelů, kteří je brutálně potlačili? Originální pohled na zlomové události dne 17. 11. 1989 (Premiéra)
Před třiceti lety odstartovala studentská demonstrace sled událostí, které vyvrcholily pádem režimu o pouhých pár týdnů později. Povolená manifestace vysokoškolských studentů spontánně pokračovala z Albertova pochodem do centra Prahy, kde byla část demonstrantů uzavřena policejními kordony na Národní třídě mezi ulicemi Spálená a Mikulandská do pasti, ze které nebylo úniku. Poté proti pokojnému shromáždění brutálně zakročily oddíly Veřejné bezpečnosti a také protiteroristická jednotka Odboru zvláštního určení MV, tzv. červené barety. Mnoho lidí bylo zraněno, někteří z nich se dodnes potýkají s trvalými zdravotními následky. Přestože později vznikla vyšetřovací komise a událostmi se zabývalo mnoho historiků, dodnes nejsou všechny okolnosti, které k zásahu vedly, zcela vyjasněny. Netradiční zpravodajský pořad přenese diváky přímo do dění dne 17. listopadu a poodhalí zákulisní souvislosti z pohledu aktuálních historických poznatků. I tentokrát budeme dění rekonstruovat pomocí soudobých zpravodajských prostředků. Ty už v roce 1989 mohla tehdejší ČST částečně využít, kdyby nebyla ovládána stranickým vedením a cenzurou. Vydejte se proti proudu času spolu s moderátorem Jakubem Železným, reportéry, historiky a pamětníky.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Ne. 17.11.2019
Čas
21.25 - 22.19
Délka
54 min.
Typ
zpravodajství
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Zprávy ve 12
Nejdůležitější události dne v ČR i ve světě
dnes 12.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Polední Televizní noviny
Sportovní noviny, Počasí
dnes 12.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Odpolední Televizní noviny
Sportovní noviny
dnes 17.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 21. 1. 2021 Svátek má Běla
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz